Skocz do zawartości

Chwilowy spadek zużycia gpu do 0%=lagi


Recommended Posts

Specyfikacja:

I7 4770

8Gb ddr3 

Gtx 1070

asrock h81m

 

Nagrałem filmik z problemem, nie nagrywam podczas gry bo wygląda to identycznie tylko 100 razy częściej. 

Problem widoczny w chwili znalezienia teamu 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RmlaXajyZR0

 

Często po tym spadku crashuje gre, mam kilka logów:
https://drive.google.com/file/d/1W3DsCFZlBfT4Q9beH88dLDp54ELx_vJ8/view?usp=sharing

 

Grafika testowana na innym zestawie z i5 i tym samym zasilaczem - działało normalnie, 0 lagow czy ścin 

Testowałem na 2 dyskach - to samo  

Starsze sterowniki - to samo

Sterowniki od mobo zainstalowane

Power plan na wydajność

Virtual memory dla obu testowanych dysków zwiększone

Edytowane przez mateuszek
Link to post
Share on other sites

I5 2400 + asus p8h61m + inny ram

To mój stary zestaw, najpierw wymieniłem grafikę i grałem tak z tydzień, 0 problemow poza niskimi fps'ami 

Co ciekawsze teraz znowu wróciłem na chwile do tego zestawu żeby sprawdzić i zużycie tez spada do 0%...

Nie używam pada, zaraz sprawdzę w innej grze 

Edytowane przez mateuszek
Link to post
Share on other sites

U mnie ta gra się nie crashuje, ale mam podobne ścinki. Podczas samej rozgrywki też czasem są i to takie dość konkretne (mam spadki użycia gpu) wystarczy wył/wł grę by podłączyła się pod inny serwer i problem zazwyczaj ustaje. Wydaje mi się, że to wina samej gry, ewentualnie serwera lub połączenia internetowego (bo czasem mam utracono połączenie z serwerem).

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie gram w tą grę ale zauważyłem, że internet zwolnił. Niektóre strony bardzo wolno się ładują np. dzisiaj Steam przez pół dnia był przeciążony. Ludzie na całym świecie siedzą w domach to necik nie wyrabia.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej cały czas płynnie działała też na 8gb ramu i starym hdd, teraz gra przeniesiona na nowy ssd (stary testowany i wszystko ok)

Plik na 15gb- tak widziałem w poradnikach na yt w podobnych przypadkach 

 

Odpaliłem widźmina bo tylko tą grę mam aktualnie, tez zauważyłem mikro przycięcia, ale ledwo zauważalne. Zużycie grafiki spada z 99% do 70%, procesor cały czas okolice 50

Edytowane przez mateuszek
Link to post
Share on other sites

Działasz na pograniczu możliwości swojego sprzętu!

8G ram w dzisiejszych czasach to minimum i żeby utrzymać płynną rozgrywkę to musisz spełnić 2 warunki:

- karta graficzna z dużą ilością vram (6-8GB) po to by większość danych trzymać w pamięci vram karty graficznej a nie przerzucać do pliku wymiany

-dysk SSD gdzie będzie plik wymiany. W przypadku pliku wymiany zdecydowanie większe znaczenie ma prędkość odczytu dysku/czas dostępu niż sama wielkość pliku wymiany.

Mając plik wymiany na HDD doczytywanie danych z pliku gdzie dysk ma odczyt 150-180Mb/s moze sprawiać problemy i te chwilowe spadki ale mając plik wymiany na dysku SSD gdzie odczyt osyluje w granicach ~500MB/s swoje zrobi. Dodatkowo czas dostępu w SSD jest znacznie krótszy!

Kolejny błąd jaki robisz to ustawianie ręczne pliku wymiany - system sam zarządza odpowiednią wielkością i niektóre aplikacje do poprawnej pracy wymagają automatycznego pliku wymiany a nie stałej wartości ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Hmm, w panelu nvidii zmieniłem 2 opcje na max wydajność i problem jakby ustąpił. 

Co do karty, ta 1070 ma chyba 8gb, aktualnie sama z siebie trzyma dane w vram czy samemu trzeba to ustawiać?

Chodzi o to, że gdy karta ma zbyt małą ilość pamięci vram w stosunku do tego co wymaga gra to w znacznym stopniu posiłkuje się danymi które umieszcza w pliku wymiany. W takiej sytuacji mając plik wymiany na dysku HDD będą spore spadki wydajności. 

Masz kartę graficzną z 8GB vram więc część problemu Cię omija. Nic nie musisz robić, wystarczy, że karta ma odpowiednią ilość swojej pamięci.

Jeżeli chcesz uniknąć spadków wydajności to przed uruchomieniem gry zamykaj wszystkie niepotrzebne aplikacje działające w tle tak aby uwolnić jak największą ilość pamięci systemowej ram dla gry.

 

Link to post
Share on other sites

Dalej nie rozumiem tego, że wcześniej grałem płynnie na i5 2400+ gtx 1050ti/1070 a teraz lipa :D

Co do ramu, co z nim nie tak? Dziwnie tani a pamiętam, że za 16gb trzeba było dać coś w okolicach 300zł

https://www.komputronik.pl/product/178321/kingston-8gb-1x8gb-1600mhz-ddr3-cl11-dimm-.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma możliwości żeby np. karta graficzna była uszkodzona? Jedyny jej test po zakupie to furmark na 10 min.

Ciągle nie mogę przyjąć do wiadomości że to przez ram, jeszcze miesiąc temu grałem na gorszym sprzęcie + 8gb ramu i wszystko było ok... Zmieniłem max pagefile do 20gb i odpaliłem podgląd zużycia- zużycie ramu 5700mb/pagefile 17gb + dropy jak były tak są 

Link to post
Share on other sites

Skoro tydzień temu było dobrze to może to być wina aktualizacji która była w tamtym czasie. U mnie wydajność W grze teraz spadła i teraz +100fps mam +95fps. Ta gra dość mocno siedzi na CPU. Sprawdź różne sterowniki, może tu też leżeć problem.

Link to post
Share on other sites

Ale to nie jest wina ramu tylko problem leży po stronie karty. Sam zrobiłem test na 8GB w singlu i miałem tylko niższą wydajność ale bez przycięć. Co wiecej jak miałem 1500X to miałem problemy przycinania w menu ale w samej grze problemu nie było. Inna sprawa że wtedy jeszcze nie było warzona, ale był ground war ale tu też nie było problemu.

Weź możesz sprawdź GPU w GPU-z. Odpal sobie strestesta i odpal zakładkę sensor.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...