Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Chill wyłączony, natomiast nie wiem czy to coś na rzeczy z odswieżaniem monitora no monitor ma fresync 45-144 hz, a w furmarku jak rdzenń na 2055 chodzi to fps pokazuje ok 28 a jak w teście fhd to jest 144 fps nie więcej, dlatego może karta nie bostuje bo sterownik ogranicza się z fps. Ale chill wyłączony, to co za choroba ?

Edytowane przez Telpher
Link to post
Share on other sites

 edit: wiecie w furmarku testuje mojego strixa 5700xt z moim ryzenem 2600 i dziwna sytuacja, jak odpalam w trybie stress gpu to mam taktowanie rdzenia w strixie 2055 a jak odpalam fhd test to tylko 1750 taktowanie rdzenia. O co chodzi ??? Temperatury w normie i wszystko trzyma jak należy.

Aaaa w opcji stress mam okienkowo 1920 x 1440, czyli więcej niż fhd. Ale czemu nie wykręca w trybie pełnoekranowym rdzenia na maksa tylko w okienku z rozdziałkąwiększą niż natywna ???

mocna karta, więc w 1080p (czy tam ciut wyżej) przy słabszym procu sie nudzi

Link to post
Share on other sites

" Ale czemu nie wykręca w trybie pełnoekranowym rdzenia na maksa tylko w okienku z rozdziałkąwiększą niż natywna ???"

- wykręca 270 fps około w 720p i nie ma bosta bo bez bosta i tak juz pobiera max dopuszczonej mocy

- w gpu stress w okienku z rozdziałką większa niż natywna 2048x1536 wykręca koło 28 fps i bostuje bo może i zmieści się w ustalownym power target (tj chyba power limit z driverów amd)

 

Rozkminiłem, ogranicza ustawienie power target GPU TWEAK II Monitor apki asusa.

 

OC mode z apki: +10% do mocy energetycznej czy jak to nazwać:

https://gpuscore.top/furmark/show.php?id=145700

 

Gaming mode - 0% do mocy

https://gpuscore.top/furmark/show.php?id=145708

Edytowane przez Telpher
Link to post
Share on other sites

RT sprawować w czym ? Jest jakaś gra gdzie naprawdę widać zauważalną różnice RT ON/OFF ?   :menda:

Gram raczej w mało gier ale miedzy innymi w CoD Warzone gdzie jest tam RT. Różnica jest tak kosmetyczna że to dla mnie żaden argument żeby teraz albo nawet w przyszłym roku zmieniać na kartę RTX albo big navi. Teraz mam detale high, średni FPS ~144. 

Muszą powstawać gry z globalnym RT żeby był jakiś argument zmieniać i kartę i dopłacać dla tego gadgetu ;)

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nie jestem sam z problemem RX'a 5600XT. Fortnite stracił wydajność po przesiadce z i5 6600k i gtx'a 1060. Próbowałem sterowników 20.4.2, 20.4.1 jak i najnowszych 20.8.3 nic to u mnie nie zmianie gra ustawiona na LOW i mam spadki poniżej 60 klatek (monitor 144Hz). AC Origin tez nie działa za dobrze po wejściu do miasta klatki wahają się miedzy 30-40. Karta działa w połączeniu z Ryzenem 5 2600 i MSI B450 Tomahowk. Zamieszczam video gdzie pokazałem mój problem. Znalazł ktoś rozwiązanie tego spadającego użycia GPU i spadku fps'ów ? 

 

 

Więc tak dzisiaj zmieniłem Ryzena 5 2600 na 3600 i wszystkie problemy zniknęły sugerując sie postami serwisanta z x-komu ze starych postów. Dla mnie to chore, że do poprawnego działania RX 5600 xt potrzebna była wymiana procesora. Wyciągnąłem wnioski i nigdy więcej AMD.

Edytowane przez pycek_boss
Link to post
Share on other sites

No i dobrze że kupiłeś RX5600XT tylko nie rozumiem Cię że mówiąc nigdy więcej AMD po problemach z R5 2600 a dalej kupiłeś CPU AMD :menda:  Zamiast zmienić platformę na intela np 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

No i dobrze że kupiłeś RX5600XT tylko nie rozumiem Cię że mówiąc nigdy więcej AMD po problemach z R5 2600 a dalej kupiłeś CPU AMD :menda:  Zamiast zmienić platformę na intela np 

Nie każdy ma kasę na wymianę płyty i CPU. Mam dobrą MSI B450 Tomahawk, sprzedałem R5 2600 za 480zł R5 3600 kupiłem za 800zł wiec dużo nie dołożyłem.

Link to post
Share on other sites

rx5600xt to niemal te same bebechy co rx5700, tylko mniejsza szyna i mniej 2gb vram, wiec do takiego r5 2600 karta może być ciut za mocna w niektórych grach - druga sprawa, miałeś pycek nie kręconego tego cepa zapewne, ramy też pewnie na profilu leciały to już strata około 15% wydajności

no i trzecia rzecz, jak grałeś w 1080p to te powyższe się kumulowały, karta się przynudzała a procek nie dawał rady

Link to post
Share on other sites

rx5600xt to niemal te same bebechy co rx5700, tylko mniejsza szyna i mniej 2gb vram, wiec do takiego r5 2600 karta może być ciut za mocna w niektórych grach - druga sprawa, miałeś pycek nie kręconego tego cepa zapewne, ramy też pewnie na profilu leciały to już strata około 15% wydajności

no i trzecia rzecz, jak grałeś w 1080p to te powyższe się kumulowały, karta się przynudzała a procek nie dawał rady

 

Strata na pewno znacznie większa niż 15% przy 1080p high-refresh rate. Dużo większa - przede wszystkim w dropach niż max fps. Mocno wyżyłowany R5 2600 z dobrym RAMem odskakuje naprawdę bardzo od stocka. Dla tego przy niektórych configach ten procek jest wybitny pod względem perf per $. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

rx5600xt to niemal te same bebechy co rx5700, tylko mniejsza szyna i mniej 2gb vram, wiec do takiego r5 2600 karta może być ciut za mocna w niektórych grach - druga sprawa, miałeś pycek nie kręconego tego cepa zapewne, ramy też pewnie na profilu leciały to już strata około 15% wydajności

no i trzecia rzecz, jak grałeś w 1080p to te powyższe się kumulowały, karta się przynudzała a procek nie dawał rady

5700xt to tez „prawie to samo” co 5700 a jednak czymś się te karty różnią :)
Link to post
Share on other sites

5700xt to tez „prawie to samo” co 5700 a jednak czymś się te karty różnią :)

weź sobie sprawdź specyfikację i głupot nie wypisuj, 5700xt ma  więcej i jednostek cieniujących i teksturujących od 5700

5600xt ma ich tyle samo co 5700, masz tylko obcięta szyne i mniej vram i tylko przepustowością pamięci nadrabia w grach (ale w niektórych nie za dużo)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

weź sobie sprawdź specyfikację i głupot nie wypisuj, 5700xt ma  więcej i jednostek cieniujących i teksturujących od 5700

5600xt ma ich tyle samo co 5700, masz tylko obcięta szyne i mniej vram i tylko przepustowością pamięci nadrabia w grach (ale w niektórych nie za dużo)

Tak, ale mowilem o nieznacznej roznicy w wydajnosci i "mozliwosci" flashowania 5700 na 5700xt chociazby. Nie uwazam, ze napisalem cokolwiek glupiego no ale okej pluj sobie jadem na swojego super 5600XT :D

Link to post
Share on other sites

Tak, ale mowilem o nieznacznej roznicy w wydajnosci i "mozliwosci" flashowania 5700 na 5700xt chociazby. Nie uwazam, ze napisalem cokolwiek glupiego no ale okej pluj sobie jadem na swojego super 5600XT :D

Nie trzeba nawet flashować , wystarczy MorePowerTool. Mój RX5700 ładnie śmiga po OC do 2030 MHz . RX5600XT ma zablokowaną możliwość podkręcania w ten sposób. 

Rożnicę miedzy 5600 a 5700 sa spore ,3dmark wykazał mi prawie 30 procent  a miedzy 5700 i xt nijakie

 

http://forum.benchmark.pl/topic/282313-temat-o-kartach-graficznych-amd-navi/?p=2664451

To porównaj sobie z moim wynikiem , różnice to nawet widzę 45% :D

https://www.3dmark.com/compare/spy/10372568/spy/12945087

 

A tu dla porównania jeszcze wynik w Fire Strike

https://www.3dmark.com/fs/23126379

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...