Skocz do zawartości

Ile czasu potrzebne jest na nauczenie się php, mysql i js


Recommended Posts

Witam

Chce się nauczyć php, mysql, js i ajaxa, i chciałem się zapytać ile by mi było potrzebne na to czasu, gdybym dziennie uczył się po 1h-2,5h?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy z książek, np. PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty nauczę się tych języków na takim poziomie abym później nie miał żadnych problemów przy ich używaniu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co myślę sobie że każdy człowiek ma inaczej i też inaczej przyswaja nową wiedzę. Powiem ci że jak ja się uczyłem php to starałem się to robić na przykładach, stawiałem sobie zadanie i dochodziłem co i jak musi być żeby dobrze działało. Taki sposób ułatwia zrozumienie działania języka. Kolejna sprawa jest taka czy polubisz programowanie czy po prostu uczysz się tego z jakiś tam powodów, nie wiem jakich. Jak dla mnie najlepsi programiści to ci którzy kochają pisać kody i dlatego wychodzi to im na wysokim poziomie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Fakt trzeba to lubić i chcieć się tego uczyć bo jak ktoś się tego z przymusu uczy to lepiej odpuścić. Ja pamiętam jak się uczyłem C++ czy Delphi to ciężko mi to wchodziło, więc narazie odpuciłem. Teraz chodzę na kurs tworzenia stron www i jest o niebo lepiej, mamy po 7h dziennie niby dopiero 3 dzień a już coś z tego wiem. Także spoko, jeśli to polubisz to szybko się nauczysz :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

dodam moje 3 grosze do tego co koledzy napisali.

Jeżeli znasz angielski to po opanowaniu podstaw polecam angielskie strony typu SM, Nettuts, itp.

Tam warto szlifować swoją wiedzę ze względu na to że web developer nie na czasie to rupieć :P

HTML i CSS jest stosunkowo prosty więc od razu polecam tzw. best practices czyli jak optymalizować swój kod od początku.

Korzystanie z boilerplate'ów i siatek (grid960) dodatkowo mile widziane :)

W przypadku php, mysql i js to najpierw trzeba opanować podstawy i przede wszystkim bezpieczeństwo! i pisz kod tak żeby działał i nie przejmuj się od razu wszystkimi aspektami optymalizacji bo Ci życia nie starczy :P Ale w post produkcji wracaj i poprawiaj co się da :P Najlepiej się uczy na przykładach a jeszcze lepiej na własnych błędach jakby nie patrzeć :P

Link to post
Share on other sites

Osobiście to polecam po prostu sobie wybrać jakiś temat na stronkę. Postawić darmowy hosting i zacząć pisać. Na początku nawet sam HTML, później CSS, PHP. Zanim na bazy danych się rzucisz to spróbuj własną na plikach postawić, bo programistów bazodanowych, którzy znają jedynie select, insert i update naprawdę nie lubię... SQL jak już wybierzesz na swój sposób bazodanowy, to najlepiej sobie pościągać wykłady z uczelni wyższych i najpierw teorię sobie przyswoić, bo to dość zagmatwane jest.

 

Jak nie wiesz od czego zacząć, to możesz nawet napisać do mnie maila to podrzucę parę pomysłów na początek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...