Skocz do zawartości

Przesiadka z AMD na INTEL


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

mam dylemat

 

w niedalekiej przyszłości planuję nieco odświeżyć blaszaka tj.

wymienić procek i grafikę, ewentualnie płytę główną

i zastanawiam się nad przesiadką z platformy AMD na Intel

 

myślałem nad Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 Ghz, na allegro.pl chodzą po 250 zł więc stosunek cena/wydajność świetny! do tego kręci się do 3.8 GHz i te 45 nm ! cudo !

na Intelu bedę miał chyba lepsze możliwości dalszej rozbudowy kompa bo na AMD to raczej cienko

 

ale bedę musiał wymienić płytę główną na Socket 775

no i grafe chce zmienić na nVidia GF GTX 260

czy ten proc nie będzie hamował karty?

 

jak myślicie opłaca się ?

jeśli tak to jaką płytę polecacie, tak do 250 zł

 

mój komp w podpisie

pozdro

Link to post
Share on other sites

Proc za słaby jak na tą kartę. Zaraz coś lookne czy na pewno nie da się nic złożyć na AMD. Czyli ogólnie na modernizacje masz 1100-1200?

 

Edit:

Może coś takiego

Główna: http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby ... 264:428918 308zł

Procek: http://www.agito.pl/procesory/amd-pheno ... 297:413859 372zł

Grafa: http://www.allegro.pl/item680755497_inn ... 48bit.html 555zł

 

W sumie 1235zł trochę więcej ale wydajniej.

Link to post
Share on other sites

Ja bym to zrobił tak: zostawił płytę (oczywiście wcześniej upewnił się czy będzie to działało na tej płycie bios).

 

1. AMD Phenom II Triple-Core 710 BOX 499,00 zł

2. Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) 779,00 zł

ceny z komputronika więc nikt łaski nie robi.

Link to post
Share on other sites

e5200 jest najbardziej oplacalna inwestycja za przyslowiowa darmoche masz 3.8ghz i to nawet na stosunkowo tanich plytach -uwazam ze nawet nie warto dumac nad x2 szkoda kasy

 

plyta 215zl

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby ... rnal=ceneo

rowniez w agito proc za 240zl

chlodziwo 70zl w zupelnosci wystarczy dla e5200@3.8 na minimalnych obrotach

http://www.agito.pl/chlodzenie/ocz-vanq ... |393:66888

 

tu masz najlepszego gtx260 w doskonalej cenie - postaw na ten model a polecisz z nim w ciszy na 700/2600

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=13056

Link to post
Share on other sites

sam już nie wiem

chcę rozbudować kompa bardziej przysłościowo aby przy kolejnym upgrade'u nie wymieniać wszystkich bebechów

poczytałem trochę w necie i AM3 wydaję się chyba bardziej przyszłościowy bo LGA775 ma juz prawie 5 lat i pewnie niedługo s1366 całkiem go wyprze

Link to post
Share on other sites

niczego nie zbudujesz przyszlosciowo - zapomnij o przyszlosci za 3 lata i tak bedzie moda na calkiem nowe podstawki i juz niebedzie sie cos oplacalo ze "starymi" am3 - modyfikuj skutecznie i zawsze na teraz i zawsze jak najtaniej a nigdy niestracisz wiecej niz musisz taka zasada przetrwala wieki:)

Link to post
Share on other sites

P31 to dobry chipset. Okrojony z bajerów, ale jeżeli chodzi o OC to jest to chyba nawet lepsza propozycja niż P43 (zakładając, że jest o 100zł droższy). Ja myślę, że optymalnym zestawem było by: E5200@3.5 + P31 + 4850. Wyszłoby tanio i przez półtorej roku na pewno by sobie dzielnie dawało radę. Ale jeżeli chodzi o GTX260, tez uważam, że procesor (pod OC) by podołał.

 

Intel byłby tutaj wersją oszczędnościową. Jeżeli ma się więcej kasy, to warto pomyśleć o AM3. Phenom II + DDR3 + Radeon ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od Twoich funduszy...

 

~ 1100PLN

 

Płyta Główa: 250zł

Gigabyte GA-EP31-DS3L

Procesor: 250zł

Intel Dual Core E5200

Karta Graficzna: 450zł

Zotac GTS250 AMP

Chłodzenie Procesora 100zł

Arctic Cooling Frezer Xtreme

Przesyłki 50zł

 

~ 1500PLN

 

Płyta Główa: 250zł

Gigabyte GA-EP31-DS3L

Procesor: 420zł

Intel Core2Duo E7400

Karta Graficzna: 630zł

Gigabyte GTX260 Core216

Chłodzenie Procesora 100zł

Arctic Cooling Frezer Xtreme

Przesyłki 50zł

 

Osobiście polecam Ci ten drożyszy zestaw.

Płyta pozawala na bezproblemowe OC

Procesor bez podwyższania napiecia podkreca sie do 3,50GHz dzieki czemu nie ogranicza karty graficznej, którą można sporo podkręcić (700/1400/2300) A chłodzenie procesora zapewania mu temperatury na poziomie 30'C w idle i 45'C w stresie.

 

Wiem bo sam miałem przez pewien czas taki config. Póżniej wymieinłem procesor na Q6600 ale róznice odczułem jedynie w GTA IV i 3DMarku 06, bo w Vantage wynik był niewiele wyższy.

 

 

dzięki

ale pomyślałem ze wystarczy mi chyba GF 8800 GTS 512

mam lcd 19" 1200x1000 więc chyba nie potrzebuję tak szybkiej katy jak gtx260 czy hd4850

Za używanego 8800GTS 512MB trzeba zapłacic około 400zł. Osobiście radze Ci dołozyć 50zł do GTS250, karte miałem jako nastepce 8800GTS i różnica była widoczna. Karta jest zrobiona w niższym procesie technologicznym, ma wyższe zegary, wydziela mniej ciepła i do tego nowego ZOTACa GTS250 AMP! można kupic na allegro za 450zł.

Link to post
Share on other sites

P31 to dobry chipset. Okrojony z bajerów, ale jeżeli chodzi o OC to jest to chyba nawet lepsza propozycja niż P43 (zakładając, że jest o 100zł droższy).

Taa... ;) Tylko te cyrki z RAM-em, że trzeba mieć jednostronny to jest mega zaleta ;) ;)

 

Procek nie jest za słaby jeśli wykręci go tak jak mówi. Ba, myślę że OC do 3.2-3.5GHz powinno w zupełności zaspokoić wymagania tej karty. Potrzebujesz jedynie dobrego chłodzenia, np Mugena 2.

No to popatrz tutaj (karta to 9800GTX+):

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-87

 

@Autora

Więc jeśli chcesz tanim kosztem zmodernizować kompa, to weź Athlon'a 64 x2 7850 Black Edition za 245zł (bo procki AM3 nie wchodzą) oraz Sapphire HD4850 512MB GDDR3 Vapor-X za 449zł (recka tutaj).

Link to post
Share on other sites

7850 chyba odpada bo ma małą wydajność, strasznie się grze i słabo podkręca.

wiecie, poczytałem trochę recenzji w necie i myślę że chyba przejdę na AM3

koszta wyjdą bardzo podobne jak lga775 a będę miał większe pole do popisu w przyszłości

płyta Gigabyte MA770T-UD3P + AMD ATHLON 2 245 2,9GHz AM3 wyjdzie 570 zł

Link to post
Share on other sites

super w przyszlosci ;) a teraz co? placisz wiecej i juz masz mniej no ale nie ma to jak miec w przyszlosci hehe

witamy w Nibylandii krainie Nigdy -Nigdy kiedy kupowales AM2 tez myslales o przyszlosci, to slowo dla kupujacych powinno nieistniec - nie w tej branzy. Przyszlosciowo to mozna kupic dom lub chocby samochod

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...