Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, sąsiad prosi o pomoc w złożeniu zestawu do 1500zł, bo jego obecny się posypał. Nie wnikam co tam klękło, komputer dość stary z jakiegoś biura, na pokładzie i5 2400 lub 2500, GTX 750Ti

 

Od jakiegoś czasu coś mu szwankuje, albo zasilacz, albo płyta główna, a na serwis według niego szkoda kasy. Szuka więc zestawu do 1500zł, chociaż ja doradzam mu przeczekanie do przecen świątecznych.

 

  • Zastosowanie komputera: gry, cyt.: "Żeby ruszył Wiedźmin 3 tak jak teraz"
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok. 1500zł
  • Których części potrzebujesz?: Wszystko poza dyskami, te wydają się być ok.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: FullHD
  • Specjalne wymagania: brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dyski, teoretycznie RAM DDR3
  • Własna propozycja zestawu: Nie mam pojęcia, nigdy nie składałem w tej kwocie. Myślałem o APU, ale z Wiedźminem nie ma szans
  • Inne: Celujemy w używane części, chyba że w tej kwocie niewiele to da i warto brać nowe

Chwilowo nie mam czasu, ale planuję wziąć jego GPU na testy i sprawdzić, czy działa, więc na przeczekanie można założyć, że grafika działa i możemy ją chwilowo używać w nowym zestawie

 

Obudowa jakaś Dell/HP korporacyjna, więc nie nadaje się do użytku, dlatego jakaś tania też będzie potrzebna.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Carius
Link to post
Share on other sites

GPU w wolnym czasie wezmę i sprawdzę u siebie, tam są jakieś wariacje przy włączaniu i zakładam że płyta główna padła, albo zasilacz się kończy.

 

Sam zakładałem właśnie R5 2600, bo jak już chce wydać kilka złotych, to na coś co posłuży dłużej od poczciwego i5 2400.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...