Skocz do zawartości

GTX 1070 + I5 4670 ?


Recommended Posts

Cześć

Pisze tutaj ponieważ w temacie zestawy nie otrzymałem pomocy. Czy jest sens wkładania gtx 1070 do i5 4670? ewentualnie coś innego budżet 600 zł  + sprzedaż obecnej karty czyli ok 1000? i co mógłbym uzyskać zwiększajać budżet modernizacji do 2000zł. Gram w fhd

 

Specyfikacja:

Proc I5 4670 bez K

Płyta Asus Z97 K

Karta Asus GTX 970 strix

Ram G.SKILL 8GB DDR3-2133 RIPJAWSX

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak zwiększysz budżet na upgrady to dokupiłbym do obecnej płyty I7 4790K;  sprzedał I5; i zamiast używanej 1070 kupiłbym nową RTX 2060 - 8 wątków CPU przyda się w dzisiejszych czasach. Mam nadzieję że w budżecie byś się zmieścił, co najwyżej dołożył jeszcze stówkę. :)

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A jaka rozdzielczość, bo przy np 2560x1440 GTX 1070 powinien się wyrabiać, choć jak pisał kolega wyżej przy grach w trybie  wieloosobowym, przydaje się i7 z czterema rdzeniami i 8 wątkami.

EDIT:

joker5513

Mea culpa.

Mea maxima culpa.

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak zwiększysz budżet na upgrady to dokupiłbym do obecnej płyty I7 4790K;  sprzedał I5; i zamiast używanej 1070 kupiłbym nową RTX 2060 - 8 wątków CPU przyda się w dzisiejszych czasach. Mam nadzieję że w budżecie byś się zmieścił, co najwyżej dołożył jeszcze stówkę. :)

dokładnie tak właśnie zrobiłem i mam spokój.

W 2K też da rady uciągnąć spokojnie.

Koszt: 2000zł +zasilacz bo był 10letni :)

Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem. Nie chce zakładać tematu bo tu jest bliźniaczy procek. Mam 4690k bez oc i rx 570 4gb. W bf 1 i 5  spadki do paru fps. Niezależnie do wielkości serwera. Autor tematu może wypowie się jak jego komputer się zachowuje.
Dodam że procesor na boxie łapie +80C

Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem. Nie chce zakładać tematu bo tu jest bliźniaczy procek. Mam 4690k bez oc i rx 570 4gb. W bf 1 i 5  spadki do paru fps. Niezależnie do wielkości serwera. Autor tematu może wypowie się jak jego komputer się zachowuje.

Dodam że procesor na boxie łapie +80C

 

Jak łapie +80*C (zakładając, że masz czyste chłodzenie i świeżą pastę) to bym powiedział, że na delid się kwalifikuje, bo pewnie czkawki przez temperaturę dostaje.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem. Nie chce zakładać tematu bo tu jest bliźniaczy procek. Mam 4690k bez oc i rx 570 4gb. W bf 1 i 5  spadki do paru fps. Niezależnie do wielkości serwera. Autor tematu może wypowie się jak jego komputer się zachowuje.

Dodam że procesor na boxie łapie +80C

Skalpowanie bym odpuścił, chyba że zauważysz niekontrolowane  wzrosty temperatur. To że na boxie się grzeje to normalne - te śmieszne Intelowskie wentylatorki nie dają rady chłodzić porządnie CPU. Do tego ta dołączana standardowo "pasta termoprzewodząca"... Po prostu Battlefieldy nie za bardzo lubią się z 4 wątkowymi procesorami i za wiele z tym nic "software owo" nie zrobisz. Do tego Radeon - większy narzut sterowników na CPU... Bez wymiany procka na I7 4770/4790/4770K/4790K niestety za wiele się nie poprawi.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Panowie wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie. W nocy prawie kupiłem i5 5675c który jak by nie było jest tańszy od I7 4790K a w grach mu nie ustępuje (nie wiem jak sytuacja wygląda po OC).  Przeliczyłem to sobie jednak i dodatkowo musiałbym dokupić jeszcze ram 8 GB (270 zł) plus karta (1450zł)+ proc 650zł = 2370 zł -300 zł (za obecnego proca) = 2070 zł (tyle bym musiał dołożyć)

 

Zakup nowej platformy:

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-2600-3-9ghz-16mb-box-yd2600bbafbox-980255/ 709 zł

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16-gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/ 368 zł

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-ventus-xs-oc-8030765658?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane 1450 zł

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-a-pro-4141469/ 399 zł

 

= 2927 zł

 

 

Minus sprzedaż obecnych części (ceny najniższe na alledrogo a nawet poniżej)

Płyta - 200zł 

Proc - 300 zł

Ram - 250 zł

Karta - 400 zł

=  1777 zł

Proszę o uwagi jeżeli coś źle założyłem ewentualnie wyprowadzić mnie z błędu.

 

 

 

Panowie mam problem. Nie chce zakładać tematu bo tu jest bliźniaczy procek. Mam 4690k bez oc i rx 570 4gb. W bf 1 i 5  spadki do paru fps. Niezależnie do wielkości serwera. Autor tematu może wypowie się jak jego komputer się zachowuje. Dodam że procesor na boxie łapie +80C
 

 

 Przeszedłem BF1 i spadków żadnych nie było.

Link to post
Share on other sites

Kartę wybierz jakąś normalna wymiarowo - to jest wersja mini - będzie głośno i gorąco pewnie. Chyba że widziałeś testy gdzie jest inaczej...

 

Jest Gainward Phoenix lub Gigabyte Windfroce  za niewiele ponad 1600zł.

 

Do tego jak już wymieniać platformę to zostałbym na Intelu - I5 9400F; Asrock Z370 Pro 4 + ten ram (Aegisy) co wybrałeś do Ryzena.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli szedłbyś w AM4

To proponuję w kasie tego R5 2600 zakupić:

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

+

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

 

 

I z płytą którą podałeś  jedziesz na 4.0 Ghz (o ile zasilacz masz poczciwy, bo nie podałeś)

pamięci G.skill Aegis które wybrałeś u mnie poszły na 3333@CL16 na identycznej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

te śmieszne Intelowskie wentylatorki nie dają rady chłodzić porządnie CPU.

Ten Intel nawet na stock coolerze nie ma prawa osiągać takich temperatur. Mój i5 4460 na 3-letniej paście termoprzewodzącej grzał się do 67 stopni, po zmianie pasty 62-63. Albo chłodzenie nie dociśnięte albo pod IHSem jest skamielina zamiast pasty. Innej opcji nie ma. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Szukaj i7_4790.

Wymiana z i5 na i5 mija się z celem.

Targuj sie napewno ktoś się zgodzi puścić taniej.

 

I7 jest kozak procek.

Mogę popytać na allegro kto by puścił za 900 :D

 

Co mi szkodzi :)

Albo nowa platforma jak piszą koledzy albo jedyne wyjście i7_4790 małym kosztem

 

Za 400 poszedł w godzinę mój stary i5_4690K

Link to post
Share on other sites

Pasta jest nowa bo świeżo montowałem proca. Wcześniej siedział 4lata na boxie 4160 i bf na r9 270 śmigał płynniej bez tych spadkow. Zamówiłem chłodzenie Fortis 3 jak nie pomoże to chyba czapkę zdejmę. Co ciekawe w drugim kompie mam i5 2500k i po podłączeniu rx570 śmigało aż miło. 4690 jest przecież mocniejszym prockiem a takie dropy łapie.

Link to post
Share on other sites
I z płytą którą podałeś  jedziesz na 4.0 Ghz (o ile zasilacz masz poczciwy, bo nie podałeś) pamięci G.skill Aegis które wybrałeś u mnie poszły na 3333@CL16 na identycznej konfiguracji.

 

i ten proc będzie lepszy od 2600? Chłodzenie mam stare ale jare Scytche Mugen 3 tylko nie wiem czy pod tą płytę podejdzie.

 

 

Kartę wybierz jakąś normalna wymiarowo - to jest wersja mini - będzie głośno i gorąco pewnie. Chyba że widziałeś testy gdzie jest inaczej
 

Słuszna uwaga

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Ogólna wydajność R 5 2600 i5 9400F jest podobna, ale w grach ze względu na większą wydajność rdzenia, na dziś lepszy będzie Intel.

Co do chłodzenia otwory montażowe się nie zmieniły na płytach głównych pod Intel-e, z tej grupy platformy przeznaczonej dla "zwykłych zjadaczy chleba".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...