Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, od wczoraj próbuje zainstalować win 10 na nowym dysku ssd, którego pc nie chce wykryć. Rzeczy które zrobiłem do tej pory:

 

- sprawdziłem czy kable i porty są sprawne i poprawnie podłączone. Są w 100%.

- w biosie ustawiłem z ide na ahci. Dysku nadal nie wykrywało.

-sprawdziłem czy pamięć ram jest sprawna. Jest.

-ustawiłem bootowanie z usb.

- zainstalowałem win 10 na innym dysku hdd, udało się, ale po jakimś czasie gdy chciałem wejść w zarządzanie dyskami, aby zobaczyć czy wykrywa ssd, robił się czarny ekran (komputer dalej chodził), to samo działo się na innym dysku hdd. Po ponownym włączeniu Pc system ładuje się do momentu, aż pokazuje się niebieskie logo windowsa, a dalej jest czarny ekran.

-włożyłem ssd dysk do laptopa, wcześniej ustawiając w biosie na UEFI i wyskoczył napis: No Bootable Devices

 

 

ssd: Patriot Burst 120GB 2,5" 560MB/s SATA3

mobo: h55m-sv2

cpu: xeon x3430

ram: 8Gb ddr3

zasilacz: chieftec GPS-450AA-101 A

gpu: HD7850

Link to post
Share on other sites

No Bootable Devices jeszcze nic nie oznacza, to tylko informacja że nie znaleziono nośników z system. Brak partycji na SSD da ten sam rezultat. Choć dysk może być uszkodzony i to się zdarza, należy jednak dobrze wszystko sprawdzić, bo może to drobiazg, który Nam umyka.  

Link to post
Share on other sites

Instalator system Windows 10 wystartował z nośnika więc ustawienia bios są w miarę poprawne ale nie wykrył on dysku, taka sytuacja zwykle ma miejsce w Windows 7 gdy nie ma zintegrowanych sterowników do kontrolerów SATA i NVMe. Windows 10 powinien wykryć taki dysk bez problemów. Poczekaj mam taki sam dysk na stanie zobaczę jak się zgłasza.  


Dysk zgłosić powinien się jako P1 Patriot-Burst. Jeśli tylko ten dysk masz podłączony do płyty to Info Toshiba raczej nie jest prawidłowe.  

Link to post
Share on other sites

Myślę, że dysk jest sprawny (nowy), tylko autor coś źle robi. Widać, że nie jest obeznany w komputrach, tak więc sprawdzenie przez jakiegoś znajomego na innym komputerze jest najlepszą opcją.

 

Nie mów hop, bo i takie kwiatki się zdarzały z dyskami. Kupowałem znajomemu akurat HDD i już nowy był uszkodzony.

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest taka zasada: najpierw dokładnie sprawdzić, a potem mówić, że jest uszkodzony. Niektórzy w innych tematach piszą już w drugim poście "na pewno zepsuty - wymieniaj", a okazuje się, że to kabelek był :)

 

Już posprawdzał.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...