Skocz do zawartości

cmd.exe przy uruchomieniu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez naekana,

Recommended Posts

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam pewien problem, niby nic nie znaczący jednak chyba tak być nie powinno. Dotyczy Windowsa 10 x64 Profesisonal.

 

Mianowicie, przy uruchamianiu, przy załadowywaniu pulpitu/profilu wyskakuje mi wiersz poleceń, dosłownie na pół sekundy i znika. Zdążyłem raz zrobić print screena, było to puste okienko, a adres był C:/Windows/system32/cmd.exe.

 

Raz uporałem się z nim przez program Autoruns. Znalazłem tą linijkę i wyłączyłem, jednak po ostatniej aktualizacji systemu problem wrócił, mimo tego,  że w/w programie jest to wyłączone, a nawet całkowicie usunąłem wpis myśląc, że pomoże.

 

Próbowałem sfc /systemscan w wierszu poleceń, nie pomogło. Wyłączałem rożne programy z autostartu, też nie pomogło.

 

Ilość programów mam naprawdę skromną, w ostatnim czasie nic dodatkowego nie instalowałem. Używam domyślnego windows defendera, od czasu do czasu skanując jeszcze system darmowym Malwarebytes'em. Skany nic nie wykazały, żadnych wirusów, rootkitów, nic.

 

System chodzi normalnie, wszystko działa tip-top. Co może być przyczyną ?

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Używam domyślnego windows defendera, od czasu do czasu skanując jeszcze system darmowym Malwarebytes'em. Skany nic nie wykazały, żadnych wirusów, rootkitów, nic.
To nie oznacza,  że faktycznie nie ma infekcji.

 

Popatrz tutaj - ogromna ilość użytkowników zgłaszających bliźniaczy problem: https://www.fixitpc.pl/search/?q=cmd, którego przyczyną była właśnie infekcja. Nie zaszkodzi dać logów do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

To nie oznacza,  że faktycznie nie ma infekcji.

 

Popatrz tutaj - ogromna ilość użytkowników zgłaszających bliźniaczy problem: https://www.fixitpc.pl/search/?q=cmd, którego przyczyną była właśnie infekcja. Nie zaszkodzi dać logów do sprawdzenia.

 

 

Być może, jednak ani malwarebytes ani ADWCleaner ani Windows Defender nic nie wykazuje. Wszystko hula git. Żadnego dziwnego obciążania CPU, GPU czy RAMu. 

 

Skan z FRST https://www101.zippyshare.com/v/O86icnaD/file.html

 

Moją uwagę przykuło:

 

S2 wut; cmd.exe /c C:\Users\user\AppData\Roaming\svchosts.exe [X]

 

Problem rozwiązany, założyłem thread na poleconym przez Ciebie forum i dostałem pomoc bardzo szybko.

Pozdro i dzięki. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez MazocHH
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...