Skocz do zawartości

Radeon dla fanboya nvidii


Recommended Posts

Panowie, powiedzmy że do wyboru jest:

 

MSI Cyclone 6850, taktowanie rdzenia 860, taktowanie pamięci 4400 - za 630zł

albo Asus Radeon HD5850, taktowanie rdzenia 756, taktowanie pamięci 450 - za 555zł

 

Nie zamierzam nic dalej podkręcać (ten MSI już jest fabrycznie podkręcony).

 

Chciałem GTX460, ale ludzie gadają że konkurencja daje to sdamo za mniejszą cenę,

chciałem mieć PchysX, ale ludzie gadają że to tylko zarzyna kartę, a w dodatku tylko kilka gier z tego korzysta.

Link to post
Share on other sites

Nie ma czego się bać, to proste. :) Jeden artykuł i już możesz śmiało podkręcać. A kart podkręconych fabrycznie nie opłaca się kupować bo zazwyczaj wygląda to tak, że podniosą zegary o 50MHz ( czyli tyle co nic ), dadzą naklejkę "wersja Super Mega OverClocked... srata tata i cena rośnie o 100zł :P

Ja również jestem zdania żeby brać HD5850 z jakimś fajnym chłodzeniem. ^^

Link to post
Share on other sites

PhysX* :menda:

Bierz 5850, jest wydajniejszy od 6850. GTX460 wykrecony jest podobnie wydajny jak 5850 na stockowych zegarach i na dodatek 460 jest drozszy. (5850 asusa nowka 550zl, gigabyte gtx460 gigusia nowka ok. 650zl)

Edytowane przez sony156
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

chciałem mieć PchysX, ale ludzie gadają że to tylko zarzyna kartę, a w dodatku tylko kilka gier z tego korzysta

 

PhysX można w sterowniku wyłączyć na stałe. Ja tak zrobiłem i nic mi nie spowalnia gry :) Skoro jesteś fanboyem nVidia to może lepiej dla własnego samopoczucia weź tego GTX 460 :) Ja się zastanawiałem nad GTX 460 1GB MSI Cyclone jak kupowałem ale wziąłem ostatecznie GTX 470, bo wolałem szybszą kartę niż wolniejsza a cichszą i chłodniejszą.

 

Ale jak jesteś w stanie przemóc dyskomfort psychiczny, spowodowany posiadaniem Radeona w komputerze, to jakieś HD5850 chyba są w cenie ok. 600PLN chyba a wydajność, powinna być porównywalna jak nie troszkę wyższa od GTX 460 :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Piszecie bzdury!!!

 

Autor nie podał, jaki ma zasilacz oraz procesor a wy mu polecacie? A może ma procka za słabego, do którego maksimum byłby HD4850 a zasilacz z czarnej listy? Weźcie się ogarnijcie i polecajcie z głową. To że autor waha się między HD5850 a HD6850 nie oznacza, że może (powinien) kupić którąś z nich.

 

Btw- HD5850 już na starcie jest szybszy od GTX460 1GB a po OC dogania HD5870 czego GTX460 1GB poza wersją SOC od Gigabyte nie potrafi. Polinkujcie sobie w googlach na ten temat!

Link to post
Share on other sites

Tylko że temat jest która z dwóch kart ewentualnie kupić... nawet jak ma Athlon II x2 to i tak lepiej mocniejsza grafikę i słabszy procesor niz odwrotnie, nie przeradzajmy tego forum w PCFormat... tam co sie pojawi temat to wszyscy pisza jaki zasilacz... nie wazne czy chodzi o monitor czy grafikę czy procesor... 100 odpowiedzi w jednym temacie jaki masz zasilacz...wiadomą rzecza jest ze jesli powie " biorę HD5850 " to padnie pytanie" powiedz jeszcze jaki masz zasilacz " póki co autor tematu mało go obserwuje odpowiedział 4razy, a czy ktoś go zapyta na wstępnie trochę później to nie róbmy takiej afery... Nikt bzdur nie pisze, pisanie bzdur było by gdybyśmy pisali wez GTX 460 bo jest super wydajniejszy od 5850... :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ponieważ tylko ~15% posiadaczy komputerów wie, że trzeba mieć odpowiedni, markowy zasilacz to muszę o to pytać. Bo nie polecę mu HD5850 do Fortrona MDN 350W ani też tej karty do powiedzmy Athlona 64 x2 4600+ przy którym i HD4850 będzie się marnował. Zatem bez elementarnej wiedzy o posiadanym przez autora sprzęcie nie można polecać mu żadnej karty graficznej. I nie ma tu z tym nic wspólnego inne forum ale ludzka uczciwość oraz profesjonalizm. lepiej załozyć bowiem, że autor się ni zna niż potem czytać jego żali, że sprzęt mu działa niestabilnie lub uzyskuje bardzo mało fps - a przecież u kolegi z tą samą kartą jest ich dwa razy więcej. Rozumiesz?

 

Zatem Autorze: napisz jaki masz zasilacz oraz procesor.

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

Już mówie:

 

jeśli chodzi o zasilacz to nie ma o czym mówić - BeQuiet 300W - wiadomo że do wymiany (wystarcza na obecny GF 9600GT).

Procesor Core2Duo E7200 (tak, wiem - też do wymiany).

 

Ale chyba zacznę od wymiany karty graficznej i zasilacza, bo reszta konfigu (2GB ram) chyba wystarczy żeby płynnie pograć w Mirror's Edge z włączonym PhysX, chyba że mnie przekonacie że PhysX to lipa i że powinienem definitywnie skończyć z nvidiowym fanboyostwem ?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Radeon dla fanboya nvidii

Chciałem GTX460, ale ludzie gadają że konkurencja daje to sdamo za mniejszą cenę, chciałem mieć PchysX, ale ludzie gadają że to tylko zarzyna kartę, a w dodatku tylko kilka gier z tego korzysta.

 

No proszę, tego się nie spodziewałem :o

Dołóż te parę złotówek i nie zdradzaj zielonej firmy, chciałeś to mieć - miej. Dodatkowo dostaniesz gratis święty spokój ze sterownikami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...