Skocz do zawartości

Ebay - święty mikołaj czy skok na kasę ?


Recommended Posts

Witajcie,

 

Z racji że zamierzam kupić nową kartę graficzną przeglądałem sobie ostatnio różne portale a gdy skończyłem przekopywać allegro z ciekawości zacząłem przeglądać również ebay chociaż zawsze kojarzył mi się z mega drożyzną.Po jakimś czasie przeglądania wybrałem w końcu kartę którą będę licytował i obserwuję ją od kilku dni, wracając jednak do meritum - rzuciła mi się w oczy dzisiaj bardzo ale to bardzo dziwna aukcja "kup teraz", a mianowicie RTX 2080 Ti od Asusa uwaga - nowa i to z Niemiec czyli bez cła ! I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie cena - ok 600 GBP czyli +- 3000 zł. I pewnie nie byłoby to nic niezwykłego gdyby nie fakt że sprzedawca to nie zwykły random który dopiero co założył konto ale można powiedzieć że upozycjonowany sprzedawca na ebay'u, zresztą zobaczcie sami:

https://www.ebay.pl/itm/Asus-Graphic-Card-Nvidia-Geforce-RTX2080-Ti-Strix-Overclocked-11-GB-Nip/273141354160?hash=item3f987e4eb0:g:hHUAAOSwSeVdtHSL

https://www.ebay.pl/usr/maxyde?_trksid=p2047675.l2559

 

Jednak w tym wszystkim musi być jakiś haczyk... Może ktoś podpowie gdzie ?

Takie niejasności które u niego wyłapałem to pierwsza w opisie - nie odpowiada na wiadomości wysłane z platformy, wystawił kilka aukcji w różnych językach z tymi kartami w tej samej cenie (łącznie ok 40szt), wszystkie droższe przedmioty które wystawił maja tę samą formułkę (sprzedaje również jakieś drony). Oczywiście sprzedawca Polak i w PL też zarejestrowany. Oczywiście karty prawie wszystkie się juz wyprzedały xD https://offer.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewBidsLogin&item=273141354160&rt=nc&_trksid=p2047675.l2564

 

Nie mogę tylko zrozumieć jednego - co go skłoniło do wystawienia tych kart ? Nawet gdyby je miał to legalnie nie miał szans żeby kupić ich w takiej cenie żeby opłacało sie je sprzedać za  3 tysie, a jeśli ich nie ma (co obstawiam na 101%) to przecież i tak PayPal zablokuje mu tą kasę ze "sprzedaży"... Co myślicie ? Przecież nie ma bata żeby sprzedawał je w takiej cenie :D

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

Aha...

Czyli tutej jest furtka :D

No to przez platformę ebay będą walczyć o zwrot kasy przez dwa lata a  gościa w Niemczech już pewnie dawano nie będzie tak jak i firmy :D 

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

Moje doświadczenie ebayowe mówi mi, że 

 

SO TRADE MATEUSZ LASOTA
Mateusz Lasota
Bahnhofstr. 26/27
02826 Görlitz
Deutschland
 
Gdyby zamiast polskiego imienia i nazwiska był jakiś Jurgen Schwarzmuller to legitność oferty wzrosła by o 700%. 
 
 
edit
 
a so to je?!
 

 

 

For payment details, please enter the reference number CAN + your birthday date.

 

Link to post
Share on other sites

No to mnie najbardziej rozwaliło, nie wiem po co im to :D 

Ale sama firmę sprawdziłem i faktycznie majka jakąś hurtownię, dostarczali też swoje produkty do sieci empik i agito (emag).

Co jest ciekawe na profilu tego konta w sekcji FAQ i pytaniach dotyczących sprzedaży nie ma możliwości odstąpienia od sprzedaży, kupujący musi zapłacić za kupiony produkt...

 

Ale żeby tyle ludzi się nabrało...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...