Skocz do zawartości

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum zatem witam wszystkich.

 

Interesuje mnie wymiana podzespołów w moim PC.

Przejrzałem trochę forum i neta ale ze względu na brak czasu i natłok pracy ciężko jest mi coś sensownego złożyć. Komp w 90% do grania.

 

Aktualnie wygląda on tak:

 

Płyta główna: ASRock Z87 EXTREME4

Procesor: Intel Core I5 - 4670 non k

Ramy : Kingstone DDR3 1600 mhz 16 gb

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB

Dysk Twardy: Pod Windows ADATA SU800 SSD i dwa zwykłe talerzowce łącznie 1.5 TB

Zasilacz : Chieftec GPS-500A 500W - dziwie się, że wytrzymuje.

Obudowa : Zalman Z3 PLus

Granie w rozdzielczości 1080. Może kiedyś przejdę na coś wyższego.

Chcę też kupić drugi dysk SSD aby instalować na nim wybrane gry.

 

 

I teraz tak. Albo wymieniać prawie wszystko czyli procek, chłodzenie, płyta główna, ramy, zasilacz i obudowę lub przyoszczędzić i zostawić mobo i ramy, wymienić obudowę, procek,chłodzenie  i zasilacz.

 

Jeżeli chodzi o procesor to poważnie zastanawiam się nad: I7-8700k.

Komputer ma mi służyć jak napisałem do gier. Reszta czasu to przeglądanie neta i wystawianie faktur.

Zakup przynajmniej na 2 lata.

 

Każda propozycja jest mile widziana. To zakup na kilka lat ( miejmy nadzieję) więc nie mam zamiaru za bardzo oszczędzać ale też nie chcę wywalać kasy na coś co jest drogie, a przyrost w płynności i fpsach będzie  minimalny.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hej. W tej chwili jesteśmy jakiś miesiąc od premiery zen 2.

 

Zalecam ci poczekać do niezależnych recenzji 3600, 3700x skoro masz całkiem spoko pc.

 

Jeśli wszystko się potwierdzi co do zen2, bo pokaz na computex już był, to za $199(850zł)R5 3600 masz wydajność 8700k, a za $329(1400-1500zł) R7 3700x blisko 9900k.

 

Obecna płyta B450 od MSI to 400zł do 6rdzeni może być, ram 16GB 350zł. Płyty pod 8rdzeni+ z nowym chipsetem X570 na pewno będą droższe...

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. 

Pooglądałem i poczytałem recenzje i wybór pewnie padnie na R7 3800. Teraz tylko trzeba zastanowić się nad pozostałymi komponentami. Płyta główna, ramy, zasilacz, chłodzenie no i obudowa prawdopodobnie. Jakiś SSD do gier też by się przydał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No i przeklarowało się, tylko jeszcze określ w miarę dokładny kapitał - bo można polecieć:

 

1) budżetowo

 

na R5 3600 +  b450 Tomahawk MAX (dostępny pewnie już w przyszłym tyg)+| ram 2x8gb 3200

 

2) coś lepiej

 

R7 3gen + x570 + ram 2x8gb 3600

 

, no i ten zasilacz obowiązkowo do zmiany.

 

1070ti jeszcze wcale taki ostatni nie jest po OC robi prawie wynik 1080, jeśli nie zależy Ci na bajerach typu RT to spokojnie można jeszcze chwilę poczekać na spadek cen "premierowych" super kart.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

5,5k polskich złotych mam przygotowane. Jak coś by zostało z funduszy to sprzedaje aktualne podzespoły, dokładam i kupuje 2080ti. Ale to za jakiś czas.

Do tej kwoty wliczmy chłodzenie i jakąś fajną obudowę.

Edytowane przez Sadrill
Link to post
Share on other sites

w/w opcja#1 

Ryzen 5 3600+ MSI B450Tomahawk MAX +G.skill (2x8) Aegis (które powinny polecieć na 3200@CL14).

 

to koszt na chwile obecną ~1700zł.

 

w/w opcja#2

Ryzen 7 3700x + MSI X570-A PRO + RAM (2x8) 3600

 

to +/- 3000zł 

 

PSU tak czy inaczej musisz zmienić - tutaj standardowo już chyba w ciemno można polecić Seasonic focus gold 550/650W. 350-400zł

 

Co do budy to niech Ci ktoś inny doradzi bo to już dziś bardziej kwasje gustu ale za 300-400zł kupisz coś poczciwego.

 

Coolery (od taniej do drożej) ... fortis3, grandis2, th macho, Scythe Mugen 5, i drożej.. Bq dark rock 4/pro4.  kończąc na Noctua.   koszt 140- 400zł , 

 

przy czym nawet fortis 3 da radę.. 

 

 

imo w AIO nie ma sensu.. jak już iść w wodę to custom LC, a to wiadomo koszty.

 

do tak z grubsza.. 


PS. odnośnie X570 to musisz wiedzieć że prawie wszystkie te mabasy są serwowane razem "wentylkiem"... nie wiem jak to się sprawuje, pojawiają się w sieci już jakieś testy to poczytaj bo jeśli jesteś przewrażliwiony na punkcie ciszy to może Cię to z lekka drażnić przy obciążeniu, ale w zamian dostajesz ficzer w postaci PCI-E 4.0 - dziś może jeszcze nie tak potrzebny ale za jakiś rok.... a wspominasz że ma być to sprzęt na lata wiec warto o tym wspomnieć.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc. Poprzeglądam jeszcze tematy z budami i trzeba szykować się pod zamówienie kompa. Jeszcze raz dzięki.


Jeszcze zastanawiam się już nad pójściem w coś mocniejszego jak np to:

https://www.x-kom.pl/lista/t64yqc9a5

Kartę graficzną bym dokupił później. Ma to sens? Komp tylko do gier więc nie wiem czy pakować się w taki procesor. Im więcej czytam o nowych Ryzenach i płytach pod nie tym bardziej głupieję, BSODy, wydajność podobno wcale nie jest taka jak w testach gamingowych ( sponsoring? )

Proszę o podpowiedź.

Padło na xkom bo mam ich pod nosem i mogę złożonego kompa odebrać po pracy. Nie mam czasu specjalnie jeździć po mieście za kurierem choć na proline wypada 500+ taniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No cóż mogę powiedzieć... mam R7 1700 wykręconego na 4.0 i jedyne BSODy jakie miałem to przy próbie ustabilizowania ramu na 3000 na 3333...

 

Tutaj masz moją opinie ale wcale nie twierdzę że intel beee bo beee... stwierdzam tylko fakty.

http://forum.benchmark.pl/topic/284621-9900k-czy-3700x/

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i skompletowałem wszystko. https://www.x-kom.pl/lista/jdn3ipu8w

pendzel_3 czekam tylko na Twoje zatwierdzenie listy zakupów i zamawiam ;)

Wrzuciłem tam RTXa 2080ti ale waham się nad jego kupnem bo mam monitor 1080p i nie wiem kiedy go wymienię. Ale jak już składać skrzynkę to po całości. Tylko lipa grać taką bestią w 1920x1080 xD

Mam dylemat czy podkręcić swojego MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB, czy kupić RTXa.

Edytowane przez Sadrill
Link to post
Share on other sites

 

 

Twoje zatwierdzenie listy zakupów i zamawiam
 

 

Cieszę się niezmiernie ale ja wcale wyrocznią nie jestem;)
 
poczekaj wiec może zatem chwilę i dajmy szanse wypowiedzi innym, może np. @@kajtek.,  dołoży od siebie 3 gorsze.
 
Ja bym się z tym gpu jeszcze się wstrzymał - dokupić grafikę to najmniejszy problem, ceny nie idą do góry tylko odwrotnie, tym bardziej tak jak piszesz masz monitor 1080p.. 
 
Złożysz, pacniesz oc tego twojego 1070ti będzie to pułap mniejwiecej 1080 i zobaczysz jak to wygląda w interesujących Cie tytułach. Będzie źle sprzedasz i kupisz lepszą. Poza tym co do konkretnego modelu GPU też niech się wypowie kto inny ja w tym zwyczajnie nie siedzę.
 
Ten ram z twojego zestawienia to też jak dla mnie cenowa przesada... ram o tych parametrach to <400zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...