Skocz do zawartości

3 telewizory - który wybrać?


Recommended Posts

Hello,

 

szukam telewizora do siebie do pokoju. Zmierzyłem odległość i wychodziłoby że około 50 cali byłby idealny (zachowując metryczkę, czy też wzór na odległość a wielkość telewizora)

 

 

Mam do wyboru 3 propozycję, telewizory około 50 cali, budżet do 1500zł.

 

 

1. Sprzedaje go mój znajomy, kupił go rok temu i chce za niego ok. 1500zł (bez rys, bez wad, nadal z gwarancją)

 

Panasonic TX-50EX700E

 

2. nówka ze sklepu

LG 50UK6300

 

3. nówka ze sklepu

Samsung UE50NU7092U

 

 

Co ważne, zależy mi tylko i wyłącznie na jak najlepszym obrazie i żywotności telewizora. Nie gram na konsolach (tylko i wyłącznie PC) więc raczej input lag mnie nie obchodzi, co do telewizora, to nie oglądam telewizji naziemnej prawie w ogóle. Telewizor ma służyć do oglądania seriali (netflix, youtube, inne seriale czy może jakieś anime - czasami lubię coś obejrzeć)

 

Prosiłbym o pomoc osoby doświadczone, dziękuje serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Samsung i LG na matrycach VA, dobra czerń i kontrast ale gorsze kąty widzenia.

Panas na MVA, równie dobry kontrast i czerń ale lepsze kąty widzenia niż na VA.

LG ma podświetlenie directled co teoretycznie powinno skutkować bardziej równomiernym podświetleniem matrycy ale w telewizorach z tej półki cenowej to loteria.

Wszystkie tv mają panele 60Hz o podobnych parametrach.

Jeśli dużo oglądasz po ciemku to najważniejsze jest dla ciebie podświetlenie.

Jak chcesz brać od znajomego to najpierw sprawdź je po ciemku w ciemnych scenach.

Kupując w sklepie ciężko to sprawdzić a jeśli będzie mocny clouding lub banding to jeszcze ciężej to reklamować.

Najlepiej kupić przez neta, sprawdzić i zawsze masz 14 dni na zwrot.

Link to post
Share on other sites

Hello,

 

szukam telewizora do siebie do pokoju. Zmierzyłem odległość i wychodziłoby że około 50 cali byłby idealny (zachowując metryczkę, czy też wzór na odległość a wielkość telewizora)

 

 

Mam do wyboru 3 propozycję, telewizory około 50 cali, budżet do 1500zł.

 

 

1. Sprzedaje go mój znajomy, kupił go rok temu i chce za niego ok. 1500zł (bez rys, bez wad, nadal z gwarancją)

 

Panasonic TX-50EX700E

 

2. nówka ze sklepu

LG 50UK6300

 

3. nówka ze sklepu

Samsung UE50NU7092U

 

 

Co ważne, zależy mi tylko i wyłącznie na jak najlepszym obrazie i żywotności telewizora. Nie gram na konsolach (tylko i wyłącznie PC) więc raczej input lag mnie nie obchodzi, co do telewizora, to nie oglądam telewizji naziemnej prawie w ogóle. Telewizor ma służyć do oglądania seriali (netflix, youtube, inne seriale czy może jakieś anime - czasami lubię coś obejrzeć)

 

Prosiłbym o pomoc osoby doświadczone, dziękuje serdecznie.

 

Hello,

 

szukam telewizora do siebie do pokoju. Zmierzyłem odległość i wychodziłoby że około 50 cali byłby idealny (zachowując metryczkę, czy też wzór na odległość a wielkość telewizora)

 

 

Mam do wyboru 3 propozycję, telewizory około 50 cali, budżet do 1500zł.

 

 

1. Sprzedaje go mój znajomy, kupił go rok temu i chce za niego ok. 1500zł (bez rys, bez wad, nadal z gwarancją)

 

Panasonic TX-50EX700E

 

2. nówka ze sklepu

LG 50UK6300

 

3. nówka ze sklepu

Samsung UE50NU7092U

 

 

Co ważne, zależy mi tylko i wyłącznie na jak najlepszym obrazie i żywotności telewizora. Nie gram na konsolach (tylko i wyłącznie PC) więc raczej input lag mnie nie obchodzi, co do telewizora, to nie oglądam telewizji naziemnej prawie w ogóle. Telewizor ma służyć do oglądania seriali (netflix, youtube, inne seriale czy może jakieś anime - czasami lubię coś obejrzeć)

 

Prosiłbym o pomoc osoby doświadczone, dziękuje serdecznie.

szanowni

    od dwóch lat i 1 mieś jestem posiadaczem LG oled 65 B6. Tv ok, obraz super aż do teraz. Na matrycy wypalił się pasek i logo tvn. Zgłosiłem do LG dwa tygodnie po gwarancji ale się wypieli.

Serwis stwierdził konieczność wymiany matrycy. Tv za kilkanaście tys. wystarczył na dwa lata!!!  Jeśli myślicie o zakupie tv LG to mocno się zastanówcie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolego ale to, że oledy się wypalają wiadomo nie od dziś

Nie, nie wiadomo. Jest cała masa ludzi, którzy nie wierzą w wypalanie OLEDów, bo LG zapewniało 100 tys. godzin trwałości. Skoro producent tak mówi, to nie ma bata.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/lg-telewizory-oled-wreszcie-na-dlugie-lata.html

 

Samsung też zapewniał o trwałość składanych ekranów, nawewt film pokazał jak je testuje. Tak więc składane ekrany wytrzymują niesamowicie długo.

 

A wracając do OLEDów, ekstremalny test wypalania. Ekran jest jak nowy, tak więc nawet nie zaglądajcie:

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

Link to post
Share on other sites
Nie, nie wiadomo. Jest cała masa ludzi, którzy nie wierzą w wypalanie OLEDów

Podałeś dwa sprzeczne ze sobą fakty.

Nie wiedzieć to co innego niż nie wiedzieć i wierzyć w zapewnienia producenta.

W sklepie też Ci tego nie powiedzieli, bo mieli duży profit ze sprzedaży tego TV.

To się nazywa "golenie jeleni", przepraszam ale taka prawda. Spytasz czemu tak robią, przecież stracą klienta?

Owszem jednego, dwóch może trzech stracą ale jeleni do golenia jest dużo więcej.

Od kiedy pojawiły się pierwsze oledy pojawiły się też artykuły pokazujące ich wady, m.in. wypalanie pikseli, słaba biel, mała jasność za to producenci tych telewizorów przemilczali ten fakt i skupili się na jednym dużym plusie, idealnej czerni.

Zapłaciłeś "frycowe" nowej technologii i masz prawo czuć się z tym źle. Zapłaciłeś kilkanaście tysi za tv, który nadaje się do wyrzucenia ale pomyśl jak czują się Ci, co kiedyś zapłacili ponad 100 tysięcy za plazmy i mieli ten sam problem co Ty.

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

@up, ja nie mam TV OLED :)

 

Ludzie nie chcą znać prawdy. Pod artykułem o jakimś nowym TV OLED ktoś napisał: ja czekam na monitory oled. Odpisałem: OLEDy nie nadają się do monitorów z powodu wypalania statycznych obrazów... i dostałem minusy.

 

Pojawiły się odpowiedzi:

- wypalanie to ciągle powtarzana nieprawda,

- nie ma monitorów, bo LG ma tak duże zamówienia na matryce do TV, że nie dałoby rady produkować jeszcze matryc do monitorów.

 

A więc takie sztucznie wymyślone argumenty aby tylko klapki na oczach nie spadły, bo ludzie dobrze się czują z takimi klapkami.

 

Jeden zagorzały gościu twierdził, że ma telefon kilka lat i mu się nic nie wypaliło, więc to mit. Poradziłem mu ściągnąć apkę screen test czy coś takiego i... niesamowite, przyznał się, że zauważył belke czy inny element. Dlaczego napisałem niesamowite? Bo inny zagorzały zwolennik "OLEDów bez wad" pomimo tego dalej by krzyczał, że nic się nie wypala.

 

Są też uzytkownicy, którzy długo użytkują te TV i nie widać wypaleń. Nie twierdę, że każdy TV musi się zaraz wypalić, że rzuca się to w oczy. Trzeba po prostu znać zalety jak i możliwe wady danego urządzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...