Skocz do zawartości

Problem z wydajnością RTX 2070 / i5-9600k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PeaceSMC,

Recommended Posts

Zrobiłem mały eksperyment i podłączyłem moje stare GPU (GTX 970 OC) pod ten sam setup.

 

Wszystko wygląda w porządku jak na tę kartę, wyniki wpadają gdzieś w środek. To z kolei wskazuje że problem jest z GPU (albo jego sterownikami).

Zobacz w moją stopkę ile mam na gtx970.

Ponad 1000pkt więcej.

Kartę masz dobrą.

Link to post
Share on other sites

Zobacz w moją stopkę ile mam na gtx970.

Ponad 1000pkt więcej.

Kartę masz dobrą.

Wynik GPU jest praktycznie identyczny jak na poprzednim setupie: https://www.3dmark.com/compare/fs/19400336/fs/12711531

Wpada też w środek jeśli chodzi o średnią ilość punktów. Wynik z Twojej stopki jest po prostu trochę ponad normą :) (https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60860798_322239008457901_7783541906511757312_n.png?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=e3d542af3fa52a577f37ce4a70658c5d&oe=5D599B3E)

 

Więc nadal wydaje mi się że wynik na 970 był normalny, na 2070 srogo kiepski.

 

Co do logów z GPU-Z: wrzuciłem to co zostało wyplute po zaznaczeniu "log to file".

Link to post
Share on other sites

https://www.3dmark.com/3dm/36289007?

 

Takie same "braki".

 

 

 

Zrobiłem mały eksperyment i podłączyłem moje stare GPU (GTX 970 OC) pod ten sam setup.

Wszystko wygląda w porządku jak na tę kartę, wyniki wpadają gdzieś w środek. To z kolei wskazuje że problem jest z GPU (albo jego sterownikami).

 

 

Porównałem wynik z twoim na 2060 i 8600K podkręconym na 5GHz.

Wynik 17818.

Pomijając też wynik podkręconego procesora to gpu w twoim przypadku wypada najsłabiej w każdym teście łącznie z niskim fps.

Problem leży po stronie twojej karty,prawdopodobnie ma duże skoki napięć,gdzie? jest to w jednym z filmów Foresta który zajmuje się naprawą kart.Karta dzięki temu jest nie stabilna i obniża wydajność.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Porównałem wynik z twoim na 2060 i 8600K podkręconym na 5GHz.

Wynik 17818.

Pomijając też wynik podkręconego procesora to gpu w twoim przypadku wypada najsłabiej w każdym teście łącznie z niskim fps.

Problem leży po stronie twojej karty,prawdopodobnie ma duże skoki napięć,gdzie? jest to w jednym z filmów Foresta który zajmuje się naprawą kart.Karta dzięki temu jest nie stabilna i obniża wydajność.

W weekend podepnę kartę do PC kumpla i sprawdzę wyniki, jeśli też będą zaniżone to najbardziej prawdopodobny winowajca się pokaże.

Wciąż - to jest niesamowicie nieprawdopodobne, żebym dostał dwie uszkodzone karty, które działają dokładnie tak samo i mają dokładnie tak samo zaniżone wyniki.

Jest jakiś sposób żeby sprawdzić te napięcia?

Link to post
Share on other sites

Tyle w temacie :)

 

Znowu - miałem 2 sztuki i zachowywały sie identycznie! Jak to możliwe? Wadliwa partia?

 

W dodatku na video różnice wciąż są dużo mniejsze - okej, karta słabiej się grzeje ale klatki nadal "po bożemu" tu i tu. Z resztą ja z temperaturą nie mam żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zwróciłem też całość do sklepu i zakupiłem raz jeszcze, więc wymieniłem wszystkie komponenty na nowe.

 

 

Znowu - miałem 2 sztuki i zachowywały sie identycznie! Jak to możliwe? Wadliwa partia?

Jaką masz pewność że dostałeś inną sztukę ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Cewki nie muszą cały czas piszczeć pod obciążeniem.

Sprawdź karte na innej konfiguracji i zrób kilka testów,ja stawiam na kartę a czy będę miał rację to się przekonamy jak napiszesz.

Zamówiłem nową kartę (ASUS Strix) jak i również RAM, stare zwrócę do sklepu. Mam nadzieję że to rozwiąże problem - jeśli nie to już naprawdę nie wiem. Dam znać, kiedy przetestuję nowe komponenty.

Naprawione! Pomogła wymiany karty i RAMu. Co było konkretnie uszkodzone - nie wiem. Ale wreszcie mogę się nacieszyć sprzętem :) Dziękuje wszystkim za pomoc i odpowiedzi.

 

3DMark na nowej karcie/RAM: https://www.3dmark.com/3dm/36329196?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...