Skocz do zawartości

problem z zasilaczem


Recommended Posts

witam

po jakiś 4 latach mój zasilacz zaczął tyrkotać od czasu do czasu po przysłuchaniu się uznałem że to tyrkocze wentylator w nim
i mam takie pytanie co zrobić
wymienić wentylator w zasilaczu? jeśli się da czy wymienić zasilacz na nowy
jeśli muszę wymienić zasilacz na nowy to jaki polecacie w miarę tani zasilacz oczywiście w grę wchodzi tylko nówka sztuka
a to sprzęt jaki posiadam
zasilacz: [Antec] VP-PC 500W
karta graficzna GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB
płyta główna: MSI B450M PRO-M2
procesor: 
[AMD] Ryzen 5 2600 3.9GHz,
ram: 2x GoodRam DDR4 PLAY 8GB
dyski: Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 256GB, Dyski SSD [silicon Power] SLIM S60 60 GB
z góry dziękuje za odp

 

Link to post
Share on other sites

Generalnie zasilacz, który będzie wyraźnie lepszy od Twojego, kosztuje około 300 zł (Seasonic Focus Gold 450W), który z powodzeniem wystarczy do Twojej konfiguracji.

 

Zalecałbym jednak wymianę wentylatora.

 

W tym zasilaczu stosowany był Yate Loon D12SM-12, czyli standardowy wentylator 12 CM z wtyczką 2-pin, z maksymalną prędkością 2000 obrotów na minutę.

 

Możesz spokojnie kupić siostrzany model D12SH-12 https://pl.aliexpress.com/item/4000104276251.html z wtyczką jak na zdjęciu.

Link to post
Share on other sites

Dlatego założyłem temat by się dowiedzieć co będzie lepszym rozwiązaniem

Jak nie będzie odpowiedniego wentylatora pod stary zasilacz wtedy kupie nowy zasilacz bo ten jest jeszcze sprawny przynajmniej do tej pory chodzi normalnie i raczej nie daje innych znaków zużycia, jeśli się mylę to proszę o poprawe i na pisaniez jak to sprawdzić

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

Wentyl to koszt 30zł + zabawa z wymianą.Jeśli na tym miałoby się to zakończyć to ok, ale aby wiedzieć czy jest sens musiałbyś pomierzyć dokładnie napięcia pod obciążeniem. 

Jak nie siedzisz w tematach to serwis a ten też swoje parę groszy weźmie. Wiec czy się opłaca czy nie odpowiedz sobie sam.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie jaki polecacie zasilacz oprócz tego wyżej?

Czy ten zasilacz z linku od kolegi MiK starczy by w przyszłości by wymienić karte graficzną i procesor?

Ten Seasonic to dobra jednostka,alternatywą może być Vero l2 500W,bądź System Power 9 500W.Jednak zdecydowałbym się na Seasonica.Tak wystarczy bez problemu,dzisiejsze podzespoły pobierają coraz mniej prądu,chyba że planujesz jakiś prądożerny config np. 3700x,rtx 2080s,to wtedy nad czymś lepszym bym się rozglądał.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od posiadanego przez Ciebie budżetu, a pytanie które zadałeś nie pozwala na jednoznaczną odpowiedz, bo jaki procesor i jaka karta będzie wkładana w przyszłości i o jakiej "przyszłości" mówimy. Jeśli nie będzie to nic prądożernego to tak w/w PSU wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Karta będzie zmieniana na pewno za jakiś czas będę myślał jak wyjdą nowe karty ponieważ w planach mam zwodować pc a gdzieś na forum widziałem stronke kartami z już gotowymi blokami wodnymi (cena podobna jak za zwykłe karty), tego gtx mi się nie opłaca wodować (drogie bloki a karta coraz mniej wydajna) i pewnie będzie to karta z podobnej półki jak ta 1060, procek będę wymieniał jak przestanie być wydajny

Budżet to jakieś 250-300 zł

kupiłem 

Zasilacz Seasonic S12II Series S12II-520

temat do zamknięcia

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...