Skocz do zawartości

Modernizacja komputera do gier


Recommended Posts

Witam serdecznie chce was zapytac o to jaki procesor wybrać do gier,ponieważ nie uzywam programów graficznych badz innych tylko popołudniu po pracy sobie grywam narazie w world of tanks i battlefield 1 bo nawet wiedzmin srednio chodzi na moim fx6300 i gtx1050 ale chce wymienic własnie.Mówi sie ze do gier dużo ludzi poleca mi Intela ale chce znać wasze zdanie.Nie mam problemów z doborem płyty i ram ale z prockiem bo nie wiem czy ryzen czy Intel a chce procesor który bedzie chodził bez wymiany przez nastepne kilka lat i myslałem że ryzen 5 3600 wystarczy i np rx2060 albo gtx 1660ti czy moze jakiś mocniejszy procesor.Kwota jaka moge wydac na procesor to srednio 1500zł juz mówie że sam nigdy nic nie podkrecałem a w sklepie Xkom polecali i7 8700

Link to post
Share on other sites

Podaj budżet jaki masz na cały sprzęt sprzęt, bo nie bardzo wiadomo w co celujesz. 1500 na procesor, a ile na płytę, RAM i ew. zasilacz, obudowę? Czy np. 1500 na całość bez karty?

 

Jeśli chodzi o cenę to AMD, natomiast jeśli liczy się każdy FPS to intel ale to nie przy karcie 1050 a conajmniej 2070 żeby ta różnica była sensowna

 

Jak podasz budżet to pomyslimy dalej i pytanie czy od razu kartę zmieniasz czy później

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

Budzetu nie mam ustalonego zasilacz mam,obudowe,dyski ssd i hdd.Do wymiany procesor,płyta ram i pózniej karta graficzna.

Nie jestem maniakiem fps-ow ze musi być ich jak najwiecej tylko żeby sie nic nie cięlo i płynnie sie grało a chce pograć w Assasins Creed Origins,Odysseya,Metro Exodus,ponieważ lubie długie gry .Polecono mi :

Ryzen 5 3600X

Płyta główna Gigabyte X570 gaming x(wolalbym cos z wifi by zrezygnowac ze starego routera bo nawala)

Pamiec HyperX Predator 3200

Jesli chodzi o grafike to chciałem Gtx 16060ti albo Rtx 2060.

Poprostu zestaw do grania bez wariacji ale żeby nie taki zestaw że za rok trzeba wymieniać

Link to post
Share on other sites

R5 3600 w sam raz starczy a kilka lat, a  w razie W można zmienić na 4 serię 

 

Najtańsza płyta z wi fi tak na szybko tylko trzeba pamiętać zrobić upgrade biosu do 3 gen

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rog-strix-b450-e-gaming-5932873/

 

Płyty z Wi fi ogólnie drogie są ja bym odpuścił na rzecz albo zwykłego tomahawk

 

https://www.x-kom.pl/p/508074-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk-max.html

 

A resztę kasy ile zostanie w kartę bym pakował :)

Link to post
Share on other sites

tez tak zrobie czyli zakupie r5 3600 ale bez x i jakąs fajna płyte do tego 16gb ram.Co do karty graficznej to sie zastanowie,bo bede ja wymieniał dopiero po tych 3 głównych podzespołach.Moze coś sie trafi za 2 miesiace a może cos uzywanego sprawdze.


Jesli mozecie jaka płyta pod pozniejsza modernizacje procesora bo co jesli za np rok wymienie procek na r7 370X czy tomahowk da rade to uciągnać

Link to post
Share on other sites

Gdzieś tu był link z informacjami, które płyty jaki procesor pociągną. Tomahawk miał teoretycznie dać radę na R 3900 (12rdzeni) i na 3950(16) ale bez kręcenia i z puszczonym jakimś chłodzeniem na sekcje zasilania. Nie umiem tego odszukać teraz. Ogólnie jak faktycznie chcesz to szukaj promocji na jakieś x470/x570 z tym Wi Fi i lepszą sekcją zasilania. Po prostu większość B450 była na tyle udana, że wystarczy spokojnie jak nie potrzeba bajerków w płycie weź pod uwagę, że taki tomahawk ma teraz cenę wyższą niż po premierze rok temu, sprzedaje się i wystarcz na 1,2,3 gen Ryzen to ceny poszły w górę  :D Aczkolwiek myślę, że nawet za te 5 lat więcej niż 8/12 rdzeni nie będzie sensu do domowego kompa wkładać ale może się mylę.

A jak już będziesz zmieniał to raczej 3600 na 4700, a nie 3600 na 3700 bo to już kosmetyka by tylko była 

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

a w sklepie Xkom polecali i7 8700

 

dlatego po porady nie chodzi się do sklepu :D

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700-vs-AMD-Ryzen-5-3600/3940vs4040

https://www.x-kom.pl/comparison/383506,500085

 

główny argument za intelem w segmencie średnim (większa wydajność) własnie przestał istnieć - bo relacja cena/wydajność już od dłuższego czasu jest po czerwonej stronie mocy.

 

Że nie wspomnę o fakcie że na AM4 kupisz poczciwą płytę za ~400zł  w przypadku intela nie jest to już takie oczywiste. a te +500-600zł możesz dołożyć do porządniejszego GPU i z pewnością wyjdziesz na tym dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...