Skocz do zawartości

Lekka modernizacja komputera pod Kwarantanne i nie tylko..


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad lekką modernizacją mojego zestawu... (stopka) potrzebuję min 16gb ram ale szybszych, więc płyta już odpada, ponieważ nie ma sensu kupować wolnych ram... dlatego odkładałem modernizację aż do teraz..... tylko że nie za bardzo wiem w co teraz to "ubrać"

Dlatego piszę tutaj, bo zawsze tutaj ktoś znajduje się pomocny i właśnie na taką pomoc liczę....

myślałem o płycie, więc i z automatu ramy polecą...... obecna płyta i ramy są od nowości, (czyli ok 5-6 lat)

dlatego jak już coś kupić to tez na dłuższy okres, a nie na rok lub dwa.....

 

z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

ta płyta pozwala podkręcać RAM całkiem dobrze i obsłuży też szybki RAM DDR3, więc nie widzę sensu zbytnio wymieniać płyty, jeśli potrzebujesz tylko szybkiego RAM-u. Oraz sam szybki RAM, ma znaczenie tylko w specyficznych przypadkach, w reszcie, różnice są minimalne. 

 

No chyba że procesor też wymieniasz, razem z płytą. 

Link to post
Share on other sites

ta płyta pozwala podkręcać RAM całkiem dobrze i obsłuży też szybki RAM DDR3, więc nie widzę sensu zbytnio wymieniać płyty, jeśli potrzebujesz tylko szybkiego RAM-u. Oraz sam szybki RAM, ma znaczenie tylko w specyficznych przypadkach, w reszcie, różnice są minimalne. 

 

No chyba że procesor też wymieniasz, razem z płytą. 

czyli rozumując, wymiana płyty dla szybszych ramów nie ma sensu...?

 

nad wymianą procka to się aż tak nie zastanawiałem, no chyba że tutaj powinienem tez pójść....

 

Właściwie to komputer służy mi do pracy (kilkanaście zakładek (nie kart) chroma na raz otwartych) plus pogrywanie w CSa BFa, Fortnite z synem 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...