Skocz do zawartości

i7 3770 zmiana z gtx 960 4gb - rx580/gtx1660/ti/rtx2060 ?


Recommended Posts

Sam byłem miedzy wyborem RTx 2070 ,a Vega 64 .WG mnie AMD lepsze ,ale skoro zasuwasz w CS:Go i tylko w to , to Nvidia i najlepiej coś z seriii GTX ,chyba ,że planujesz zmianę na lepszą platformę to czemu nie zaryzykować RTX.

VEGA 64 absolutnie nie jest kartą lepszą od RTX 2070 ;-) Chyba, że patrzysz na jakieś pojedyncze przypadki. Natomiast biorąc pod uwagę cały obraz sytuacji, to nie ma za bardzo jak VEGI 64 stawiać nad RTX 2070. Ta karta jest i była konkurentem wydajnościowym dla GTX 1080, a kwestie TDP w niej już pomińmy.

Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu to wytłumacz mi dlaczego RTX 2070 jest gorszy w The Division 2 niz Vega 64

 

Czy jaskółka czyni wiosnę? ;-) Division 2 powstawało przy ścisłej współpracy z AMD. Weź np. Pulę 10/15 gier i tam zestaw RTX 2070 z VEGĄ 64. Albo nawet taką samą pulę gier zestaw z GTX 1080 vs VEGA 64, potem zestaw RTX 2070 z GTX 1080. Pomijając ten fakt, RTX 2070 ma dodatkowe atuty których nie mają ani Vegi ani Pascale.

Link to post
Share on other sites

@EH-Gosu trochę zbaczamy z tematu .

Pytałeś, to dostałeś odpowiedź :) To jest ważna kwestia, VEGA 64 vs RTX 2070 (stock vs stock bo przy OC vs OC proporcje się zmienią już na korzyść Turinga) w Division 2 notuje przewagę około 2-4 fps, zależnie od rozdziałki. W zdecydowanej większości gier masz natomiast przewagę 10/15 fps RTX 2070 nad VEGĄ 64. Także no tutaj wszystko jest jasne. VEGA 64 po undervoltingu to jest niezła karta, ale absolutnie nie ma co jej porównywać do RTX 2070 bo jest po prostu konstrukcją słabszą dodatkowo pozbawioną możliwości Turingów. A, co do rdzennego pytania autora tematu, już mu wcześniej rzeczowo odpowiedziałem. Ja cały czas z tymi sprzętami obcuje, sam widzę jak dana karta się zachowuje to też zawsze chętnie dzielę się wiedzą. Tutaj nie chodzi o jakieś wciskanie racji na siłę czy coś, tylko o pisanie konkretów i mówienie jak jest w aspektach sprzętowych. Są sytuacje gdzie dana karta AMD jest zauważalnie lepsza od danej karty Nvidii i niedawno kiedy ktoś komuś na innym forum wciskał GTX 1050Ti zamiast RX 470 też napisałem, że nie ma co absolutnie iść w GTX 1050Ti bo RX 470 jest kartą znacznie lepszą. Analogiczna sytuacja do VEGI 64 vs RTX 2070. I tyle.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie szedłbym w RTX 2060. Chcesz konkretne argumenty?

 

Nie trzeba, wywnioskowałem je po Twoich wcześniejszych wypowiedziach. Generalnie brak mi wątpliwości, że 2060 to lepsza karta, cały czas na myśli mam teraz stosunek cena/jakość

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba, wywnioskowałem je po Twoich wcześniejszych wypowiedziach. Generalnie brak mi wątpliwości, że 2060 to lepsza karta, cały czas na myśli mam teraz stosunek cena/jakość

Jakby co, zawsze chętnie pomogę. Po za tym o ile w wypadku RTX 2060 może się obyć bez zmiany PSU u Ciebie, to w wypadku VEGI 56 już ciężko. Dodatkowo karty AMD nadal (chociaż w mniejszym stopniu) miewają spory narzut sterownika na CPU co mocniej dociąża procka. Mocno się zdziwiłem przy testach VEGI 56 oraz VEGI 64 vs GTX 1070 / GTX 1080 na i7 6950X@4.4 GHz (a, to nadal mocarne HEDT) kiedy użycie CPU było zauważalnie większe na obydwu Radeonach. Także u Ciebie CPU tym bardziej byłoby mocniej dociążone.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mnie osobiście bardzo podoba się zwiększenie wydajności dzięki DLSS-korzystając z rdzeni Tensor a zwalniając przy tym rdzenie Cuda.Dzięki temu możemy dostać kilka fps więcej małym kosztem czego nie uświadczymy na innych kartach,więc odp nasuwa się sama,co zagości dłużej na rynku.

 

wyłącz to i daj upscalling rozdzielczości - polecam. Przestaniesz pisać farmazony jak zobaczysz nierozmazany obraz. 

Link to post
Share on other sites

Z DLSS i grami sprawa wygląda następująco, a sprawdzałem to na wszystkich kartach z rodziny Turing. No to lecimy

 

Battlefiled V - 1080p to do tej pory masło, tutaj trzeba przyznać. 2560x1440p  jest ok ale bez szału, nadal potrzebne poprawki. Podobna sytuacja z 3440x1440p. 4k  wygląda dobrze, chociaż nadal wymaga poprawy.

 

Metro Exodus - 1080p / 1440p / 3440x1440p / 4k, wygląda obecnie zaskakująco dobrze, a jedynie problemem są dalsze plany wody, nadal wymaga poprawy.

 

Shadow of The Tomb Raider - każda rozdziałka wygląda zaskakująco dobrze względem DLSS OFF.

 

Wzrosty wydajności z DLSS ON vs OFF to w zasadzie "być albo nie być" w kwestii wydajności. Dla 1x RTX 2080Ti w 4k to jest kwestia zachowania zakresu 55/65 fps w 4k. Tak samo dla RTX 2060. Mowa rzecz jasna o DXR ON + DLSS OFF / ON.

 

I co najważniejsze, DLSS będzie cały czas poprawiane, a na ten moment zauważalne braki posiada jedynie BFV.

 

W sedno człek utrafił na forum GF.

 

54522986_2745220318851702_24935453121157

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu

Zapomniałeś że jest referent V64 w wersji LC ta jest porównywalna z GTX 270 ( wersja LC  miała dorównać GTX 1080 bo zwykłemu referentowi trochę brakowało do tej karty).

Inna sprawa to dostępność ja swoją ściągnąłem z UK ( u nas były takie ceny że taniej wyszło nawet z dostawą niż u naszych "Januszy", ale fakt Funt Szterling był po 4,70).

Ogólnie Radeony te od 2012r. bardziej godniej się starzeją, no może prócz FURY/X bo tylko 4 GB HBM VRAM mają.

EDIT:

No to inne testy widziałem, ale fakt porównywałem te wyniki w rozdzielczości 2560x1440 którą mam na monitorze.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu

Zapomniałeś że jest referent V64 w wersji LC ta jest porównywalna z GTX 270 ( wersja LC  miała dorównać GTX 1080 bo zwykłemu referentowi trochę brakowało do tej karty).

Inna sprawa to dostępność ja swoją ściągnąłem z UK ( u nas były takie ceny że taniej wyszło nawet z dostawą niż u naszych "Januszy", ale fakt Funt Szterling był po 4,70).

Ogólnie Radeony te od 2012r. bardziej godniej się starzeją, no może prócz FURY/X bo tylko 4 GB HBM VRAM mają.

VEGA 64 nawet w wersji LC w REALNYCH zastosowaniach, nie jest porównywalna absolutnie do RTX 2070. Tutaj nie ma co porównywać i zaklinać rzeczywistości na korzyść karty, która jest wyraźnie gorszą konstrukcją. Tak samo nie ma co GTX 1080 stawiać obok RTX 2070.

Link to post
Share on other sites

Autorze spokojnie możesz brać Rtx2060 do swojego procesora. Ja mam i7 3770 i GTX 1080 i procek wyrabia. W takim Metro Exodus procek ma użycie na 67% , w innych grach podobnie. Więc karta w 90% grania zapewni ci duży zapas mocy a te 10% gdzie procek się przydusi to jesteś w stanie przeżyć ;) . Tak że jak masz kasę na Rtx2060 to kupuj i się nie zastanawiaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...