Skocz do zawartości

Pomoc w doborze karty graficznej do 1200zł.


Recommended Posts

Ja szczerze mówiąc nie ogarniam trochę sytuacji z droższymi używkami obecnie. Rozumiem jeszcze wybór dobrze kręconego 1070 Ti z przyzwoitą gw lub jakiegoś prostego 1080, ale dawać 1200 PLN za 1070? 1000 tj max za jakąś wypas wersję typu Strix OC albo Ftw3 - wszystko inne to dokładnie do interesu. Szczególnie, że taki używany 1070 w momencie gdy skończy się gw straci dalej 20-30% na wartości - a nie mówimy tu o bardzo odległej przyszłości.

Link to post
Share on other sites

W testach 1660ti jest równie wydajny lub nawet odrobinę szybsza niż 1070, do tego masz nową kartę z pełną gwarancją i nowszą architekturą. Jak dla mnie sprawa oczywista.

 

Dla mnie nie koniecznie.. z tą wydajnością to są różne testy i różne wyniki, do tego różnica 2gb w ramie..

 

Co do gwarancji to zgoda... przemawia to za nową kartą

 

 

 

 

Ja szczerze mówiąc nie ogarniam trochę sytuacji z droższymi używkami obecnie. Rozumiem jeszcze wybór dobrze kręconego 1070 Ti z przyzwoitą gw lub jakiegoś prostego 1080, ale dawać 1200 PLN za 1070? 1000 tj max za jakąś wypas wersję typu Strix OC albo Ftw3 - wszystko inne to dokładnie do interesu. Szczególnie, że taki używany 1070 w momencie gdy skończy się gw straci dalej 20-30% na wartości - a nie mówimy tu o bardzo odległej przyszłości.

 

 

Dokładnie tak.. powiem więcej jak dla mnie 900zł za 1070 to max w końcu to używana karta, więcej za nią bym nie dał.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

Dla mnie nie koniecznie.. z tą wydajnością to są różne testy i różne wyniki, do tego różnica 2gb w ramie.

Jasne, ale w większości przypadków 1660ti będzie mniej więcej na poziomie 1070, raz minimalnie szybsza, raz minimalnie wolniejsza. Skoro nie widać przewagi wynikającej z dodatkowych 2gb vram, to po co kupować używkę, no chyba, że w okazyjnej cenie. Tu masz test HU:

Link to post
Share on other sites

nie chcę używanej 1070,tylko nową za 1399,tyle samo kosztuje 1660ti,obie z gwarancją,z xkomu lub komputronika,co wybrać ?

pozdrawiam

bież nowszą technologie . pomimo mniejszej ilości VRAM myślę że te 6  GB to nie problem , do tego 1660 ti jest wydajniejsza w większości gier od 1070.

Link to post
Share on other sites

sytuacja się nieco zmieniła gtx 1070 już kosztuje 1499,a kosztował 1399,tyle kosztuje gtx 1660ti msi armor w komputroniku.,czy warto brać wersję msi armor ?

pamięci ram już kupiłem,zamówiłem patriot viper steel 8gb 3000
Pozdrawiam

Edytowane przez OloMati
Link to post
Share on other sites

Poczytaj/obejrzyj recenzję konkretnego modelu zanim zamówisz, ale z recki Linusa wynika, że w przypadku 1660ti nie opłaca się brać wypasionych modeli, bo kosztują prawie tyle co 2060 a poza tym nie wymagają rozbudowanego chłodzenia, więc kasa idzie w zasadzie w błoto.

Link to post
Share on other sites
nie chce gtx 1060,ale dzięki za info

 

dalej nw co robić ale chyba zamówie gtx 1660ti armor,czy to dobry wybór ?

PS.Ma ktoś jakiś kod rabatowy do x-komu do oddania,jeśli tak to proszę o wiadomość na priv.

Poczekaj na GTX 1660 który będzie miał premierę niedługo na być wyceniony na około 1000 zł a wydajność , może być niewiele niższa jak 1660ti.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki za info,ale karte bede zamawial w tym tygodniu


Zamówiłem GTX 1660TI 6GB GAMING X MSI w cenie 1409 (cene zbilem kodem) z rtv euro agd,tylko ta wersje da sie odebrac w salonie rtv euro agd,a to tylko 9 zł drożej niz armor z xkom,a zalezalo mi na odbiorze osobistym.

co sądzicie,czy to dobry wybór ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...