Skocz do zawartości

GTX 1070ti czy vega 56?


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu nowej karty. Głównie to zależy mi na poprawie fps w grach, bo monitor mam 1080p 144hz i dla mnie mój obecny gtx 1060 jest trochę za słaby. Mam odłożone 400 zł, ze sprzedaży mojej karty liczę na jakieś 400-500 zł, więc jestem na takim pułapie, gdzie jak dobrze poszukam, to znajdę jakieś używki gtx 1070 ti, albo właśnie vega 56. Monitor mam freesync, ale w tym przypadku to nie wiele daje przewagi vedze, bo gtx 10xx też to obsługują. Za vegą trochę przemawia to, że jak znajdę kartę z pamięciami samsunga, to mogę spróbować wgrać bios z vegi 64 i będzie jeszcze mocniejsza, ale też zauważyłem na stronie gamegpu.com, że nawet vega 64 czasami przegrywa z GTX 1070ti (nie wiem na ile to wiarygodna strona). Więc jakie jest wasze zdanie? Lepiej polować na GTX 1070ti, czy na vegę 56?
Dodam jeszcze, że karta będzie sparowana z i5 8400.

Edytowane przez dawid72622
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam odłożone 400 zł, ze sprzedaży mojej karty liczę na jakieś 400-500 zł,

 

Jeśli to wersja 3GB, to nie czekaj tylko wystawiaj bo ceny na olx czy allegro tej karty to w większości "pobożne życzenia" sprzedających. 

 

Co do wydajności:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-Ti-vs-AMD-RX-Vega-56/3943vs3938

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-Ti-vs-AMD-RX-Vega-64/3943vs3933

 

oczywiście w poszczególnych tytułach może to wyglądać nieco inaczej.

 

Należy również zaznaczyć że Vega to prądożerna karta, wymaga porządnego mocnego PSU oraz dobrze chłodzonej obudowy.

Reasumując ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie, jest tutaj kilku userów którzy mieli/mają Vegi, być może ich opinie rzucą więcej do tematu.

Link to post
Share on other sites

W jakie gry grasz? Nowa Veganka 56 na kościach Samsunga kosztuje 1199 zł, nowej 1070Ti już nie dostaniesz w ludzkiej cenie.

 

Jeżeli chodzi od V56 Pulse od Sapphire - naprawdę chłodna jak na taką kartę, głośność akceptowalna przy otwartej budzie o ile nie trafią ci się piszczące cewki.

Link to post
Share on other sites

W jakie gry grasz?

Co mi wpadnie do rąk, na tą chwilę to głównie w GTA V i na teraz w planach mam przejść wiedźmina 3, final fantasy XV i nier automata

Jeżeli chodzi o ceny, to nie mówię o nowych kartach, szukam używanych i na olx jest właśnie vega 56 pulse, napisałem do sprzedawcy jakie kości ma karta i czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

V56 Pulse oraz Nitro to świetne karty, ale trzeba je troszkę dopieścić (wspomniany Bios mod, UV). Taka modowana V56 ma bardzo podobną wydajność do V64 (5-8% różnicy na korzyść droższej).

 

Zobacz sam jak się ma 1070 do V64 (Ti jest 10% szybszy średnio):

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_nastepca_gtx_1060_dogania_gtx_1080?page=0,13

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...