Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, po podłączeniu komputera po remoncie pokoju nie włącza się, sprawdzałem zasilacz i to nie on, bez karty graficznej by się włączył Ale bez obrazu więc to nie jej wina również więc zostaje ostatnie pytanie, jak sprawdzić teraz który to podzespoł? Podzespoły to:

Mobo - msi z370a-pro

Cpu - i5 8600k

Ram - G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis

Gpu - msi 1060 gamingx

Psu - SilentiumPC Supremo m2 550w

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Przy remoncie komputerowi nic się nie przydarzyło? Poodłączaj wszystkie podzespoły (rozłóż PC) i podłącz ponownie. Speaker systemowy na płycie masz zamontowany, jeżeli tak to jakie dźwięki w trybie POST?

 

bez karty graficznej by się włączył Ale bez obrazu więc
Czyli na karcie z integrowanej nie masz obrazu?
Link to post
Share on other sites

Jak wypadł ci pin z kostki ATX to masz winowajcę. Jeśli nie ma tego pinu w ogóle (czyt. nie ma kabla do niego) to znaczy że nie było go już wcześniej i nic to nie zmienia.

Rozumiem że nie włączanie się oznacza brak jakiejkolwiek reakcji na przycisk power - tak jakby nie miał zasilania.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jest, zero reakcji na przycisk, próbowałem włączać prosto z płyty Intex zero reakcji, sprawdziłem kable atx I od cpu I są całe, znaczy w atx jednego nie ma Ale to z tego co kojarzę to normalne, co mogę dalej sprawdzić?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest brak reakcji to widzę trzy opcje:
- Brak prądu przepływającego do zasilacza - Sprawdź kabel, inne gniazdka w domu i włącznik na zasilaczu
- Zasilacz jest uszkodzony i nie wstaje - Sprawdź czy wystartuje jak zrobisz mu zworkę na odpowiednich pinach - znajdziesz w internecie poradniki (Oczywiście odłączony sprzęt i podane sztuczne obciążenie w formie dysku HDD z podłączonym tylko zasilaniem)
- Płyta główna nie podaje sygnału - Jeśli wystartuje na zworce to oznacz to że płyta główna nie podaje sygnału


Tylko z tym drugim to ostrożnie bo możesz uwalić sobie komputer czy co gorsze zrobić coś sobie.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo, nie jest to po prostu zdrowe dla niego.

Jeśli komputer nie odpala, a zasilacz na zworce to:
- Uszkodzone są piny na płycie głównej - napisałeś że próbowałeś włączyć bezpośrednio z płyty głównej, chodzi o zwarcie pinów tak?
- Uszkodzona jest płyta główna

Link to post
Share on other sites

Z tego co orientuję się to uwalony procek nic nie zmienia w aspekcie reakcji na włącznik czyli że wentylatory, ledy itp. włączają się normalnie czy chociaż wykażą reakcję. Z tego co na pisałeś to u Ciebie nie ma reakcji w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...