Skocz do zawartości

Ryzen 3600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez djkamill,

Recommended Posts

Nie wsadzałbym Ryzen 3600 do b350m. Będzie słabiutko. 

 

Zdecydowanie lepiej zrobić tak jak podał Mariusz. Ryzen 2700. Każda inna, wyższa przebudowa powinna iść w parze ze zmianą płyty głównej. Tu bym radził X470, bo nawet za rok, dwa wsadzisz do niej Ryzen 3700X i zrobisz OC. 

Link to post
Share on other sites

Nie wsadzałbym Ryzen 3600 do b350m. Będzie słabiutko. 

Pod jakim względem będzie słabo? 

Wydajność ta sama co na b450,x470 czy nawet x570. Autor tematu chce tanim kosztem podnieść wydajność zestawu w obróbce wideo i przesiadka na r5 3600 da mu sporego kopa. 

 

jak do obróbki video to nie lepiej kupić Ryzena R7 2700 lub 2700x  jednak 8 rdzeniuff  ;)

Ja przeskoczyłem z 8 rdzeniowego R7 1700@ 3.7Ghz na R5 3600 i wierz mi ale w renderingu wydajność stoi na tym samym poziomie ale już pobór energii zmniejszył się o prawie 50W. 

 

@down

R pomyliłem z i ;) 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja przeskoczyłem z 8 rdzeniowego R7 1700@ 3.7Ghz na R5 3600 i wierz mi ale w renderingu wydajność stoi na tym samym poziomie ale już pobór energii zmniejszył się o prawie 50W. 
 

 

różnica ta w większości  jak sadze wynika z tego, że na 1700 miałeś dość wysokie napięcie, stock vs stock ta różnica byłaby niewielka.

u mnie 1700 buja na 3,95Ghz przy stosunkowo niskim napięciu, gdzieś mi się jakaś cieplejsza szt trafiła :D a przynajmniej tak sobie to tłumaczę :P

Link to post
Share on other sites

Jedyne potencjale problemy, jakie wiszą nad B350 to:

* płyty te MOGĄ nie dostać oficjalnego wsparcia dla przyszłych R4000 (osobiście wątpię by nie dostały)

* większość modeli ma słabe/kiepsko chłodzone sekcje zasilania więc nie pakowałbym tam więcej jak Cpu z 8R/16W

 

Poza tym po updacie biosu tj praktycznie poziom płyt serii 400.

Link to post
Share on other sites

Możecie prostym językiem wytłumaczyć dlaczego przy pozostawieniu płyty b350m i dołożeniu  Ryzen 3600 będzie słabo? 

Nawet MSI B450 miewają problem ze stabilnym działaniem w połączeniu z Ryzen 3000. Dlatego wszyscy wydają wersję z dopiskiem MAX, dedykowaną dla tych procków. Tu masz artykuł. Możesz ryzykować, ale i tak korzyść pod względem ceny i wydajności do montażów jest po stronie Ryzen 2700. 

Link to post
Share on other sites
Nawet MSI B450 miewają problem ze stabilnym działaniem w połączeniu z Ryzen 3000. Dlatego wszyscy wydają wersję z dopiskiem MAX, dedykowaną dla tych procków.

 

 

no i tak tworzymy mitologię pt "problemy ze stabilnym działaniem" - jeśli chodzi o za małą ilość pamięci eeprom to tutaj dali ciała producenci wiec np. msi wypościło okrojone wersje biosów. Problemy z Zen2(o ile występują - bo nie u każdego) nie są jak to napisałeś "ze stabilnym działaniem" tylko np. problemy z Cold boot i wersje max płyt niczego w tym temacie nie zmieniają bo na nich również problem występuje.

 

Teraz nie do końca wiadomo czy jest to problem niedopracowanych biosów czy rzeczywiście jest tam jakiś konflikt sprzętowy (obstawiam to pierwsze).

 

W wersjach max dostajesz kostkę eeprom 32mb dzięki czemu do uruchomienia 3gen nie trzeba używać "okrojonego" biosu - tyle.

Chyba że o czymś nie wiem... to chętnie posłucham.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...