Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie, niedawno na stronkach pojawiły się artykuły o nowych i3, i5, i7 i i9. Komputer zamierzam kupić pod koniec tego roku - najlepiej listopad/grudzień (czekam aż się troche kasy uzbiera :)) i nie wiem czy mam sie przejmować tymi właśnie procesorami. Nie zamierzam czekać już dłużej gdyż do zakupu przymierzam się już 2 lata (kase zbieram ;)) ;) a o cenach też nic nie wiadomo. Chętnie kupiłbym tego i9 ale za cenę i7 920 co w przypadku tego akurat modelu i INTELA jest nie możliwe :). Jak myślicie gdy wejdzie i9 ceny gorszych (czyt. mniej wydajnych) modeli spadną? Ile taki i9 może kosztować? Może mnie pocieszycie tym iż BARDZOOO DUŻO i nie warto na niego czekać?

Link to post
Share on other sites

Komputer chcę kupić jak najszybciej, listopad/grudzień bierzącego roku. W pierwszym kwartale 2010r. mają się pojawić procesory i9, znacznie lepsze od tych dzisiejszych i tych, które mają pojawić się niebawem. Cena do najniższych należyć nie będzie. Ile taki procesor i9 kosztować będzie? Znacznie więcej? Opłaca się na niego czekać te 2/3 miesiące więcej? Sorry ale odpowiedzi w powyższym poście nie dostałem ;) Bo jeśli i9 będzie SUPER DROGI to na niego nie czekam bo i tak i tak go nie kupię, jeśli będzie droższy nieznacznie lub obejmie ceny dzisiejczych procesorów to czy i tak warto czekać te kilka miesięcy więcej?

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, czy faktycznie Intel nie wypuści procesorów oznaczonych i9 w 2010 roku, ale na pewno nie będą one znacząco szybsze zegar w zegar niż i7.

Wiąże się to z przyjętym przez Intela cyklem ulepszania procesu technologicznego zwanego Tick-Tock, pomiędzy którymi przewidziany jest okres jednego roku. Ostatni Tock (wrzesień 2008) to był i7 Nahelem a następny Tick (w 4 kwartale tego roku) to będzie wprowadzenie 32nm procesorów typu Nahelem oraz Westmare (z IGP oraz PCI-e).

 

Pewnie informacje o i9 dojrzałeś w artykule: http://pcarena.pl/page/87714/Core-i5-Westmere-Gulftown-przewodnik-po-nowociach/, ale tam nie ma żadnych dodatkowych szczegółów.

 

Edit: poprawki redaktorskie ;)

Link to post
Share on other sites

No to teraz mnie zaciekawiles ;P tez mialem pod koniec roku kupowac zestaw z i7, a przez to ze dopiero co wyszedlem z MONu to nie jestem zbyt na biezaco i informacja o i9 i 1Q 2010 poprostu mi umknela ;P Wiec tez sie przylanczam do tematu ;). Warto czekac na core i9??

Link to post
Share on other sites

Serwerowe jest już. Cywilne - czyli takie co np do grania się nadaje, będzie chyba przed końcem roku ale tego nie jestem pewien. Przełom 2009/2010 powinno się pojawić. Nie spieszą się z tym bo zwykłym userom na nic się nie przyda - nie ma normalnych aplikacji które tyle rdzeni obsłużą, a specjalistyczne będą działać z Istanbul - stacjami roboczymi i serwerami, które są już teraz, jak mówiłem.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pie ... 20687.html

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD ... 21022.html

 

Ale to są procki serwerowe

Link to post
Share on other sites

pierwsze despokope six-core będzie w 45nm. W między czasie pojawi się też 8-core 45nm i 12-core 45nm. Ale to wszystko najpierw pójdzie w serwery. Do 32nm zejdą dopiero w połowie 2011 roku 12-rdzeniowym Bulldozzerem, ale to będzie potwór przeznaczony dla serwerów. AMD ogólnie przenosi teraz cala produkcje w 45nm.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/6_r ... 18973.html

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/8_i ... 18690.html

Link to post
Share on other sites

A żeby nowego tematu nie zakładać to te patrioty G series AMD Black Edition kiedy się pojawią? Bo te zapowiedzi były już ze 3 tygodnie temu ;]

 

EDIT

jeżeli masz około 5-6 tysięcy to czekaj na i9 ;)

 

5-6 tysiecy? na sam PC czy stacje robocza ;) ? zamierzam wydac 8-8,5k (max!) na caly zestaw z monitorem, klawiatura i myszka + windows 7, (bez glosnikow) wiec nie wiem czy mi starczy jezeli i7 920 D0 ze slabsza plytka ledwo miesci sie w tym pulapie a przy wiekszym kursie nawet wykracza poza niego

 

dlatego chcę wiedzieć czy oplaca sie czekac na i9, bo może bede niepotrzebnie czekac a i tak mnie nie bedzie stac ;( a bardzo mi sie spieszy

Link to post
Share on other sites

5-6 tysiecy? na sam PC czy stacje robocza ;) ? zamierzam wydac 8-8,5k (max!) na caly zestaw z monitorem, klawiatura i myszka + windows 7, (bez glosnikow) wiec nie wiem czy mi starczy jezeli i7 920 D0 ze slabsza plytka ledwo miesci sie w tym pulapie a przy wiekszym kursie nawet wykracza poza niego

 

dlatego chcę wiedzieć czy oplaca sie czekac na i9, bo może bede niepotrzebnie czekac a i tak mnie nie bedzie stac ;( a bardzo mi sie spieszy

 

zapewniam Cie ze cena i9 będzie zaporowa - ponieważ intel nie zejdzie znacząco z ceny i7 czyli obecnie od 1200 do ponad 4k zł tylko jako że to jest model o półkę wyżej ta wartość ceny będzie również o półkę wyżej :) a w Polsce to nawet tak wysokich półek nie ma :)

Wiec jedyne na co by było warto czekać to na to że MOŻE po wyjściu i9 spadnie cena i7 i wtedy zamiast 920 kupisz sobie 950 ale to według mnie tyle (i tak optymistyczna wizja ;) )

Link to post
Share on other sites

Na en.wikipedia jest podna przypuszczalna cena i9 - 999$ :)

 

Jezeli juz rozmawiamy o plytach pod i7 i i9 to co myslicie o MSI Eclipse Plus??

Plytka calkiem fajna :) tylko strasznie drogawa.. widzialem ja na stronie ebuyer.co.uk za 310 Funa ;) znalazlem tutaj test tej plytki jakby ktos chcial to moze sobie przeczytac ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...