Skocz do zawartości

Zasilanie płyty głównej


Recommended Posts

Witam mój zasilacz to seasonic focus plus 650. Moje pytanie brzmi jak mam podłączyć płytę główną która na złącza zasilania 24, 8 i 4 pin. W zestawie jest 20 pin i 2x 4 czyli brakuje jeszcze 4 pin . Czy taki zasilacz nie powinien mieć takiego kabla w zestawie? Jak sobie z tym poradzić ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No właśnie kupiłem ten procesor z zamysłem małej zabawy z nim i obawiam się czy platforma będzie stabilna bez tego dodatkowego zasilania. Jest możliwość dokupienia takiego kabla i dlaczego zasilacz tej klasy nie ma takiego złącza w standardzie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli nie powinno to stanowić problemu w moim przypadku? A co jeśli chciałbym w przyszłości zmienić procesor to jak wtedy mógłbym rozwiązać ten problem? Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Nie będzie problemu nawet jak tam 9900k wsadzisz

Edytowane przez MacPiston
Link to post
Share on other sites

EPS 8 PIN dostarcza minimum 235 ciągłej mocy, według specyfikacji ATX.

Myślę, że w przypadku Focusa Gold 650 może to być i 260. Choćby skały srały, nie osiągniesz tego typu wyniku nawet na ultra-mega-hardkorowym OC.

Zdecydowanie nie martw się o te dodatkowe 4 piny.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czyli do czego to złącze służy ? Nie zasila dodatkowych pinów w procesorze a co za tym rdzenie i SOC dostają więcej energii? Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Sprawdź miernikiem opór w gnieździe koło CPU między wszystkimi pinami 12V i masą. Jak będzie 0 to nawet na dwóch kablach ruszy - jeden masa, drugi 12V. Im więcej kabli, tym grubszy przekrój i tym mniejsze straty na kablach. To tak jakbyś takie samo natężenie na drodze lokalnej 1-pasmowej puścił na autostradzie 4-ro pasmowej.

 

Czy dać kabel z 4 żyłami, czy tanią chińską przejściówkę grożącą pożarem na aluminiowych kablach na 8 pinów to bym się głęboko zastanawiał. Kolejna złączka, to kolejne straty na kablu. Overclockerzy przylutowują kable bezpośrednio do płyty głównej żeby wyeliminować złączki i obniżyć straty.

 

 

 

 A co jeśli chciałbym w przyszłości zmienić procesor to jak wtedy mógłbym rozwiązać ten problem?

 

Zmień wiązkę idącą od zasilacza na taką z 8 pinami.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

w instrukcji nie ma nic.. 

 

msi-z390-gaming-edge-AC.png

 

 

więc dodatkowy 4 pin na 100% nie jest wymagany. 

 

Podłączenie większe ilości kabli, jedynie poprawia temperaturę kabli w twoim przypadku (mniejszy opór), o którą i tak nie musisz się martwić (bo nie jesteś ograniczony przez moc, ani przez zabezpieczenia zasilacza, bo ma jedną linię 12V)

Link to post
Share on other sites

Mam już podłączone ATX 24 pin eps 8 pin i pytam właśnie o to 4 pin. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Czyli podsumowując lepiej się pozbyć tej przejściówki i zostawić samo 8 pin ?Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...