Skocz do zawartości

Nowy laptop niesamowicie laguje (Acer A515)


Recommended Posts

Witam!

Kupiłem w dniu wczorajszym laptop Acer Aspire 5 A515-51G-579N.

Bebechy:
 


Intel Core i5-8250U 1.6GHz with Turbo Boost up to 3.4 GHz
NVIDIA GeForce MX130MX with 2GB RAM
4GB DDR4 Memory
1000 GB HDD

 

Problem jest taki jak w temacie... komputer niesamowicie muli, włączanie przeglądarki trwa do kilku sekund, wyświetlanie menu kontekstowego, czy menadżera zadań po kombinacji CTRL+ALT+DEL również.

Myślałem, że winą jest śmieciowe oprogramowanie od Acera, ale niestety odinstalowanie go nic nie dało.

Zauważyłem, że wykorzystanie dysku w komputerze niemal zawsze wynosi 99%-100% i tylko czasami spada do kilku procent - wtedy właśnie komputer odzyskuje świeżość i prędkość, ale tylko na bardzo krótką chwilę.

O co chodzi? Dałem za sprzęt 2700 złotych, ma on jeden dzień, a takie kwiatki...
Mój stary netbook z Atomem działał szybciej od tego komputera!


 

Link to post
Share on other sites

System windows 10 ? To jest "popularny" problem związany z 100% użycia dysku . I przeważnie nie jest to wina dysku a systemu .

https://www.google.com/search?q=100+procent+u%C5%BCycia+dysku+windows+10&rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&oq=100%25+u%C5%BCycia+dysku+w+windows10&aqs=chrome.2.69i57j0l2.32495j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Możesz próbować sam , chociaż ja to bym oddał i kazał im to zrobić...

 

http://www.onlan.pl/100-uzycie-dysku-win-10/

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Przyczyną najprawdopodobniej jest WIN 10 i jego aktualizacje   sprawdź to w  menadżerze zadań  polecam zakup dysku ssd na programy i system   to   znacznie przyspieszy tego laptopa  , najprawdopodobniej  masz  dysk hdd 5400rpm  standardowo montowane w niskobudżetowych laptopach .W dalszej kolejności rozważ zakup dodatkowej kości 4gb gb ramu  sprawdź czy jest miejsce aby ją wpiąć

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

Drogi autorze . Jeśli masz takie problemy , to się ani chwili nie zastanawiaj i oddawaj na gwarancję (nie zwrot). Kupiłeś nowy sprzęt i ma dobrze chodzić . Jak ci powiedzą , że to aktualizacje , to im odpowiedz , że odbierzesz jak będzie normalnie pracował , bez użycia dysku w 90 - 100% . Pamiętaj , że ciebie interesuje sprzęt pracujący od razu normalnie...

Link to post
Share on other sites

Dlaczego ? Myślisz , że inny , wymieniony będzie miał wszystkie aktualizacje wgrane ? Po prostu uważam , że nie musi się z tym sam męczyć , bo nie musi się na tym znać . Kupił i ma działać jak powinien . Dlaczego tak nie jest , to go nie musi zupełnie obchodzić . A może faktycznie powinien zwrócić i wziąć inny egzemplarz ? Ogólnie chodzi mi o to , żeby się z tym nie męczył i dochodził dlaczego . Jakikolwiek nowy sprzęt za 500 , czy 5000 , ma działać bezproblemowo ...

Link to post
Share on other sites

Ja ci coś powiem co ci nikt z znawców nie powiedział masz energooszczędny procesorek i5-8250U, miałem też laptop z takowym i co byś nie robił to mniejszze lub większe przycięcia będą. ;)

Obecnie siedzę na 7700HQ i płynność jest niebo, a ziemia porównując do tego energooszczędnego bubla.

Jest coś takiego że jak nie dawnymi czasami kupiłeś laptopa to możesz go zwrócić bez powodu i od tej opcji nic lepszego nie wyczarujesz.

Nie ma za co. ;)

Edytowane przez Overclock666G
Link to post
Share on other sites

Mam mini PC z procesorem i5-7200U. Według Twojej teorii powinien mulić niemiłosiernie. Złożyłem go dla teścia i jestem zaskoczony jego szybkością. Ma oczywiście dysk SSD, bo jak inaczej? Przy obecnym netbooku z atomem teścia będzie on rakietą. Śmieję się, że uruchamia się szybciej od mojego, bo tak jest w rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites

Wiesz szybkość to pojęcie względne. Ja na swoim U uruchamiałem około 6sec windowsa 10 i gry jakieś podstawowe też chodziły zacnie jak przystało na zintegrowane GPU ale chodzi o przeglądanie internetu i kilku zadaniach w 1 czasie to obecny 7700HQ po prostu pożera tego bubla. Tak więc polecam kupić w miarę nie okrojony procesor jeśli się chcę uniknąć takowych przycięć.

Link to post
Share on other sites

U mnie na tym komputerku odpalenie przeglądarki błyskawiczne, wczytywanie stron tak samo, na YouTube przewijanie filmów bez żadnych przycięć i lagów. Te procesory o niskim poborze mocy są wystarczające do zastosowań dla których są przeznaczone.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...