Skocz do zawartości

Noctuna d15s vs Kraken x62


Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany cpu i mo. Myślę o Ryzen 3950x i Asus tuf gaming x570-plus (wi-fi). Całośc siedzi w budzie Fractal Design R4.

 

Zastanawiam się nad chłodzeniem Noctuna d15s albo Kraken x62. Z szybkiego przeglądu benchmarków oba sprzęty chłodzą bardzo podobnie. Na chwilę obecną nie planuję OC (w przyszłości nie wiem), zależy mi na ciszy i bezawaryjności.

 

Z góry dzięki za porady.

Edytowane przez Pocotokomu
Link to post
Share on other sites

bezawaryjności.

 

To raczej wyklucza AiO, nie znasz dnia ani godziny kiedy pójdzie pompka albo rozszczelni się układ. 

 

Co będzie robił na kompie, zgaduję, że jeśli 3950x to raczej nie do grania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o czystą wydajność to zakładając dobrze wentylowaną obudowę można się spodziewać 

 

1. Przy krótkim mocnym obciążeniu do 1h, AiO powinno być wydajniejsze, niższe temperatury, mniejsze skoki temperatury przy podobnym hałasie. Podobnie przy długim małym/średnim obciążeniu

 

2. Przy długim obciążeniu w AiO skończy się pojemność cieplna płynu i będzie cieplej i głośniej i im dłużej tym gorzej

 

3. NH-D15 ma gdzieś ile i czym ją obciążysz, będzie zawsze podobnie, cpu szybko osiągnie najwyższą temperaturę przy obciążeniu i szybko ją też wytraci. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, dzięki za konkret odpowiedź!

 

Tak jak pendzel_3 napisał komputer będzie służył mi do pracy (grafika 3D, 2D, rendering gpu i symulacje), w gry nie gram. Zależy mi na cichej pracy, bezawaryjności. Mam obudowę Fractal Design R4 (wyciszoną).

 

Wybieram Noctune D15s, chociaż nie podoba mi się kolor wiatraka :(:)

Link to post
Share on other sites

:roll:  :-> .... no cóż o gustach się nie dyskutuje, noctua klepie swoje wentyle w specyficznym kolorze i z tego słynie - to nie jest produkt dla fanów ledów i bajernckiego "dizajnu", w tej samej kasie z AIO nie znajdziesz nic o takiej wydajności.

 

Pozostaje jeszcze jeden temat.. w razie awarii pompy, a nie daj jeszcze podczas pełnego obciążenia GPU nagle dostaje taką temperaturę że pozostaje tylko liczyć na to, iż czujniki i zabezpieczenia zadziałają prawidłowo. Na chłodzeniu powietrznym o takiej pasywnej pojemności termicznej jak ta noctua jedyne co się może stać to awaria wentylatora (co w przypadku tych fanów jest mało prawdopodobne) a temperatura nie wzrośnie aż tak drastycznie i w takim tempie jak na AIO.

 

Co do samej żywotności, to za kilka lat będziesz zamawiał zestaw montażowy pod nową platformę i wspomnisz moje słowa. :P

 

E:literówka

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...