Skocz do zawartości

Build do Pcta


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Witam! Ostatnio moj laptop mial pewne problemy wiec postanowilem zlozyc pc i nie wiem czy bedzie sie przegrzewal i czy zasilacz bedzie pasowal do calego builda.

 

-Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5  799zl

-Monitor BenQ GL2460BH  589zl

-Zasilacz Gigabyte PB500 500W (GP-PB500)  169zl

-Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (SPC145)  57.96

-Płyta główna MSI A320M PRO-VH PLUS  235zl

-Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16  259zl

-Procesor AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz, 4MB  619zl

-Obudowa SilentiumPC Armis AR1  94,40zl

+Macie jakas stronke gdzie moze to byc wszystko tansze?

+Czy to jest dobry build za 2906zl?

Edytowane przez Kamig
Link to post
Share on other sites

Szczerze to myslalem o tym i chyba wezme Zasilacz Corsair VS 550W 

tylko ze musze troche poczekac bo produkt narazie jest niedostepny w morele.net

 

 

 

+Komputer kosztuje 2787,77

Edytowane przez Kamig
Link to post
Share on other sites

Zakup 2400G z dedykowaną kartą graficzną kompletnie nie ma sensu. Zmień ten procesor na Ryzena 5 1600 / Ryzena 5 2600 / Ryzena 7 1700. Wywal chłodzenie i weź normalne mobo na B450 z chłodzoną sekcją zasilania. Monitor za 550 zł na TN też szału nie robi. 

Link to post
Share on other sites

A moze byc Ryzen 5 1600X? 

Moj build troche sie zmienil i wyglada tak.

-Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5  799zl

-Monitor BenQ GL2460BH 543,78zl

-Zasilacz Corsair VS550 550W 191,77zl

-Pamięć ADATA XPG SPECTRIX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 259zl

-Obudowa Genesis TITAN 750 134,80

-MSI A320M PRO-VH PLUS 199zl

- AMD Ryzen 5 1600X, 3.6GHz, 16MB 589zl


A moze byc Ryzen 5 1600X? 

Moj build troche sie zmienil i wyglada tak.

-Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5  799zl

-Monitor BenQ GL2460BH 543,78zl

-Zasilacz Corsair VS550 550W 191,77zl

-Pamięć ADATA XPG SPECTRIX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 259zl

-Obudowa Genesis TITAN 750 134,80

-MSI A320M PRO-VH PLUS 199zl

- AMD Ryzen 5 1600X, 3.6GHz, 16MB 589zl

 

+Wiem ze Ryzeny lepiej dzialaja w dualu ale wzialem 1x8gb poniewaz w przyszlosci zamierzam kupic 2

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/c8fedd8b

 

Znacznie lukratywniej.

Preparując ryczałt na chłodzenie procesora, dostarczysz nieco ogólnej wydajności - B450 A-Pro, to naprawdę dobra płyta główna.

PSU skrupulatnie wyselekcjonowane, VS550 to zasilacz będący puszką Pandory - kompromisów, jednoznacznie - słaba jednostka.

Regnum RG4, to obudowa niezmiernie uciśniona i szpecąca jakością, acz jest to akuratny wybór wentylacji - dysponujesz kluczem do wrót overclockingu.

Ostaje się koncypować nad źródłem i ujściem obrazu.

 

Konwertując zestaw w innym sklepie, z powodzeniem możesz wybrać Gladiusa M35.

Link to post
Share on other sites
Nie wchodząc zbytnio w szczegóły.. mogę podzielić się z Tobą swoim biuldem który złożyłem w ciągu ostatniego miesiąca, i jestem bardzo zadowolony z wydajności tej jednostki.

 

87ec1eba1e52871dgen.png

 

Oczywiście jak można zauważyć nie wszystko jest "nowe", można również w tym secie pójść na pewne ustępstwa.. SSD zamiast nvme, (ja mam jeszcze SSD i HDD) inny zasilacz np. polecany  be quiet! System Power 9, czy ram 8Gb zamiast 16... z tym że wg. mnie lepiej od razu 2x4 i to min. 3000@CL15/16.

 

Założenie było aby zmieścić się w 3000, chociaż nie był to jakiś sztywny budżet.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To moze taki?

-Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB  799

-Procesor AMD Ryzen 5 1600X, 3.6GHz, 16MB  589 zł

-Płyta główna Asus Prime B350-PLUS  283,79 zł

-Obudowa Genesis TITAN 750 Zielony  134,80 zł

-Zasilacz Corsair VS550 550W  191,77 zł

-Monitor BenQ GL2460BH  543,78 zł

-Pamięć ADATA XPG SPECTRIX, DDR4, 8 GB,3000MHz  259 zł

-Chłodzenie CPU Deepcool Ice Edge Mini FS, Intel, AMD  38,90 zł

 

Cena ok. 2840,04

Ale zeby podlaczyc do plyty glownej wentylatory z Genesis to nie potrzebuje rozdzielacza zasilania 3Pin na wentylator?

Link to post
Share on other sites
tak myślałem, że

 

Nie wchodząc zbytnio w szczegóły..
to się nie da...
 
 
Po pierwsze to nie wiem czy chcesz robić OC ale kupując Ryzena to jak dla mnie aż żal tego nie robić.
 
Mój pomysł jest na to taki...
 
1. zamiast R5 1600X kup R7 1700, a na razie dedykowane chłodzenie odpuść, to dołączone do Ryzena 7 1700 jest całkiem ok (i z led RGB - co jak widze nie jest dla Ciebie bez znaczenia :D ), jak nie będziesz robił OC wyżej niż 3,7Ghz wystarczy. (z resztą to chłodzenie co podałeś jest mocno średnie jeśli chcesz robić OC).
Jeśli będziesz chciał pojechać wyżej kupisz za jakiś czas coś lepszego np. Fortisa.
 
2. Mobo... znowu to samo, jeśli chcesz robić oc to nie mówię że B450-A pro jest jedyną opcją, ale jedną z lepszych w tym budżecie.. dołóż te 100zł i będziesz miał pewność, że będzie ok, a z UEFi nie będzie problemów.
 
Jest jeszcze, MSI B450 GAMING PLUS w podobnej kasie, to ta sama płyta ale widzę że lubujesz się w kolorkach, przez szybkę będziesz miał lepszy "look" :D
 
Co do tej obudowy nie jestem w temacie, musisz sprawdzić w instrukcji, u mnie w SPC M40 wszystko jest spięte pod moduł i potem w molexa... a sterownie jest ręczne dwustopniowe i mi to odpowiada.
 
Zapewne zastanawiasz się gdzie te 300 zł urwać aby nie zmieniać budżetu?
 
Dla mnie temat jest prosty.. w monitorze, mam namiar na poleasingowe monitory 24" w dobrym stanie o identycznych lub lepszych parametrach jak podany przez Ciebie w cenie 150-300zł. Z gwarancją.
 
@up 
 
*Jeszcze zastanowił bym się nad zasilaczem w bardzo zbliżonych kwotach można kupić kilka wydaje mi się lepszych modeli
* tego RX 580 to przemyśl czy by się gdzieś nie udało dorwać w tej kasie Szafirowego / PULSE/NITRO+/SE...  
Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poprosze o te namiary  :P I w instrukcji nic nie jest napisane na temat w jaki sposob sa podlaczane wentylatory ale wiem ze ma regualtor glosnosci wentylatorow wiec moze to sie do tego podlacza a pozniej jest przejsciowka do tego plyty  :/

Edytowane przez Kamig
Link to post
Share on other sites

Zadzwoń na infolinie i dopytaj ale wydaje mi się że tam jest tak samo czyli nic nie idzie pod mobo tylko jest spięte i pod jakiegoś molexa - to nie są ledy RGB, tylko wybierasz kolor ( ale tak jak mówię to nie mój klimat - cholera wie co tam chińczyk nawyczyniał ).

 

Mam nadzieję że masz świadomość że ta obudowa nie grzeszy jakością i cyrkulacją powietrza? nie mówię że będzie tragedia.. ale coś za coś.

 

Co do monitorów to proszę bardzo to żadna tajemnica (i nie nie płacą mi za reklamę chociaż nie miałbym nic przeciwko):

 

amso.pl

 

Ja mam od nich coś takiego:

https://amso.pl/product-pol-60525-Profesjonalne-Lenovo-24-LT2452p-IPS-LED-Klasa-A.html

 

To co w outlecie piszą o plamach i rysach to jest na wyrost, ale wolą napisać żeby ktoś się potem nie pyrgał że jakaś plamka, ryska, albo muszka narobiła. Moja sztuka jest w 100% sprawna.

 

Mają jeszcze 24" TFT poszukaj tam dobrze a na bank znajdziesz coś dla siebie.


https://amso.pl/product-pol-62238-Monitor-HP-Compaq-L2311c-23-LED-1920x1080-Czarny-Klasa-A.html?rec=102859210

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Cholernie irracjonalnie podchodzisz do wątku.

Napomknięty przeze mnie zestaw:

B450 A-Pro, to nie tylko możliwość overclockingu, ale przede wszystkim zapewnienie gruntu dla sprzętowego upgrade'u.

Wspominam wielokroć o kaprawej opłacalności VS550W, zdecydowanie optuję za System Power 9, bądź nawet Vero L2.

Drogę elekcji chłodzenia, z powodzeniem pozostawiłbym fabrycznemu AMD, do dnia kupna przyzwoitego coolera - exemplum Fortis 3.

Wyselekcjonowany przez Ciebie berbeć, to niewarta dopłaty możliwość, dodatkowo nie posiada kompatybilności z socketem AM4.

Titan 750, to obudowa objuczona w zasadzie brakiem projektu, głośna i mało przewiewna, pomimo fabrycznych czterech wentylatorów - rewerans w Twoją stronę sprezentowały RG4 tudzież M35.

 

Pozostawiając OC, wyciskając budżet do granic możliwości, zmieścisz się nawet z nowym GTX1660.

https://proline.pl/koszyk/3a7509d6

 

Poczekaj na weryfikację, kogoś bardziej merytorycznego, przedstawiam Ci wtórny i roznegliżowany przykład zestawu.

Link to post
Share on other sites

Cholernie irracjonalnie podchodzisz do wątku.

Napomknięty przeze mnie zestaw:

B450 A-Pro, to nie tylko możliwość overclockingu, ale przede wszystkim zapewnienie gruntu dla sprzętowego upgrade'u.

Wspominam wielokroć o kaprawej opłacalności VS550W, zdecydowanie optuję za System Power 9, bądź nawet Vero L2.

Drogę elekcji chłodzenia, z powodzeniem pozostawiłbym fabrycznemu AMD, do dnia kupna przyzwoitego coolera - exemplum Fortis 3.

Wyselekcjonowany przez Ciebie berbeć, to niewarta dopłaty możliwość, dodatkowo nie posiada kompatybilności z socketem AM4.

Titan 750, to obudowa objuczona w zasadzie brakiem projektu, głośna i mało przewiewna, pomimo fabrycznych czterech wentylatorów - rewerans w Twoją stronę sprezentowały RG4 tudzież M35.

 

Pozostawiając OC, wyciskając budżet do granic możliwości, zmieścisz się nawet z nowym GTX1660.

https://proline.pl/koszyk/3a7509d6

 

Poczekaj na weryfikację, kogoś bardziej merytorycznego, przedstawiam Ci wtórny i roznegliżowany przykład zestawu.

 

 

  :rotfl: Masz tutaj to samo co ja Ci chciałem przekazać tyle, że zrobiłem to mniej dostanie ale własnie o to mi chodziło, dostałeś na tacy gotowe zestawy w twoim budżecie, pod twoje oczekiwania... z tym GTX 1660 to też trafna uwaga od@@Leminairre, po OC ta karta osiąga pułap 1660ti.

 

Jak tak Ci zależy na tej obudowie i masz świadomość, że może być ciepło i głośno to ok zostaw ją....  bo ja rozumiem że dla Ciebie disco mode to "must have".

 

 

Nie moge znalezc zadnego z 75Hz ;-;

 

Coś za coś... wiesz za te cebuliony nie dostaniesz 144hz 4k, ale za to zepniesz się w budżecie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak tak Ci zależy na tej obudowie i masz świadomość, że może być ciepło i głośno to ok zostaw ją....  bo ja rozumiem że dla Ciebie disco mode to "must have".
 

Nie potrzebuje disco mode tylko budzetowa obudowe przez ktora moge zobaczyc elementy mojego pc


+Zmienilem jednak ta obudowe na RG4 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...