Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

 

 

Ja tam dalej naiwnie liczę że pokażą wreszcie coś dopracowanego, nie walącego blackscreenami, wydajnego i rozsądnie wycenionego....

5700XT za 1600zł spełnia moje oczekiwania. Jakiegoś crasha jednego przez miesiąc miałem co prawda, nie wiem czy związany z gpu bo akurat zmieniałem całą platformę. Wiem że Navi miały trudny początek ale nie jestem typem człowieka który kupuje cokolwiek na premierę. W tych pieniądzach jest super, przy 1080p karta się nudzi, brakuje tylko ray-tracingu. Ciekawe jak im wyjdzie implementacja tegoż tym bardziej że konsole mają być na RDNA2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

5700XT za 1600zł spełnia moje oczekiwania. Jakiegoś crasha jednego przez miesiąc miałem co prawda, nie wiem czy związany z gpu bo akurat zmieniałem całą platformę. Wiem że Navi miały trudny początek ale nie jestem typem człowieka który kupuje cokolwiek na premierę. W tych pieniądzach jest super, przy 1080p karta się nudzi, brakuje tylko ray-tracingu. Ciekawe jak im wyjdzie implementacja tegoż tym bardziej że konsole mają być na RDNA2.

 

Mam to samo :) Ostatnio odpaliłem Horizon Zero Dawn w 3440x1440 na ultra i wszystko śmiga w 60 fps i jest pięknie.

Rzecz jasna z upscalingiem 80% oferowanym przez Sapphire Trixx :) 

Link to post
Share on other sites

Przecież to zwykły DSR/VSR, który możesz samemu ustawić w panelu sterowania ;)

 

Pewnie masz rację ale ja się nie znam za bardzo :)

A w tym Trixx ustawiam sobie rozdzielczość, daje entera i w grze mam ją do wyboru w opcjach. Całość pięknie rozciąga się na monitorze a wygląda jakbym miał rzeczywistą 3440x1440. Monitor ma 35", siedzę od niego jakieś 50cm i serio nie widzę różnicy.

 

Wiecznie o tym gadam ale serio, bardzo mnie się ta opcja podoba :D

Link to post
Share on other sites

Przecież to zwykły DSR/VSR, który możesz samemu ustawić w panelu sterowania ;)

 

No tak też nie do końca, bardziej skalowanie rozdzielczości, a nie każda gra ma to w ustawieniach. Przykład: monitor 1440p, ustawiasz trixxx boost na 85%. W grze masz więc do wyboru rozdzielczość 2176x1224, jednak dzięki RIS (wiem, nie każda gra to obsługuje) wygląda to jak prawdziwe 1440p tylko że masz ok. 15% klatek więcej.

Zwykły VSR to jest np. jak ustawisz sobie 4k na monitorze 1080p, co zresztą obecnie często robię i gry wyglądają znacznie lepiej kosztem większego obciążenia GPU. Z resztą komu ja to tłumaczę, widzę po sygnaturce że masz/miałeś szafirowego 5700 XT :)

 

 

 

No w tym szafirku ta opcja to fajna sprawa.
 

Ta opcja działa chyba na wszystkich Radeonach. Tak samo jak nie musisz mieć karty z MSI żeby używać Afterburnera, nikt tego nie sprawdza ;)

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

No tak też nie do końca, bardziej skalowanie rozdzielczości, a nie każda gra ma to w ustawieniach. Przykład: monitor 1440p, ustawiasz trixxx boost na 85%. W grze masz więc do wyboru rozdzielczość 2176x1224, jednak dzięki RIS (wiem, nie każda gra to obsługuje) wygląda to jak prawdziwe 1440p tylko że masz ok. 15% klatek więcej.

Zwykły VSR to jest np. jak ustawisz sobie 4k na monitorze 1080p, co zresztą obecnie często robię i gry wyglądają znacznie lepiej kosztem większego obciążenia GPU. Z resztą komu ja to tłumaczę, widzę po sygnaturce że masz/miałeś szafirowego 5700 XT :)

Mylisz się - TriXX Boost działa na identycznej zasadzie co DSR/VSR. Możesz podnieść rozdzielczość renderowania ponad natywną albo ją obciąć względem natywnej co daje Ci boost

Wybierając natywną rozdzielczość np 1920x1080 i jakość 80% TriXX Boost tworzy rozdzielczość 1536x864 czyli obciętą o 20% od natywnej stąd jest ten boost.

W VSR możesz zrobić to samo - wystarczy utworzyć niestandardową rozdzielczość 1536x864. i masz to samo.

W TriXX Boost możesz również ustawić 4K na monitorze 1080p ale działa to tylko jak w opcjach Radeon Software w zakładce ekran jest aktywowana obsługa VSR.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz o moim Strix 5700 xt - czasem mam czarny ekran na jakieś 10 sekund - dźwięk działa w tym czasie normalnie. Na monitorze pojawia się no signal, alt+tab i wyłączenie włączenie monitora - albo pomaga albo sam obraz wraca, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić bo nerwowo zareagowałem. CZy przyczyną może być połączenie przez displayport ? Spróbuję przez h?dmi monitor podłączyć zobaczę czy pomoże. Zastanawiam się czy przycinki nie są spowodowane stockowym chłodzeniem na procu na zasadzie chwilowego przycięcia wydajności przy skoku temperatury zanim wiatrak się rozkręci ? Sam odpowiadam sobie że nie bo piszą ludzie z różnymi procami o tym problemie, więc raczej nie zmieniam proca.

 

hmm znalazłem takie coś o Warzone i stutteringu na 5700 xt - ograniczyć ilość wykorzystywanego vramu:

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/g4i5vx/game_stuttering_on_5700_xt/fo52ei9/

 

tu pod filmem na youtube dyskusja żeby zmienić plik na read only bo się przestawia

https://www.youtube.com/watch?v=L6mncOjDT28

Edytowane przez Telpher
Link to post
Share on other sites

@up kartę masz na stockowych zegarach?? 

 

Pany udało się sprzedać 5700xt gigabyte(9  miesięczna)  i za dokładnie taką samą cenę co do złotówki kupić nówkę Red Devila 5700xt  zafoliowaną :DD Powiem tak PC zjada tego Gigabyte pod każdym względem.  Pochwalcie się jakie macie wyniki Oc każdego modelu 5700xt i z jakim napięciem?? :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz o moim Strix 5700 xt - czasem mam czarny ekran na jakieś 10 sekund - dźwięk działa w tym czasie normalnie. Na monitorze pojawia się no signal, alt+tab i wyłączenie włączenie monitora - albo pomaga albo sam obraz wraca, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić bo nerwowo zareagowałem. CZy przyczyną może być połączenie przez displayport ? Spróbuję przez h?dmi monitor podłączyć zobaczę czy pomoże. Zastanawiam się czy przycinki nie są spowodowane stockowym chłodzeniem na procu na zasadzie chwilowego przycięcia wydajności przy skoku temperatury zanim wiatrak się rozkręci ? Sam odpowiadam sobie że nie bo piszą ludzie z różnymi procami o tym problemie, więc raczej nie zmieniam proca.

 

hmm znalazłem takie coś o Warzone i stutteringu na 5700 xt - ograniczyć ilość wykorzystywanego vramu:

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/g4i5vx/game_stuttering_on_5700_xt/fo52ei9/

 

tu pod filmem na youtube dyskusja żeby zmienić plik na read only bo się przestawia

https://www.youtube.com/watch?v=L6mncOjDT28

Masz za słaby procesor do tej karty, nawet 3600 nie zawsze potrafi ją wykarmić, niestety - wiem, bo używałem. A ten czarny ekran to coś nie tak z freesync, kablami (dp, hdmi itd) czy współpracą z samym monitorem. Do tego warto plik stronicowania ustawić na min 8-10GB na sztywno.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 3600 zrobiłem to co w linku z reddita i gra działa dużo lepiej bo wcześniej też miałem taki microścinki gdzie karta cały czas trzymała 140fps .. :D

 

2600 jest słabszy aczkolwiek takie przycinki nie powinny mieć miejsca.

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...