Skocz do zawartości

Komputer do gier do 2300 (na ten moment z monitorem)


Recommended Posts

Dzień Dobry,

 

Mam złożyc komputer w budżecie, w kórym absolutnie nie mam pomysłu jak to ugryźć.

 

Budżet to 2300. Na ten moment niestety musimy wliczyć w to monitor.

 

Zastosowanie: głównie gry: Fortnite, może Overwatch, 

Maksymalna kwota: 2300

Kiedy zamierzasz kupic komputer: w ciągu miesiąca, 1,5 miesiąca

Czy posiadasz jakieś częśći do wykorzystania: nie, potrzebny tez monitor

Podkręcanie: nie

Czy moga być części używane: absolutnie tak. Dysk SSD raczej nowy przy obecnych cenac.

specjalne wymagania: chciałbym aby na możnabyło w przyszłości łatwo zubgradować CPU czy pamięć. Czyli płyta glówna przygotowana do nowszych procesorów ale sam procek może byc starszej generacji na tę chwilę.

 

Z góry dziękuję za pomoc szanownych

pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Trzymając się póki co nowych części:

 

SPC RG1, System power 9 500W, BX 500 240GB, 2x4GB DDR4 3000 MHz, B450M DS3H, RX 570 4 GB, Ryzen 3 1200, to koszt ~ 200 zł. Nie jest źle. Wsadzić tutaj używanego RX 570 z allegro za 450 zł i będzie około 500 zł na monitor. Na spokojnie 24 cale VA/PLS/IPS 60 Hz FullHD. Później zmienić CPU na jakiegoś nowego z serii 3000 i będzie git jak za takie pieniądze. 

Link to post
Share on other sites

Dziekuję bardzo :-)

 

hmmm AMD Kolega powiada. 

Przyznam że ostatni AMD jakiego składałem to był jakis K5 o ile mnie pamieć nie myli.

 

Nie znam tez stopniowania tych procesorów jeżeli chodzi o generację.

Czy nie będzie problemu z późniejszym upgrade tego zestawu?

Z czym ze stajni Intela można porównać ten procesor?

Co do reszty celowałem w używany RX580 8GB i znalazłem taki nawet za 550 na jednym z portali aukcyjnych.

 

Obudowę i zasilacz celowąłem dokładnie w te same modele. sms SPC rg4 i jestem mega zadowolony. zastanawia mnie tylko czy nie trzeba od razu dokupić wentylatorów na potrzeby chłodzenia tego AMD bo w zestawie jest jeden.

 

Co do procesora myślałem wstepnie i I3-8100 i jakąś płytę na h310 ale faktycznie jest to znacznie droższy.

 

reszta to właściwie akcesoria :-)

Link to post
Share on other sites

Dobra rada - przeglądaj ogłoszenia używanych zestawów na olx / allegro bo często mocne zestawy są sprzedawane w znacznie zaniżonych cenach ze względu na to, że osoby chcą sprzedać całość bez rozbierania na części.

Ja w tydzień czasu przeglądając różne oferty upolowałem taką platformę za 1740zł

i5 6400 box

MSI H110M Pro-d

16GB DDR4 2133 HyperX cl14

SSD Crucial BX200 240GB

MSI RX 580 8GB Armor

Thermaltake  SmartPC 630W SE Modular

Obudowa mATX z 2 wentylatorymi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trzymając się póki co nowych części:

 

SPC RG1, System power 9 500W, BX 500 240GB, 2x4GB DDR4 3000 MHz, B450M DS3H, RX 570 4 GB, Ryzen 3 1200, to koszt ~ 200 zł. Nie jest źle. Wsadzić tutaj używanego RX 570 z allegro za 450 zł i będzie około 500 zł na monitor. Na spokojnie 24 cale VA/PLS/IPS 60 Hz FullHD. Później zmienić CPU na jakiegoś nowego z serii 3000 i będzie git jak za takie pieniądze. 

 

 

Kolego Kajte.

 

Za ten zestaw ze zmienioną obudową (RG4 powystawowa) i grafiką RX 580 8gb (ok 600) używaną wyszło mi ok 1900.

Nigdzie nie mogę trafić procka w podanej cenie. jest to bliżej 320. Chyba że kolega wspominał o używanym procku ale tego wolałbym uniknąc na ten moment.

 

Przyszłościowo mam jednak pytanie.

Czy wspomniana płyta na pewno obsłuży Ryzen z serii 3xxx? 

Patrzac na stronie widze obsługe tylko 1 i 2 generacji Ryzenów.

 

Dodatkowo

Jaki mocniejszy procesor byłby opłacalny do podejścia po R3 1200?

 

Z góry dziekuję za dalsza pomoc

Link to post
Share on other sites

Generalnie jeśli planujesz później upgrade i nie masz dużych wymagań co do wydajności w grach to zainteresuj się nie kupowaniem w tym momencie GPU i jechaniem na APU - wtedy Ryzen 2200/2400G z dobrą MOBO na przyszłość, + OC. Zobacz na youtubie benchmarki jak Overwatch chodzi ;) 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc gry sa istotnym elementem życia młodego nastolatka...niestety.

Gry to jak pisałem glównie Fortnite, do tego LoL i Overwatch. 

Nie wiem czy cos jeszcze na ten moment. 

raczej zostanę przy jakimś zewnętrznym układzie. a później będzie sobie wymieniał cokolwiek będzie chciał. 

 

Ma tez brata który aktualnie ma i3 8 generacji z GTX 1060. Nie chce go stawiać do końca na straconej pozycji. 

 

ale dziekuję za ciekawy pomysł. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...