Skocz do zawartości

GŁOŚNIKI I SŁUCHAWKI W JEDNYM MOMENCIE


Recommended Posts

Cześć potrzebuję informacji czy da się zrobić taką kombinację, aby w jednym momencie leciał dźwięk z podłączonych słuchawek i głośników.

 

Jeżeli tak, proszę o wskazówkę jak to zrobić na WINDOWS'ie 10. Nie wiem jakie jeszcze wenatualne informacje potrzebujecie. Także jak coś to dopiszę.

 

Karta dźwiękowa z integrowana z płyta główną.

Link to post
Share on other sites

Są jakieś programy do robienia wirtualnych kabli ktore "sprzegaja" wyjścia.

 

W starych realtejach kojarzę że była taka opcja. Ale już kupę czadu nie korzystałem nie wiem jak jest teraz

 

Opcja 3 kupić zwykły rozdzielacz Jack 3.5

Link to post
Share on other sites

Bez problemu da się tak zrobić bez kupowania rozdzielaczy. Menedżer Realteka, klikasz na złącze i wybierasz wyjście. Np. tylne wyjście jako głośniki i przednie wyjście też jako głośniki. Sygnał idzie na 2 wyjścia naraz.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba nic grzebać, bo jest to na wierzchu. Klikasz 2x na głośnik w tray'u (te ikonki na belce po lewej). Otwiera się Menedżer i po prawej masz wyjścia analogowe i cyfrowe. Tam wybierasz.

 

Takie rzeczy umożliwia oprogramowanie płyty głównej. Asusy tak mają, ale inne płyty nie muszą. Jaką masz płytę?

Link to post
Share on other sites

Jak klikniesz 2x podłączone wejście, to otwiera się okienko:

 

Bieżącym podłączonym urządzeniem jest

-

-

-

 

Wtedy wybierasz Wyjście na głośnik przedni na wyjściu z tyłu i wyjściu przednim. Czyli 2x głośniki przednie na dwóch wyjściach.

Link to post
Share on other sites

mówisz pewnie o tym ... 

U78HDDx.png

 

 

tylko że klikanie na wyjście nic nie daje, trzeba kliknąć prawym i następnie rozwijają się dwie opcje :

 

 

x0idkFb.png

 

 

Trzeba kliknąć "ponowne przydzielenie zadań dla złącza" lecz opcja ta dostępna jest tylko przy mikrofonie, 

 

Przy wyjściu dla głośników takiej opcji nie ma :

 

 

SqO3R5d.png

 

Link to post
Share on other sites

z przodu mam podłączony mikrofon od słuchawek + słuchawki, na tylnym panelu mam podłączone głośniki właśnie pod czerwone wejście. Mam również zaznaczoną opcję aby " włączał okno dialogowe po podłączeniu urządzenia" lecz działa to tylko w przypadku mikrofonu. W mojej wersji menadżera można również włączyć to manualnie klikając prawym na dane wyjście  (w moim wypadku zielone przód i czerwone tył )  i dusząc "ponowne przydzielanie zadania dla złącza" wtedy właśnie włączy mi się okno "bieżącym podłączonym urządzeniem jest : ". Ale ta manualna opcja działa również tylko w przypadku mikrofonu. 

 

Przed chwilą wszedłem w opcje zaawansowane i znalazłem takie coś : 
mpPgMf2.png

 

Miałem nadzieje, że w momencie zaznaczenia "Równoczesnego odtwarzania" cały mój problem zniknie, ale jednak nie .... w momencie kiedy mam podłączone oba urządzenia, priorytetowe są słuchawki na panelu przednim, jeżeli je odłącze automatycznie włącza się dźwięk w głośnikach. Jeżeli jednak znów podłącze słuchawki dźwięk znów wydobywa się z słuchawek. 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...