Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem całkiem świeżym użytkownikiem. Mam problem. Jestem informatykiem ale to mnie przerosło. Zawsze miałem Asusy i kupiłem Asusa tym razem. Model x570zd z Ryzen 5 2500u Geforcem gtx1050 i 8gm ram. Mam problem ze sterownikami dźwięku. Na poprzednim miałem Realteka z Intel High Definition audio. Wszystko działało razem z Dolby Atmos i Windows Sonic dla słuchawek. W nowym laptopie mam zainstalowany jakiś Synaptic Smart Audio. Nie działa mi opcja ani Dolby ani Windows Sonic. Po klilnienku prawym na ikonę głośnika mam UNKOWN w wyborze.

Czy mam możliwość zmiany sterownika na Intelowski? W każdej specyfikacji mam informacje, że karta dźwięku jest wspierana właśnie przez Intel High Definition Audio. Po przywróceniu sterowników mam teraz w menadzerze " sterownik audio zgodny z High Definition" bez Synaptic i bez Intel. Głos jest płaski i cichy. Rozkładam rece po 2 dniach kombinowania.

Po instalacjach sterów od Intela nawet ich nie widzi.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez asus570zd
Link to post
Share on other sites

Na większości stron że specyfikacją jest napisane że karta że standardem Intel High Definition Audio. Więc myślałem, że jak kopsne mu stery od Intela to je pociągnie i będzie działać. Jak zaaktualizuje sterownik to mi wyskakuje ten durny Synaptic a to nic nie pomaga i dalej nie mogę używać Atmosa ani Sonic. Gdy kliknie prawym na głośnik i wejdę w opcje " dźwięk" To na końcu w zakładce mam do wyboru Windows Sonic dla Słuchawek i Dolby Atmos 7.1. Gdy kliknie cokolwiek to za sekundę ustawia się na "wyłączone". Błędy jakie wyskakują przy próbie naprawy sprzętu to min:

Rodzajowy sterownik dźwięku albo coś w stylu brak możliwości ustawienia dźwięku przestrzennego. Ten Synaptic to jakaś porażka. Zerowe ustawienia dźwięku tylko dzięki jakiemuś AudioWizard. Jest też coś w stylu ICEaudio. Pierwszy raz mam styczność z procesorem od AMD i widocznie mnie to przerasta. Nawet żeby nie można było używać systemowego Windows Sonic to już całkiem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Przykładowe zdjęcie. Informacje mam taka samą. UNKNOWN czy sterowniki da czy nie to bez różnicy.930f88fd4f16484c5d7869b77f988043.jpg

Edytowane przez asus570zd
Link to post
Share on other sites

Być może głupie pytanie, ale robiłeś to Speaker Setup? wygląda na konfigurację głośników.

 

Pierwszy raz mam styczność z procesorem od AMD i widocznie mnie to przerasta

tu akurat "winien jest" producent płyty głównej.

 

Wrzuć screen z Menadżera Urządzeń, ew. odpal Asus Update i zobacz co oferuje w aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie jestem w pracy. Zrobię wszystko co proponujesz. Ten zestaw co podeslałeś nie instalowałem. Czego do Asusów jest taka lipa że sterownikami na stronie producenta? Trzeba kopać z 3 godziny w necie, żeby znaleźć cokolwiek co będzie działać. I kolejne pytanie. Czego Intel nie idzie :( takie super sterowniki.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Mam teraz problem taki, dodaje zdjęcia.Liczę na waszą pomoc.fee98735f349e13e7be07c9f18ee67b9.jpgd65f34462d1a5ca2261b176e9baa2b1f.jpgWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez asus570zd
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Wszystko teraz działa. Ktoś może ma dojścia czy są jakieś inne sterowniki dźwięku dla tego laptopa? Albo jakieś aktualizacje? Ten przecudowny Synaptic Smart Audio HD mnie doprowadza do szału. Był zainstalowany jakiś Audio Wizard, wywaliłem do w diabły ale nic się nie polepszylo. Mam zainstalowany korektor graficzny Smart Audio 2. Niby dedykowany.Laptop strasznie lipnie gra. Niby 2x1W glowniczki sygnowane Sonic Master ale to jakaś Master lipa A nie Sound.Pomocy!Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Edytowane przez asus570zd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...