Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie na Ryzen 5 2600 do 150 zł


Recommended Posts

Witajcie na swoim ryzenie posiadam założone chłodzenie z ryzen 7 1700.

Bez podkręcania procesora sprawuje się dobrze.

Temp max 65

Po podkręceniu nie radzi sobie. Przy 3,7GHz dobija do 90. Więcej nie próbuje bo to zdecydowanie za dużo.

Dlatego postanowiłem zakupić nowe chłodzenie. Budżet raczej niewysoki ale można proponować coś do 200 zł jeśli dołożenie ma sens.

Generalnie skupiam się na paru chlodzeniach

FORTIS 3 (w miarę tanie i dobre)

Macho rev B

Grandis

GELID Phantom ( mało o nim wiem a dosyć popularny)

 

Co możecie polecić ?

Obudowa Silentium Pc Armia Ar1 więc wielkością nie poszaleje....

Link to post
Share on other sites

Piszesz, że do 150 to fortis jest właśnie za ok. 150. SPC ma dobry stosunek jakość/cena nie tylko jeśli chodzi o chłodzenia. Pytanie tylko czy do 2600 potrzebujesz np. Grandisa i czy wejdzie do Twojej budy. Jeśli bierzesz go pod uwagę to pewnie sprawdzałeś, że tak. Bo fortis to chyba na styk?

Link to post
Share on other sites

Sloty pamięci zajęte są 2 z 4. Gigabyte b450 ds3h. Więc jest miejsce.

Max wysokość producent podaje 159mm

Fortis 3 ma 158mm

Macho na jednych stronach 158 na innych 162.

Arctic frezer zmieści się bezproblemowo. Kosztem tego że jest mały to wentylator daje ponad 2000obr.

Choć przy moim chłodzeniu od karty blower i tak nie będzie słyszalne

 

 

Jakieś opinie o gelid Phantom ???

Edytowane przez usiuo
Link to post
Share on other sites

Mam Grandisa na Rysiu 3600, ale wcześniej był na Ryśku 1700 podkręconym do 4.0 GHz allcore . Temperatury jakie miał w prime95 to maks było około 70-75 stopni a w grach 55-60 przy tym była cisza i to w obudowie średnio wentylowanej bo Modecom oberon pro. Tak ze ja bym polecał Grandisa , z tym że wielkie to bydle. Znajomy ma r7 2700 i Fortisa z Oc 4.2 i też sobie te chłodzenie chwali bo temp ma na dobrym poziomie. Około 55 w grach. W syntetykach nie wiem jakie ma ale podejrzewam że te 10 do 15 więcej. Ja z rysiem 3600 4,150 GHz allcore mam w syntetykach 63 a w grach 45-53 na Grandis 2. Z tym że teraz mam lepiej wentylowana obudowę bo Regnuma od silentiumPc

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Powiem tak: z przedstawionej przez ciebie listy czego byś nie kupił to będziesz zadowolony. Z tego co kojarzę to użytkownik @DjXbeat ma rzeczonego Gelida Phantoma, więc może się coś niecoś wypowiedzieć.

 

Jeżeli chodzi ci o wysokość to prostym rozwiązaniem będzie odkręcenie boku obudowy. Wówczas możesz pakować chłodzenie wysokie jak nos Pinokia.

 

Bardziej bym się martwił szerokością chłodzenia. Np. w jaki sposób podłączysz zasilanie do CPU kiedy radiator/wentylator będzie zasłaniał gniazdo?

Link to post
Share on other sites

Gniazdo jest ok daleeeko

Mniej więcej mam tą samą konfigurację co ty.

Procek ten sam

Ramy te same ( widzę że podkreciles-podasz konfigi ???)

Obudowa jest w salonie bo to komp podpięty pod tv. Wystające chłodzenie trochę słabo będzie wyglądać...

Link to post
Share on other sites

Sloty pamięci zajęte są 2 z 4. Gigabyte b450 ds3h. Więc jest miejsce.

Jakieś opinie o gelid Phantom ???

Używam tego chłodzenia na Ryzenie 5 3600 i sprawuje się idealnie. Do 150zł nie znajdziesz lepszego chłodzenia ;)

Wentylatory pracują w zakresie 600-1650rpm i masz pełne sterowanie z pozomu płyty głównej B450M Ds3H, którą również posiadam. Dla wentylatorów w zakładce Smartfan ustawiłem krzywą i do 55C pracują na ~600rpm a przy 65C wbijają ~1100rpm.. Nie ma sensu ustawiać 1650rpm bo będzie głośno.

Na R5 2600 będziesz miał niższe temperatury ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Przy procesorze ustawionym na sztywne 4.2Ghz 1.37v w grach notuję temperaturę 57-65C w zależności od gry. Tylko ja mam bardzo małą obudowę (SilentiumPC Gladius S10) i karta graficzna mocno podgrzewa wnętrze obudowy przez co temperatury na procesorze są znacznie wyższe. W tak małej obudowie RTX2060 notuje u mnie 77C a procesor maksymalnie 65C. Po zdjęciu boku obudowy RTX2060 notuje już 68-70C a R5 3600 maksymalnie 56C przy wentylatorach ~750rpm także obudowa z dobrym przepływem powietrza znacząco poprawi wyniki samego chłodzenia. Miej to na uwadzę

 

Pamiętaj również to co napisałem wyżej - R5 2600 czy nawet R7 2700 notują niższe temperatury od swoich nowych odpowiedników R5 3600, R7 3700! ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...