Skocz do zawartości

Procesor i płyta główna do MSI GeForce 1060 6GB.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Dzień dobry

Nadszedł czas abym kupił nowy komputer, i4440 nie wystarcza aczkolwiek kartę graficzną zostawiam ponieważ jest nie najgorsza. Mam niewielkie pojęcie o sprzęcie, stąd ten post. Przejrzałem masę stron internetowych i wstępnie zastanawiam się nad i5-8400 lub i5-9600k. Komputer będzie używany do nowych gier i nie wykluczam za np 2, 3 lata wymiany karty graficznej na nowszą.

Budżet na procesor około 1000 zł, płyty głównej około 500 zł.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór:)

 

Czy jest jakikolwiek powód dla którego twoim faworytem jest intel? bo lada chwila 07.07 będziemy mieli Ryzeny 3000, w tym 5 3600 który idealnie wstrzel się w budżet który podałeś.

 

A wszystko wskazuje na to że ten procesor będzie zacny jeśli chodzi o gry... 

Co z resztą sprzętu? jaka to grafika? zasilacz?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Większość osób, które znam mają intel dlatego głównie o tym myślałem. Czyli aktualnie bardziej opłaca się wziąć tego nowego Ryzena niż intela?

 

Karta graficzna, którą posiadam to MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB i ją na pewno przełożę do nowego komputera. Zasilacz z aktualnego komputera to deus g1-600 600w ale może lepiej kupić nowy bo ten ma już 5 lat. A nad resztą sprzętu się zastanawiam, póki co staram się dopasować jakoś płytę główną, procesor i kartę graficzną z możliwością jej wymiany w przyszłości na coś lepszego. 

 

Dziękuję za odpowiedź 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze do nowej platformy będziesz jeszcze potrzebował pamięci ram ddr4, bo nie wiem czy nie przeoczyłeś tego faktu.

Na szczęście teraz przyzwoite 2x8GB to koszt ~300zł

 

Jeśli budżet jest jaki jest to ja skupiłabym się na ryzenach.

 

Przejrzyj polecane zestawy od Kajtka, wstrzymaj się jeszcze ten tydzień, doczytaj- poczytaj.

 

Określ również max. budżet na wszystko 1500? 


Ps. za stary sprzęt - płyta+procesor+ram też będzie można parę groszy odzyskać na rynku wtórnym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem.

 

W porządku, w takim razie będę nadal czytał. Przeglądałem i będę je śledził w takim razie. Oprócz procesora, karty graficznej i płyty głównej to coś ok 1000, a procesor i płyta główna ok. 1500. 

 

W takim razie postaram się zorientować w tym temacie, parę groszy przyda się żeby dołożyć do nowego. 

 

Jeśli chodzi o płytę główną to myślałem o MSI B450-A PRO, ale może znalazło by się coś lepszego. 

Link to post
Share on other sites

Doprecyzujmy więc, czyli na wszystko oprócz karty graficznej chcesz przeznaczyć 2500? czy coś źle zrozumiałem.

 

Jeśli chodzi o płytę główną to myślałem o MSI B450-A PRO, ale może znalazło by się coś lepszego. 

 

B.dobrze myślałeś...  jedna z lepszych w takim budżecie, rówież MSI B450 tomahawk, MSI B450 gaming plus... to właściwie te same płyty... bardzo przyzwoite w stosunku do swojej ceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrozumiałeś, tylko przeglądając zestawy kajtka i wiele części komputerowych, to patrząc na to jaki komputer chciałbym złożyć, to nie wystarczy. Zestawy Kajtka za 5100 i 6200 mają procesor i płytę główną w tym moim przedziale cenowym (1500-1600), ale na wszystko oprócz CPU, GPU i płyty głównej jest przeznaczone około 2000 zł. Tak że precyzując 3600 +/- 200 zł jeśli będzie warto dołożyć. Przepraszam za zamieszanie ale dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, że reszta sprzętu również będzie swoje kosztować. 

Zwrócę w takim razie uwagę na Ryzena 5 3600 i B450. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nic się nie dzieje ;)

 

Załóż proszę temat w dziale "zestawy komputerowe" używając formularza tam zawartego.

Będzie bardziej przejrzyście - bo ja wiem o co Ci chodzi, ale niech też inni mają szanse wypowiedzi, najbliższe 2 tyg dadzą odpowiedz na kilka pytań, być może w twoim budżecie lepiej będzie zatrzymać się na zen+ (2gen Ryzena).


....a jednak pomyśleć nad zmianą GPU?... do gier to ma być głownie? - dobra napisz ten post tam ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...