Skocz do zawartości

Radeon dla fanboya nvidii


Recommended Posts

Tak odnośnie kart fabrycznie podkręconych , niektóre konstrukcje są naprawdę wysoko kręcone (np seria FTW od EVGA ) niektóre karty nawet o jakieś 200MHz i nie są aż tak dramatycznie droższe od tych nie podkręconych (różnica 20-30zl) także zanim się będzie cośo takich kartach mówić to proszę o przejżenie rynku dokładnie a nie na łapu capu bo jest jedna taka karta to od razu wszystkie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, już ustaliliśmy iż w Radeonach problemy ze sterownikami są (ludzie gadają),

 

tak więc musi być GeForce.

 

Budżet 600-650, czyli GTX460 z 1GB pamięci wchodzi w grę, ponawiam pytanie: MSI Cyclone czy Gigabyte (chodzi o karty z niereferencyjnym chłodzeniem) oba fabrycznie podkręcone.

 

?????

Link to post
Share on other sites

Panowie, już ustaliliśmy iż w Radeonach problemy ze sterownikami są (ludzie gadają),

 

Przestań wierzyć w takie bajki, bo to jest śmieszne. Choć Radeona 5850 już chyba ciężko dostać jest. Kiedyś kupiłem kartę 8800GTS za 1,4K i więcej było z nią problemów aniżeli z dwoma Radeonami razem wziętymi czyli 5770 i 5850 choć i one driverów mistrzowskich nie posiadają.

Link to post
Share on other sites

Te które mi zapały w pamięć, to wywalanie do pulpitu i wszelakie errory. Ale to cię nie powinno interesować. Ogólnie z karty byłem jednak zadowolony , bo i na stery ATI mona było ponarzekać czasami , choć w tym wypadku można było prawie wszystkich problemów się pozbyć. Jeśli chcesz kupić NV to kup , lecz gdy se stajni ATI jest coś bardziej interesującego , to się nie zastanawiaj , a do opinii internetowych podchodź z dystansem. Wiele ludzi ma podstawowe problemy z obsługą komputera i zamieszcza swoje problemy.

Link to post
Share on other sites

Ja także miałem GeForcy, i też mogę przyznać, że czasem były z nimi problemy. Niejednokrotnie wywalał mi plik nv_disp, jedna karta nawet się spaliła przez ich genialne stery, i od tamtego czasu mam Radeona 5870. Mimo, że to referent, i cichy nie jest, to jestem z niego mega zadowolony, a problemy z sterami można wsadzić między bajki. Oczywiście nie są idealne, ale na 11.5 z hotfixem na razie nie mam żadnych bsodów/błędów sterownika, a i wszystkie funkcje zdają się działać (włącznie z ATI Stream, który np. w MediaEspresso już jest obsługiwany).

 

Osobiście polecam Ci Misio Radeona 5850, który jest wydajniejszy od GTX460.

Link to post
Share on other sites

PhysX to bajer.. przecież jak grasz np w takie Metro 2033 to chyba jesli jest akcja i do Ciebie strzelają to raczej chowasz sie próbujesz ich załatwić a nie patrzysz jak kula trafi w ścianę i fajnie sie posypie kurz czy woda z kranu będzie kapać realistycznej niż normalnie.. :P Ja jak tam gram to nie zwaracm uwagi za bardzo na takie "bajery "

Link to post
Share on other sites

Takiego dorwiesz nawet poniżej 700zł (np ten sklep super profesjonalnie podchodzi do klienta a cena? zobacz sam: http://komputeryagd.pl/p/88/9619/vga-msi-gtx560-twin-frozr-ii-oc-1024mb-ddr5-256b-2dvi-mhdmi-karty-graficzne.html )

W dalszym ciągu jednak nie ma sensu kupować GTX560 bez Ti - jeśli w ten pułap kart uderzasz, 100zł nie powinno Tobie robić różnicy. Fanboyem zielonych nie jestem, ale jedno z całą pewnością mogę powiedzieć: jeśli możesz coś mieć w zestawi, to dlaczego z tego nie skorzystać? ;)

 

Bierz Radka, jeśli masz monitor FullHD koniecznie z 1024mb Ram i wzwyż. Poza tym wszystko już napisano.

Link to post
Share on other sites

To już się robi powoli poza zasięgiem, poza tym powstaje pytanie czy wogóle warto kupować tak drogą kartkę graficzną.

 

Do tej pory najdroższa jaką kupiłem kosztowała 400zł i zawsze grałem gry ze wszystkimi ustawieniami na high, tyle że... w 2-3 letnie gry.

Teraz się okazuje że karta za 400zł to byłby badziew totalny. Mam długą listę gier 2-3 letnich i starszych które na takiej karcie za 400 nie pójdą.

 

Gram w rozdziałce 1280x1024 lub HD ready TV, mam też starszy monitor 1024x768, czy do tego muszę mieć kartę za 800zł żeby wreszcie zagrać w Crysisa (po tylu latach)?

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Crysis na full w DX10 w wymienionej przez Ciebie 1024x768 na GTX 470 (odpowiednik wydajnościowy GTX 560Ti i chyba HD6870) chodził średnio 48 fps/s. W 800x600 49fps/s. W 1280x1024 albo 1280x960 (nie pamiętam, w której testowałem) osiągał średnio 43fps/s. Chyba jednak 1280x1024. W tej grze to bardzo dobra płynność.

 

Co do karty za 400PLN to nie wiem jakie gry 2/3 letnie w 1024x768 czy 1280x1024 miały by Ci nie chodzić. Na GF 8800GT na takich ustawieniach wszystko z tamtego okresu chodziło w 1024x768 perfekcyjnie prócz Crysisa, Army2 i Crysostasisa. Te trochę zwalniały na pełnych detalach. A karta za 400 PLN (np GTS 450) nowa pewnie jest szybsza od wspomnianej przez mnie. A używana to na bank bije ją głowę. Oczywiście karta za 800 PLN da lepszy komfort i posłuży dłużej.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

GTX 470 jest spoko. Wymiatacz niezły. Trzeba się jednak liczyć, ze lubi się nagrzać do 92*c pod pełnym obciążeniem na standardowym chłodzeniu. Przy Vsync mam jednak zwykle w granicach 60-80*c i obroty 1.400RPM, więc cicho. Ja jestem zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...