Skocz do zawartości

3700x vs 9700k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez EH_Gosu,

Recommended Posts

Ok, już rozumiem ideę. 9700k to taki bezpieczny tor. Praktycznie jego oc będzie bez sensu przy UWQHD z 2070s. Alternatywa to 3700x i tańszy mobas(max -400zł) a tu już za dużo nie ugrasz, bo do 2080s za daleko a 2080 przy wydajności 2070s ma mały sens.

 

Wszystko zależy od tego co kto będzie z tym robił. Jeśli mówimy o giercowaniu w 1440p+ to i owszem. Jednakże na kompie nie tylko gram, to po pierwsze, a po drugie istnieją jeszcze niestety gry, takie jak wspomniany przeze mnie Lineage 2, które potrafią zaorać każdy procek na rynku, kwestia klientów i ustawień, bo były tworzone dawno temu, słabo zoptymalizowane i bazują na CPU zamiast na GPU. :/ Gwarantuję Ci, że taka gierka jak L2 z 2004r, ustawienia na max detale i kilka klientów i nawet taki 9900k dostanie zadyszki. :( A grać się chce, więc procka też nigdy za wiele. :)

 

Chodzi mi o znalezienie złotego środka. Popatrz na CPU, w tej chwili takie 9600K vs 9900KF różnica w cenie to 1000zł, ale za te 1000zł masz topowe CPU z mega wydajnością. Natomiast dołożenie 1000zł z 2070 Super do 2080 Super już nie da takiego przyrostu wydajności, opłacalność takiego zakupu marna, dla entuzjastów. Na chwilę obecną większej różnicy między 80 czy 90 kl/s nie zobaczę wizualnie, natomiast lepsze CPU może w L2 oznaczać grać płynnie lub nie. Poza tym taki procek to jest granica technologiczna, wystarczy na lata, grafiki i tak za rok nowe wyjdą sporo lepsze pewnie, więc można będzie zmienić. Wolę zmienić 1 komponent jak GPU niż znowu mobo+ram+cpu w najgorszym przypadku.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Nikt normalny kto posiada lub planuje zakupic 2080ti nie sparuje tej karty z Ryzenem bo te procesory to dno w kwesti parowania z mocnymi gpu.

 

Masz widzę strasznie wąskie perspektywy postrzegania świata. Rtx 2080 Ti, jako najmocniejsza konsumencka karta, parowany jest z wieloma różnymi Cpu - nie tylko z 9900k/9700k. 

 

Moje lokalne forum na obczyźnie (odpowiednik BM), zobacz sygnatury:

 

https://www.sweclockers.com/forum/post/18060552

https://www.sweclockers.com/forum/post/17682390

https://www.sweclockers.com/forum/post/18006353

https://www.sweclockers.com/forum/post/17990025

https://www.sweclockers.com/forum/post/17983991

https://www.sweclockers.com/forum/post/17968579

https://www.sweclockers.com/forum/post/17931071

 

 

 

Problemem nie jest cena 2080ti, problemem jest cebulackie podejscie ludzi, ktorzy nie potrafia zarobic na swoja zajawke

 

No patrz - a ja znam całkiem sporo ludzi, których stać bez problemu nawet na kilka 2080 Ti a jednak nadal siedzą na np 1080 Ti, czy nawet 980 Ti (SLI, 3-way-SLI itd) i topowego Turinga jednak nie kupili. Bo karta jest za słaba? Bo wpier**** za dużo prądu? Nie, bo jest abstrakcyjnie wyceniona i nawet entuzjaści znają pewien umiar. 

 

Z wydawaniem osądu o ludziach  - szczególnie, na podstawie tego CO i ZA ILE kupują - serdecznie radzę Ci się wstrzymać, bo tj właśnie "cebulactwo".

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

1x RTX 2080Ti@2055/15000 to wydajność 2x GTX 1080@2000/11000 albo też 2x GTX TITAN X Maxwell@1450/8000

i to bez Ray Tracingu, bo tam zjada takie konfigi totalnie, pomijając już fakt, że na Maxwellach DXR nie odpalisz, a na Pascalach chodzi jak krew z nosa. No i mGPU z DXR póki co jedynie w SOOTR / Quake II RTX oraz Port Roayle.

 

Po za tym fakt, że ludzie sobie parują 2080Ti z prockami które mocno ograniczają to GPU nie ma niczego wspólnego z zasadnością owego parowania. Trzeba to rozgraniczać.

 

Jeżeli ktoś chce w pełni wykorzystać potencjał sprzętu to wie co robić. Czy 2080Ti jest za słaba? No jeśli tak, to jak słaba musi być GTX 1080Ti która w DX11 obrywa od 30% do 40% (obecnie i po 45%) od tego Turinga? W DX12 dobijamy do 50%, na Vulkanie do 80%.

 

Ray Tracing? To już setki procent. Za 5549 zł dostajesz kartę która w grach wcisna TITAN V kosztującego 14 200 zł, jest do tego od 2% do 5% wolniejsza od TITAN RTX za 11 700 zł ;-) Tak, TITAN to inny segment ale można te karty nazwać słabymi? Cholera, TITAN Xp jest przez RTX 2080Ti gnieciony w każdym możliwym zastosowaniu.

 

Prądu za dużo wcina? No bez jaj, ile wcina GTX 1080Ti, ile wcina GTX 980Ti? Ten sam poziom...

Cena - jest jaka jest. Dla jednych adewkatna do możliwości, dla innych nie. To już preferencje indywidualne.

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Masz widzę strasznie wąskie perspektywy postrzegania świata. Rtx 2080 Ti, jako najmocniejsza konsumencka karta, parowany jest z wieloma różnymi Cpu - nie tylko z 9900k/9700k. 

 

Moje lokalne forum na obczyźnie (odpowiednik BM), zobacz sygnatury:

 

https://www.sweclockers.com/forum/post/18060552

https://www.sweclockers.com/forum/post/17682390

https://www.sweclockers.com/forum/post/18006353

https://www.sweclockers.com/forum/post/17990025

https://www.sweclockers.com/forum/post/17983991

https://www.sweclockers.com/forum/post/17968579

https://www.sweclockers.com/forum/post/17931071

 

 

 

 

No patrz - a ja znam całkiem sporo ludzi, których stać bez problemu nawet na kilka 2080 Ti a jednak nadal siedzą na np 1080 Ti, czy nawet 980 Ti (SLI, 3-way-SLI itd) i topowego Turinga jednak nie kupili. Bo karta jest za słaba? Bo wpier**** za dużo prądu? Nie, bo jest abstrakcyjnie wyceniona i nawet entuzjaści znają pewien umiar. 

 

Z wydawaniem osądu o ludziach  - szczególnie, na podstawie tego CO i ZA ILE kupują - serdecznie radzę Ci się wstrzymać, bo tj właśnie "cebulactwo".

Tylko mnie nie interesuje z czym ludzie paruja, mozesz to zrobic nawet z celeronem, kupic gpu i cpu to moze kazdy, wystarczy miec gotowke ale zrobic to z glowa i wykorzystac moc tej karty bez botelneckow to drugie.

 

Naucz sie czytac ze zrozumieniem tych co stac na 2080ti nie siedza i nie lacza z Ryzenem 1700.

 

Od kiedy ktos kupujacy topy przejmuje sie ile praqdu pobiera, lol :D 1080ti tez ma tdp 250w tak jak 2080ti.

 

Dla mnie wystarczajaco sie osmieszyles z tym kalkulatorem takze daj sobie spokoj z jakimkolwiek wklejaniem linkow bo tak jak napisalem laczyc sobie moze co kto chce a realne wykorzystanie sprzetu to inna sprawa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chłopy, no nie ma co się kłócić. Fakty są takie, że RTX 2080Ti potrzebuje mocnego CPU żeby go wykarmić. Nie ma co z tym dyskutować. Nawet w 4k na za słabych CPU klatki lecą w dół. Grać ze stutterami to lipa.

 

Jakiś czas temu testowałem i7 8700K@5.5 GHz (tak, ekstremalne OC) z RTX 2080Ti w 1080p. WSZĘDZIE bottlenecki :)

Gdzie do takiego procka taki Ryzen?

 

Testowałem 2080Ti nie raz i nie dwa z 9900K@5 Ghz, 5.1 GHz, 7980XE@5 GHz (moja sztuka, selekt który rozjeżdża takie mocno kręcone 9900K w grach, bo w innych zastosowaniach to nawet nie ma co ich obok siebie stawiać), testowałem też z i9 7920X@5 GHz. NIE MA na rynku CPU który w pełni wykarmi TU102 w 1080p oraz bardzo często w 1440p. Takie są fakty.

 

Więc jak brać procka do tej karty to poważnie, nic poniżej kręconego 8700K / 9700K bym osobiście nie dawał bo szkoda jej potencjału. Chwalony Ryzen 3900X też dostaje łomot od 9900K, nieraz 30 fps na ulicy nie leży :) Tylko trzeba wiedzieć jak to lata, a nie sugerować się testami na kolanie robionymi aka pclaby i inne patałachy pclabo podobne.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Masz widzę strasznie wąskie perspektywy postrzegania świata. Rtx 2080 Ti, jako najmocniejsza konsumencka karta, parowany jest z wieloma różnymi Cpu - nie tylko z 9900k/9700k. 

 

Moje lokalne forum na obczyźnie (odpowiednik BM), zobacz sygnatury:

 

 

pewnie ulegli namowom takim jak np ta tutaj :Dhttp://forum.benchmark.pl/topic/286015-jaki-proc-i-graf-do-gier-2023r-dla-1440p-i-144hz/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wam powiem że nie ulegam namowom, mam w tej chwili 4790k +1080ti i planuję kupić na święta monitor 2560*1440 :)

Bo FHD to już jakieś takie przestarzałe.

 

Napewno da radę ten sprzęt.

 

Ja sie nie znam.

Jak będzie słabo to wtedy wymienię platformę.

 

Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z kalkulatorów nie korzystam, widać już Ci się osoby mieszają - taką zaciekłą krucjatę uskuteczniasz.

 

Osoby, które składają same komputer, przeglądają różne fora, kanały na y2b zazwyczaj mają jakieś pojęcie w temacie. I jest różnica między "parowaniem 2080 Ti z Celeronem" a z R7 1700.

 

Ale pewnie, radzenie wszystkim by zawsze brali jedynego słusznego producenta, bo "Ryzen do gier się nie nadaje", bo "Navi zawiodło" to jedyne słuszne rozwiązanie. Nie liczy się cena/jakość tyko Top only.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z kalkulatorów nie korzystam, widać już Ci się osoby mieszają - taką zaciekłą krucjatę uskuteczniasz.

 

Osoby, które składają same komputer, przeglądają różne fora, kanały na y2b zazwyczaj mają jakieś pojęcie w temacie. I jest różnica między "parowaniem 2080 Ti z Celeronem" a z R7 1700.

 

Ale pewnie, radzenie wszystkim by zawsze brali jedynego słusznego producenta, bo "Ryzen do gier się nie nadaje", bo "Navi zawiodło" to jedyne słuszne rozwiązanie. Nie liczy się cena/jakość tyko Top only.

 

Jak dla mnie ze złej strony na to patrzysz. Nie chodzi o to żeby tylko topy polecać. Chodzi o fakt, że jeżeli ktoś chce iść w topowe GPU to musi rozumieć zależności sprzętowe. Co to za radocha jak coś lata na pół gwizdka?

 

Kiedyś był kult 2500K, teraz jest kult Ryzenów... No bez przesady, są pewne zasady których należy się trzymać. Chyba, że ktoś faktycznie nie szanuje swoich pieniędzy i do platformy która do danego GPU po prostu się nie nadaje, kupuje kartę która u niego się marnuje. Warto słuchać ludzi którzy mają faktycznie doświadczenie ze sprzętem i testują go od groma. Tylko warto słuchać ludzi jacy dobrze radzą innym wkładając w to masę pracy i serca. Niestety, w sieci jest masa dezinformacji które powielają różnego rodzaju portale. Ja znam ten biznes od środka i wiem jak to działa, dla wielu nie liczy się rzetelność tylko zrobienie recki, wzięcie kasy i olanie odbiorców. Trzeba rozgraniczać osoby które faktycznie wiedzą co mówią od amatorów którzy walą w bambuko.

 

Czy ja polecam do gier procki HEDT? Nie do cholery, najlepszym CPU do gier obecnie jest 9900K, nie ma co dywagować. Takie są fakty. To, że sam używam akurat 7980XE wynika z tego, że do moich potrzeb nic poniżej się nie sprawdza. A, przy okazji wiem jak skalibrować taką platformę, wiem jakie są zasady w aspektach chłodzenia itd. Dlatego w moim wypadku mam akurat platformę uniwersalną do wszystkiego i zarówno zapewniającą piekielnie wysoką wydajność w grach, oraz będącą istnym kombajnem w kwestii zastosowań jak render etc.

 

Jak cienkie są co niektóre portale daleko szukać nie trzeba, wystarczy zobaczyć "testy" kompa za 45k na pclabie...śmiech na sali i fala dezinformacji oraz amatorszczyna, a potem czytelnicy sugerują się tą popeliną redaktorską i piszą w komentarzach.

 

"Nie widać różnicy to po co przepłacać?" . Gdybym ja się nie znał na tej tematyce i zobaczył takie herezje jak tam stworzyli to też bym tak myślał. Na szczęście mam ten komfort, że znam się na tych platformach doskonale, pracuje na nich, składam takowe i pobijam różne rekordy światowe ,to ostanie dla czystej zajawki, ale też dlatego, że mogę to robić z racji wydajności jaką dysponuje mój sprzęt.

 

Zresztą kwestią czasu jest jak oficjalnie będziemy reprezentować Polskę w aspektach ekstremalnego overclockingu na świecie.

 

Polska też potrzebuje własnego der8auera :) U nas problem polega na tym, że jest masa malkontentów o bardzo niskich horyzontach myślowych.

 

Zamiast negować co pisze ktoś z doświadczeniem i dobrymi intencjami, warto to brać pod uwagę i po prostu słuchać. Ja sam nieraz polecam Ryzeny, to jest kwestia zastosowania i potrzeb.

 

Natomiast nie mam zamiaru robić czegoś pod publiczkę i wciskać ludziom kitu, że do RTX 2080Ti będzie dobry procek który tragicznie to GPU dławi. Nigdy w życiu, mam szacunek do ludzi którym coś doradzam oraz do odbiorców. To, że są osoby którym nie w smak jest fakt, że ktoś mówi jak jest bez cackania się to cóż...bywa.

 

Swoją drogą niebawem wypuścimy materiał gdzie zjadę konkretnie Intela za ich fabrycznie niedoróbki i oszczędności bo o takich rzeczach należy głośno mówić. O każdym wartym uwagi aspekcie sprzętowym również.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

prosta sprawa, idziemy w cena jakość to idźmy ale niech to faktycznie ma przełożenie na jakość, a nie jak to ma często miejsce na byle jakość. Ryzen nadaje się do gier ale trzeba sobie zdawać z tego sprawę że nie zawsze i nie pchać na siłę ryzena do każdego komputera.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

prosta sprawa, idziemy w cena jakość to idźmy ale niech to faktycznie ma przełożenie na jakość, a nie jak to ma często miejsce na byle jakość. Ryzen nadaje się do gier ale trzeba sobie zdawać z tego sprawę że nie zawsze i nie pchać na siłę ryzena do każdego komputera.

 

Otóż to. Niestety tej kwestii nie rozumie wiele osób. O ile problemu nie ma kiedy faktycznie ktoś nie jest zainteresowanym danym sprzętem, jednak polecenie do topowych GPU procków które ograniczają siłą rzeczy ich potencjał, jest nie fair wobec osób jakie zadają pytania na temat tych zagadnień, a chcą sobie optymalnie dobrać zestaw.

Link to post
Share on other sites

Osobiście jeszcze poczekam z zakupem aż się ceny ustabilizują i dostępność towaru będzie jakaś sensowna. Sprzęt jak na moje wymagania pewnie będzie na następne 4-5 lat, więc te kilka miesięcy mnie nie zbawi. Przynajmniej do Black Friday chociaż, może coś się ruszy w cenach, a jak nie to po Świętach. Na chwile obecną dziwnie się porobiło na rynku. A już np. cena 8700k (1711 zł) vs 9700 KF (1689 zł) to jakieś kuriozum... Na chwilę obecną co by nie mówić najlepszą opłacalność cenową ma  chyba r5 3600, a za nim i5 9600KF, a przynajmniej tak jak dla mnie do grania w UWQHD gdzie to GPU najważniejsze i lepiej do niego dopłacić niż pakować w drogi procek, lub do lepszej płyty żeby potem wymienić CPU na mocniejszy.

9700k na 2 - 3 lata tak, na 4 - 5 może być problem, tym bardziej że będą już nowe generacje konsol. 

Link to post
Share on other sites

Za 5lat to i może RT wejdzie na szerokie salony. Ztankuje fps, tym bardziej jak pojadą po 2-3 wersjach RT na raz, chyba że jakoś z innej mańki to pocisną, co by nie podnosił o tyle mm2 głównego chipa. I aż takiej różnicy proc nie będzie robił.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

W jaki sposób chłop z 1szego miejsca tak mocno odskoczył reszcie?

 

Edytacja. Wziąłem złe zdjęcie. Chodziło mi o te z rankingiem.

 

4 pierwsze miejsca są na ciekłym azocie czyli LN2.

Za pięć lat to te procki będą szajsem jak dziś 4790K Sorry. Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

 

Za pięć lat to ja czy inni entuzjaści będziemy siedzieć na prockach które wtedy będą topami :) Powiem Ci więcej, za czterdzieści cztery lata, wszystko co będzie za dwadzieścia lat, będzie szajsem :) :) Niesamowicie odkrywczy komentarz stworzyłeś ;-) Zresztą obecnie te wszystkie sprzęty to technologia sprzed kilkudziesięciu lat. Kto wie o co chodzi, ten wie :)

 

Tak swoją drogą. 4790K@4.6 GHz z mem DDR3 2100 CL10.10.10 T1 calkiem pokaźnie w grach przeskakuje Ryzena 2700X@4.2 GHz z mem 3200 Cl14.14.14 T1.

 

Jak na "szajs" to niezły procek bym rzekł ;-)

 

Właśnie sprawdzam znajomemu 7700K, procek ma uwalony kontroler pamięci, działają tylko dwie kości DDR4, przy czym w singlu. No to wyjąłem jedną i lata na 8 GB żeby potencjał OC nieco podnieść.

 

W dzień daje nawiew na sekcję mobasa i jazda po 5.5 / 5.6 GHz ;-) Trza topkę światową wbić na tym cholerstwie w kategorii CPU 4/8.

 

Potencjał jest, delid daje radę pod LC :)

 

image_id_2231398.png

 

 

70498462_2292956631018748_29455211703985

 

image_id_2231397.png

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Ubawiłem się, rzuciłem linka  z PC pcbuilds dla beki, ale nie wiedziałem, że co niektórych wywoła to stan przedzawałowy.  :D

 

 

 

Ryzen 1700 potrafi ograniczyc gtx 1070 i to max co mozna do niego wsadzic.
 

 

Bullshit wyssany z tyłka, po czym wnosisz? miałeś? testowałeś? czy tak ci się wydaje? tak się składa, że akurat tą konfiguracje mam ograną i w żadnej grze, nie ma mowy o cieniu bottllenecka ze strony CPU i zdecydowanie 1070 jest tutaj słabym ogniwem. Fakt faktem że 1700 po OC ale akurat na tym CPU OC jest oczywistością.

 

 

 

 

Ale pewnie, radzenie wszystkim by zawsze brali jedynego słusznego producenta, bo "Ryzen do gier się nie nadaje", bo "Navi zawiodło" to jedyne słuszne rozwiązanie. Nie liczy się cena/jakość tyko Top only.
 

 

quote-the-trouble-with-most-people-is-th

Link to post
Share on other sites

@pendzel_3

 

"Bullshit wyssany z tyłka, po czym wnosisz? miałeś? testowałeś? czy tak ci się wydaje? tak się składa, że akurat tą konfiguracje mam ograną i w żadnej grze, nie ma mowy o cieniu bottllenecka ze strony CPU i zdecydowanie 1070 jest tutaj słabym ogniwem. Fakt faktem że 1700 po OC ale akurat na tym CPU OC jest oczywistością."

 

Dobrze, to teraz zrób testy tego GTX 1070 na R 1700 oraz np i7 7700K. Mocno się zdziwisz :) Nie zarzucaj ludziom "bullshitów" kiedy mają rację. Bo GłodnyWick dobrze napisał.

 

Taki tip teraz:

 

To, że w danej grze masz użycie GPU np w zakresie 98/99%, a CPU w zakresie 20-30%, nijak się ma do występowania zjawiska bottlencka. Kiedyś też się na to łapałem, jednak w momencie kiedy testujemy ten sam model i egzemplarz GPU z CPU A oraz CPU B, co się okazuje?

 

Te same warunki testowe, te same miejsca etc. I nagle pomimo GPU usage 99% na CPU A masz mniej fps niż na CPU B. Magia? Nie, tak to po prostu działa. Dlatego też wiele krąży mitów o tym, że dany CPU nie ogranicza karty bo ludzie nie wiedzą na co patrzeć. Łatwo się przez to pomylić. To wszystko jest również powiązane z wydajnością całej platformy w kontekście wydajności CPU w korelacji z pamięciami.

 

Prosty przykład, chociaż tutaj nawet widać po GPU usage jak sprawy się mają.

 

 

i7 6700K vs i5 3570K vs R 1700  sparowane z GTX 1070.

 

Nawet jak zrobisz OC na tym Ryzenie, to nie wykarmisz w pełni GTX 1070. A, co niektórzy chcieliby tego procka z RTX 2080Ti parować ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak sie sklada ze dziewczyna ma taki zestaw i osobiscie go sam skladalem, dostales wyzej pierwszy lepszy test gdzie w kazdej grze masz sporego botelnecka i nadal sie upierasz ze go nie ma. No coz, ciezko rozmawiac z kims kto nie ma zielonego pojecia i idzie w zaparte a jak widac konfiguracji na oczy nie widziales albo nie masz pojecia czym sie objawia botelneck stad piszesz takie glupoty.

Ubawiłem się, rzuciłem linka  z PC pcbuilds dla beki, ale nie wiedziałem, że co niektórych wywoła to stan przedzawałowy.  :D

 

 

 

 

 

Bullshit wyssany z tyłka, po czym wnosisz? miałeś? testowałeś? czy tak ci się wydaje? tak się składa, że akurat tą konfiguracje mam ograną i w żadnej grze, nie ma mowy o cieniu bottllenecka ze strony CPU i zdecydowanie 1070 jest tutaj słabym ogniwem. Fakt faktem że 1700 po OC ale akurat na tym CPU OC jest oczywistością.

 

 

 

 

 

 

quote-the-trouble-with-most-people-is-th

Link to post
Share on other sites
dostales wyzej pierwszy lepszy test gdzie w kazdej grze masz sporego botelnecka i nadal sie upierasz ze go nie ma.

 

CPU: AMD Ryzen 7 1700 - http://amzn.to/2mkfQ9j COOLER: AMD Wraith Spire LED Cooler MB: MSI B350 TOMAHAWK - http://amzn.to/2mHcUGK RAM: ADATA 16GB KIT (4x4GB) DDR4 2800MHz CL17 PC4-22400 XPG Z1 - http://amzn.to/2bMhSgV PSU: be quiet! Pure Power L7-530W 80 plus SSD: SAMSUNG 120GB 2,5 SSD 840 EVO - http://amzn.to/2bvoKNr HDD#1: SEAGATE Barracuda ST3000DM001 3TB - http://amzn.to

 

Ryzen 1gen na konfigu 4x4 - żart  - teraz to ja mam podejrzenia czy ten materiał jest miarodajny.

 

robiłeś OC tego ryzena? czy lata na stocu 3.0? podaj pełną konfiguracje. 

 

 

Na podlinkowanym materiale nigdzie GPU nie lata ma maxa... 

u mnie wszędzie, w każdym tytule.

 

3,9Ghz 2x8 3400@CL16,

 

Dalej  - o IF słyszałeś? wiesz jak wpływa na wydajność radków 1i2gen?

Czy skleiłeś na pale sprzęt swojej dziewczynie odpaliłeś ze dwie gry i stwierdziłeś ze u Ciebie na 2x droższym intelu jednak lepiej.

 

 

Te same warunki testowe, te same miejsca etc. I nagle pomimo GPU usage 99% na CPU A masz mniej fps niż na CPU B. Magia? Nie, tak to po prostu działa

 

 

nie upieram się, może masz racje podlinkuj zatem te testy, chętnie zobaczę.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Z tym bottleneckiem to spoko, 1x00 odstaję, wówczas potencjał OC kontrolera/mem płyt B350/X370 był mizerny, ale jeśli udało się wkręcić 3400+ z cl14 jak i resztę tertiary timingów, a i tak był w grach wolniejszy od Intela Stock.

Nie mniej combo B450/X470 daisy chain + 2x00 już powszechniej potrafiły wkręcać się na wyższe taktowania jak i timingi + poprawa opóźnień w designie. To już dawało solidny boost fps vs stock mem 3200cl14( https://youtu.be/m6RWEnUsLSY?t=463 ).

Link to post
Share on other sites

Nie ma gier do tej pory co 4790K będzie niedomagał :D Hejty za 3... 2... 1... START :D Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

 

Napisz w jakiej rozdzielczości, jakie gry i z jakim GPU :) Wtedy można dyskutować. Hejty? Nie sądzę, dyskusja merytoryczna - zawsze :)

Link to post
Share on other sites

Trochę odbiegliśmy od tematu.

Ok, na chwile obecną decyzja pada na 9700KF, nie będę tego kręcił raczej, a na pewno nie jakoś mocno, jest sens pakować się w jakąś drogą płytę? 2 płyty mam na oku:

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON
Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI

Cena obu taka sama, którą lepiej? Czy może coś tańszego wystarczy jak nie będę kręcił? Wiadomo, że jak będzie nowa generacja inteli to i tak płyta pójdzie na wymianę. :/ Jakie pamięci z tym parować? Cały czas zakładamy jedynie lekkie oc bez szaleństwa? 3200 czy 3600? Czy lepiej wziąć np niższe taktowanie a lepsze CL? Potrzebuję MEGA ciche chłodzenie, PC stoi w salonie i obecny chodzi jak kosiarka, gpu też będę dobierał z jakimś porządnym chłodzeniem? Dark Rock 4 Pro, Noctua NH-D15, czy może coś innego cichego możecie polecić z powietrznego? Noctua chyba bardziej tolerancyjna dla wysokich kości i pierwszego slotu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...