Skocz do zawartości

RX580 wysokie temperatury


Recommended Posts

Witam, chciałem zapytać ponieważ ostatnio zauważyłem że moja karta graficzna XFX RX580 8GB strasznie się grzeje. Podczas spoczynku (pulpit, przeglądarka internetowa) temperatura wynosi stale 51 stopni.

Natomiast podczas grania temperatura potrafi osiągnąć nawet 88 stopni - co prawda nie zawsze bo stale temperatura wynosi 78-83 pod obciążeniem.

Próbowałem undervoltingu jednak wydaje mi się że robię coś źle gdyż temperatura potrafi obniżyć się o jakieś 5-6 stopni, jednak odczuwalne są spore spadki wydajności, czy to w spoczynku czy nawet w grach gdzie spadki w fps wynoszą 5-15fps.

Czy ktoś ma jakieś porady? Oddać kartę na gwarancję? Czy po prostu z tym żyć :rotfl: :rotfl: bo w sumie prócz wysokiej temperatury nie ma żadnych spadków w wydajności. A może te modele już tak mają?

 

 

 

 

Moja specyfikacja:

Płyta główna: MSI X470 GAMING PRO

Karta graficzna: XFX RX580 8GB,

Ram: 24GB 2667MHz,

Procesor: Ryzen 7 2700X,

Obudowa: MODECOM oberon pro,

Zasilacz: Cooler Master Masterwatt 700W

Dodam że do obudowy w ostatnim czasie dołączyłem dwa nowe wentylatorki: SilentiumPC Sigma HP 120 Corona RGB oraz be quiet! Pure Wings 2

Edytowane przez Jupiter2
Link to post
Share on other sites

Jaki rozkład tych 4 wentylatorów? Ustawiałeś może własną krzywą obrotów wentylatorów karty czy lecisz na domyślnych?

Dwa wentylatory tak jak w opisie tył i przód, natomiast dokupione dwa wentylatory są zamocowane u góry obudowy.

Wszystkie obroty wentylatorów są ustawione na auto.

Link to post
Share on other sites

 

 

wa wentylatory są zamocowane u góry obudowy.
W tym układzie masz trzy wentylatory na wywiewie i w obudowie wytworzone podciśnienie co nie ma żadnego przełożenia na efekt schładzania podzespołów. Przełóż jeden wentylator na front obudowy jako nawiewny powinno to poprawić cyrkulację wewnątrz, a tym samym obniżyć temp, podzespołów.
Link to post
Share on other sites

W tym układzie masz trzy wentylatory na wywiewie i w obudowie wytworzone podciśnienie co nie ma żadnego przełożenia na efekt schładzania podzespołów. Przełóż jeden wentylator na front obudowy jako nawiewny powinno to poprawić cyrkulację wewnątrz, a tym samym obniżyć temp, podzespołów.

Przełożyłem wentylator z góry na przód. Niby temperatury są nieco niższe 2-5 stopnie. w Sumie zawsze coś.

Teraz mam jeden na tyle obudowy, dwa na przodzie i jeden od góry.

Przy "wywalonym" panelu bocznym obudowy. Temperatura maksymalna pod obciążeniem osiąga max. 75 stopni. :o

Link to post
Share on other sites

*Przy włączonym AfterBurner http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/lol2.gif


Teraz pojawił się kolejny problem ponieważ przy niskich obrotach, czy też przy rozkręcaniu do wyższych wiatrak od chłodzenia procesora jakby chrobotał, tak jakby coś się obcierało czy coś.

Link to post
Share on other sites

O ile to możliwe spróbuj zwiększyć obroty wentylatorów wylotowych. Jakie chłodzenie masz na Ryzenie i jaki model karty XFX 580 ? U mnie temperatury w domu sięgają 30 st.C , a samej karty podobnie jak u Ciebie 49-50 st.C w spoczynku przy bardzo przewiewnej obudowie ale pod obciążeniem max.75 st.C Sądzę, że po upałach wszystko wróci do normy ;)

Link to post
Share on other sites

O ile to możliwe spróbuj zwiększyć obroty wentylatorów wylotowych. Jakie chłodzenie masz na Ryzenie i jaki model karty XFX 580 ? U mnie temperatury w domu sięgają 30 st.C , a samej karty podobnie jak u Ciebie 49-50 st.C w spoczynku przy bardzo przewiewnej obudowie ale pod obciążeniem max.75 st.C Sądzę, że po upałach wszystko wróci do normy ;)

Dokładnie to jest ten model https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/. Zwiększając obroty wentylatorów np. za  pomocą afterburner, widoczne jest obniżenie temperatur - oczywiście nie o 10-20 stopni, ale o 3-6 zależy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...