Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z kartą dźwiękową w laptopie, raz na kilka miesięcy pojawia się problem z brakiem zainstalowania urządzenia audio, w menedżerze widnieje z wykrzyknikiem, wtedy pomaga reinstall sterowników i wszystko działa, zdarzyło mi się tak 3 razy w ciągu roku, co może powodować ten problem?

Karta to zintegrowana od IDT bodajże 92HD95

iByV60r.jpg

Link to post
Share on other sites

Problemem może być albo awaria sprzętu albo problem na linii sterownik-system operacyjny. Pobierz sobie driver booster

https://www.iobit.com/pl/driver-booster.php

przeskanuj i uaktualnij sterowniki. Tylko patrz uważnie przy instalacji bo on tam sugeruje instalacje tony innych rzeczy i sypie reklamami płatnych wersji itp,ale można to olać. Sam driver booster jest darmowy na szczęście. Mi rozwiązał podobny problem z okazjonalnie przestająca działać w lapku kartą WiFi a wcześniej miałem stery ze strony producenta laptopa, tyle że no właśnie o ile jak sprzęt jest nowy to się jeszcze producenci starają  o tyle mija dwa trzy lata i pies z kulawą nogą się nie zainteresuje żeby zaktualizować bazę sterowników na stronie producenta.

Link to post
Share on other sites

Problemem może być albo awaria sprzętu albo problem na linii sterownik-system operacyjny. Pobierz sobie driver booster

https://www.iobit.com/pl/driver-booster.php

przeskanuj i uaktualnij sterowniki. Tylko patrz uważnie przy instalacji bo on tam sugeruje instalacje tony innych rzeczy i sypie reklamami płatnych wersji itp,ale można to olać. Sam driver booster jest darmowy na szczęście. Mi rozwiązał podobny problem z okazjonalnie przestająca działać w lapku kartą WiFi a wcześniej miałem stery ze strony producenta laptopa, tyle że no właśnie o ile jak sprzęt jest nowy to się jeszcze producenci starają  o tyle mija dwa trzy lata i pies z kulawą nogą się nie zainteresuje żeby zaktualizować bazę sterowników na stronie producenta.

 

Jakoś nie mam zaufania do tego typu programów tym bardziej jeśli chodzi o karty dźwiękowe gdyż na poprzednim laptopie instalował nie te co trzeba.

 

Najlepiej ręcznie zainstalować najnowsze stery do konkretnegu chipu.

 Sterownik jest najnowszy z 2014, z 2015 jest tylko do W10. 

 

Na razie działa, jeśli wywali ponownie to spróbuję starszy zainstalować, może jakiś bubel się trafił.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...