Skocz do zawartości

Wymiana monitora na "lepszy model" z 60 na 144 Hz, 1400 PLN


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym się poradzić przy wymianie mojego monitora na "lepszy model".

Na początek moje zestawienie sprzętowe:

Monitor iiyama X2483HSU-B1 czyli pełne 24", matryca AMVA+, FHD

 

System Windows 10 Pro x64

Procesor Intel Core i5-4460

Chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024
Płyta Gigabyte GA-Z97-HD3 rev 2.1
Pamięć Crucial Ballistix Sport DDR3 16GB (4x4) 1600MHz CL9
Grafika MSI Radeon RX 470 Gaming X 8GB

SSD GoodRam IRDM Pro 240GB

SSHD Seagate 2TB

DVD-R Pioneer DVR-221
Zasilacz be quiet! Pure Power L7 730W
Dźwięk Asus Xonar D2_PM 
Obudowa MODECOM Oberon Pro Silent

 

Moje oczekiwania do nowego monitora:

 

> odświeżanie 144Hz, (matryca TN odpada)

> obsługa AMD Free-sync

> możliwość montażu na ścianie VESA

> rozmiar monitora 24" - 27" jest trochę ograniczony miejscem, w którym będzie stał.

(27" to tak "na wcisk" z montażem na ścianie. Szkoda, że jest ciężko dotrzeć do informacji wymiarów samego monitora bez podstawki, czyli wysokość ekranu. Łatwiej byłoby mi zweryfikować jego wielkość względem miejsca)

> rozdzielczość FHD i wyższa (nie wiem czy są monitory 27" w tej cenie w wyższej rozdzielczości niż FHD)

> technologia ochrony oczu itp

 

Gry w które gram, to: BF3, ETS2, Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands, Wiedźmin 3

Oczywiście również zastosowania domowe: Office, przeglądanie internetu czy multimedia.

 

Kwota 1400 PLN

 

 

Mam swoje typy, oba z matrycą VA:

Samsung LC24FG73FQUXEN

lub jego 27" wersja

MSI Optix MAG24C

lub jego 27" wersja

 

 

Co o tym myślicie? Wasze propozycje? Argumenty?

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam dokładnie taki sam model iiyamy jak twój. Niedawno też stałem przed dylematem wymiany monitora na coś "nowocześniejszego". Założenia były takie , 1080p i 144hz. Ponieważ mój sprzęt jest wstanie wygenerować przy tej rozdziałce 100+ fps. Wybór padł wpierw na MSI Optixmag 24C. Monitor zamówiłem lecz podświetlenie matrycy było fatalne.

[/url]">http://https://naforum.zapodaj.net/0d9fd7e4c5e1.jpg.html'>0d9fd7e4c5e1.jpg

 Potem przyszła kolej na Samsung LC24FG73. Pierwszy model model który zamówiłem charakteryzował się fatalnym wykonaniem. Od góry przednia ramka wykończeniowa matrycy była źle spasowana z obudową do tego stopnia że widoczny był prześwit i widać było wnętrze monitora a w nim ledy podświetlające matryce. Drugi egzemplarz "owocowy" sklep przysłał mi używany wszystko począwszy od taśmy na opakowaniu po wnętrze i akcesoria było naruszone. Oczywiście podświetlenie matrycy podobnie jak w MSI. Monitory poszły do zwrotu. Co do jakości obrazu kolory w porównaniu do Iiyamy bardziej intesywne nawet lekko przesycone. Biel w Iiyamie jest naturalna, w MSI i Samsungach ma odcień żółtawy i nie można tego wuregulować. Owszem 144Hz daje się zauważyć i jest przyjemne. W grach przy wyłączonym V-Sync nie zauważyłem tearingu, ciemne sceny detaliczne, zakrzywienie matrycy przy tej rozdziałce nie ma znaczenia i nie powodoje efektu "wow" ot zbędny dodatek. Mnie już ochota na wymianę Iiyamy na coś "nowocześniejszego" odeszła. Ogólnie nie polecam. Jeżeli chcesz zamów sobie monitor zobacz czy będzie tobie odpowiadał, czy matryca równomiernie podświetlona czy dostałeś nowy fabrycznie bez naruszonych taśm na opakowaniu itd.  Te monitory to czysta loteria jak trafisz na porządną sztukę to w miarę ok. ale przy tej jakości wykonania szykuj się na kilka zwrotów. Pozdrawiam. 
 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Mnie już ochota na wymianę Iiyamy na coś "nowocześniejszego" odeszła.

 

Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Teraz jest wysyp wyprzedażowy, zwłaszcza modelu tego Samsunga. Opinie na temat tych matryc też nie są zbytnio kolorowe. I jak napisałeś totalna loteria. Jak na razie mój monitor spisuje się świetnie. Seria B1 jedna z lepszych. Też się nie upieram, że już teraz muszę swój wymienić. Ominęła mnie okazja z zeszłego roku ciekawego Acera model Nitro VG270UP. Fakt, że używka, ale parametry i cena zacna. Niestety dostałem info, że już sprzedany. Jest jego opis na stronie producenta. Nówka po 1799zł - ciut za dużo...

Jestem w trakcie przeglądania monitorów z funkcją freesync. Na końcu zawsze blokuje mnie cena.

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie tylko jeszcze że Freesync na tej karcie którą mam w stopce i driverach nvidii 418.81 nie działał poprawnie z monitorami Samsung LC24FG73. Obraz był rozmazany i spowolniony. Podsyłam tobie link z nieoficjalną listą monitorów obsługujących w pełni bądź z problemami freesync. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YI0RQcymJSY0-LkbjSRGswWpJzVRuK_4zMvphRbh19k/htmlview?sle=true#

Link to post
Share on other sites
Podsyłam tobie link z nieoficjalną listą monitorów obsługujących w pełni bądź z problemami freesync

 

Niezły zbiór danych do analizy :o  :D

Znalazłem stronkę, która pomaga w poszukiwaniu naszego wymarzonego monitora (tylko po angielsku)

wyszukiwanie automatyczne https://www.monitornerds.com/choose-best-gaming-monitor/

wyszukiwanie indywidualne https://www.monitornerds.com/free-gaming-monitor-advice/

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites

Miałem też możliwość potestowania LG 27GK750F. Monitor 27 cali na FullHd z matrycą TN. Jak na TN-kę kolory bardzo przyzwoite, soczyste. Monitor ogólnie bardzo dobry bardzo szybka matryca. Jakość obrazu full hd na 27 calach bardzo dobra. Nie rozumiem tych narzekań że fullHd przy 27 calach jest nieodpowiednie i widać piksele bzdura totalna. Monitorek wykonany pierwsza klasa świetne materiały, idealne podświetlenie matrycy i super spasowanie elementów. Zwróciłem go jednak gdyż czerń generował na kiepskim poziomie. Gdy wchodziłem w grze do ciemnej lokacji  nie było widać żadnych elementów, szczegółów otoczenia tak zwany black crush co nie ma miejsca przy AMVA+ w Iiyamie.Typowa wada paneli TN. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem też możliwość potestowania LG 27GK750F

Widzę, że trochę monitorów już miałeś w swoich rękach.

Zwróciłem go jednak gdyż czerń generował na kiepskim poziomie. Gdy wchodziłem w grze do ciemnej lokacji nie było widać żadnych elementów, szczegółów otoczenia tak zwany black crush co nie ma miejsca przy AMVA+ w Iiyamie.Typowa wada paneli TN.

Dlatego dla mnie TN-ka odpada, nawet kosztem szybkości czasu reakcji

 

 

Znalazłem taki model monitora: AOC Agon AG272FCX

Szczegółowy opis strona producenta menworld.pl

Testy tego monitora: pclab.pl lubiegrac.pl

27''/MVA/LED/1920x1080/4ms/3000:1/D-Sub/DisplayPort/2xHDMI/2xUSB

144Hz

Jasność: 250 cd/m2

Wielkość plamki: 0.3114 mm

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Light)

 

Znalazłem go w zestawieniu Komputer Świat z 2018 roku.

Test 16 monitorów gamingowych 144 Hz od 1000 do 1620 zł

Tu tabelka podsumowująca:

monitory-gamingowe-tabela.pdf

 

W poście na forum pclab znalazłem taka informację, która zawęża poszukiwania "lepszego modelu" monitora:

"Jeśli dużo grasz online w FPS to warto 144hz nawet kosztem kolorów. Ale jeśli jesteś niedzielnym graczem i oglądasz filmy to nie warto lepiej zainwestować w dobry monitor VA. Jak masz dużo gotówki możesz kupić VA i 144hz tylko ja bym celował w min 27cale, bo one są często zakrzywione a to robi wrażenie mniejszego ekranu do tego do filmów 24 to mało".

 

Znalazłem jeszcze inny model monitora: AOC C27G1

Szczegółowy opis strona producenta

27"/VA/LED/1920x1080/1ms/3000:1/HDMI/DisplayPort/VGA

144Hz

Jasność: 250 cd/m2

Wielkość plamki: 0,3114 mm

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)Filtr światła niebieskiego (Low Blue Light)

 

Porównanie AOC Agon AG272FCX czy AOC C27G1 ?

 

Mieliście styczność z monitorami firmy AOC?

 

 

Co do modelu Samsunga C24FG73 to na pclab znalazłem info z podsumowania testów, że 24" ma dobrą płynnością podczas gry niż ten sam model 27"

 

Testy na skróty z pclab, tylko z matrycami typu VA (alfabetycznie)

Słyszeliście może o firmie YASHI?

Mają monitory na IPS z 144Hz w niskich cenach.

Obawiam się, że taka niska cena nie jest przypadkowa. Gdzie jest haczyk?

Monitor YASHI Pioneer YZ2437 23.6", IPS curved, FullHD, 1 ms, 144 Hz, GAMING

cena: 979 PLN

Monitor YASHI Pioneer YZ2709 27", IPS curved, FullHD, 1 ms, 144 Hz, GAMING

cena: 1099 PLN

Monitor YASHI Pioneer YZ2707 27", IPS curved, FullHD, 1 ms, 144 Hz, GAMING

cena: 1239 PLN

 

Dzwoniłem do jednego z dystrybutorów tej marki w Polsce, czyli do firmy Epicenter z Łomży. Te monitory na naszym rynku są od niedawna. Matryce produkowane są w Chinach jak obecnie większość rzeczy, ale nie uzyskałem informacji jaka firma je produkuje. Monitory projektowane i składane są we Włoszech.

Może ktoś jest z Łomży lub okolic i wybrałby się zobaczyć te monitory na żywo?

 

Widzę, że niektóre modele pojawiły się w mediaexpercie, na elektro i allegro.

 

Włoska strona producenta monitorów YASHI

 

przez sklep CADevent z Gdańska, który był pierwszym dystrybutorem tego sprzętu u nas. Obecnie są w trakcie aktualizowania oferty nowych modeli YASHI.

 

Unboxing po włosku YASHI YZ2407

AY2707

 

Nie ukrywam, że zainteresowały mnie monitory od firmy YASHI. Będę dalej drążył temat.

 

Wczoraj skorzystałem z darmowej porady i opinii nt wyboru monitora w moim przedziale cenowym.

Dziś przyszły dwie odpowiedzi i obydwie mnie niesatysfakcjonują...

Pierwsza dotyczy monitora spełniającego moje wymagania, czyli Asus MG279Q

27''/LED/IPS/WQHD/4ms/144Hz/100mln:1/FF/LBL/HDMI/DisplayPort/mDisplayPort/USB 3.0/Audio

Kwota 2269 PLN jest realną ceną za monitor względem moich oczekiwań. Początkowo nie zdawałem sobie z tego sprawy zakładając post. Myślę, że większość z nas tak myśli nosząc się z zamiarem kupna "lepszego monitora".

Druga odpowiedź dotyczy najlepszego monitora jakiego mogę kupić w założonym przeze mnie budżecie, czyli AOC AG241QX 23.8''/LED/TN/QHD/1ms/50mln:1/FF/Głośniki/2xHDMI/DP/4xUSB 3.0

Niestety jest to matryca TN, co przekreśla ten wybór.

Dalej z nimi koresponduję i jestem ciekawy ich opinii.

 

Weryfikuję informacje o produktach firmy YASHI i znalazłem takie informacje o modelach, które mnie interesują:

YASHI YZ2707 specyfikacja ogólna rodzaj matrycy względem innych modeli czas reakcji względem innych modeli

YASHI YZ2709 specyfikacja ogólna rodzaj matrycy względem innych modeli czas reakcji względem innych modeli

Co z tego wynika? Na stronie jednego z polskich dystrybutorów YASHI jest przekłamanie przy modelu YZ2707

bo jest tam matryca VA zamiast IPS. Tą informację będę musiał jeszcze zweryfikować, ale nie sądzę żeby na w/w stronie mieli się pomylić.

 

Na ten weekend (do 17.02) Acer w swoim oficjalnym sklepie obniżył ceny o 12% na wszystko i ten monitor Acer Nitro VG270UP z ceny 1799 PLN zjechał do 1583,12 PLN. Niestety nie widzę już możliwości zakupu, więc poszedł jak świeże bułeczki...

 

Pojawiła się przecena na ten model monitora: Samsung C27JG50QQUX za 1249 PLN - sprzedaż limitowana 100 sztuk

27"/VA/LED/2560x1440/4ms/3000:1/DisplayPort/HDMI

144Hz

Jasność: 300 cd/m2

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Light)

obszar aktywny: 567 x 336 mm

VESA 75x75

był też omawiany na forum pclab

Niestety brak obsługi AMD Free-sync

Edytowane przez mks73
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o GB2560HSU? Typowo pod gry, jako uzupełnienie U2515H od Della ( filmy, zdjęcia, itd) . Budżet mam 1000 zł, koniecznie 144hz, karta GTX 1060 @2113/9000 mhz i i7 4770k (4,4 Ghz). Będzie działać na tym monitorze G-Sync ?

Link to post
Share on other sites
Co sądzicie o GB2560HSU?

 

Charakterystykę monitora iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle masz na pclab'ie

z dość dobrym opisem. Wiele uwag do samego monitora wnoszą sami użytkownicy, ale ich tutaj jak na lekarstwo.Co do monitorów iiyamy osobiście nic nie mam. Swój monitor użytkuję 3 rok i dobrze mi służy. Jednak nowości technologiczne i zastosowanie ich w codziennym użytkowaniu poniekąd "wymusza" na nas zmianę monitora na "lepszy model".

 

 

 

Będzie działać na tym monitorze G-Sync ?

 

Na forum pclab  elektrodzie ktoś już pytał o tą "zagwostkę"

 

 

 

Podsyłam tobie link z nieoficjalną listą monitorów obsługujących w pełni bądź z problemami freesync. https://docs.google....lview?sle=true#

 

Może zajrzyj do linku, który podał kolega wyżej. Może coś znajdziesz.

 

 

 

 

Szukając info o monitorach Yashi znalazłem na włoskim portalu test innych modeli z tej firmy.

Pioneer 27 2K YZ2717 oraz  Pioneer 35 WFHD 3521  po włosku  oraz  z translatora

To już jakieś informacje z testów monitorów YASHI są :)

Znalazłem u nas jedną opinię nt monitora Yashi, ale oceniający nie uzasadnił swojej decyzji, więc trudno się zorientować w czym problem - komentarz krótki z niecenzuralnym słowem :)

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites
podpinam się do tematu

 

Cieszy mnie to, że nie jestem sam w tym temacie :)

W oczekiwaniu na werdykt końcowy wyboru monitora zbieram informacje, które mogą ułatwić podjęcie decyzji w pewnych drobnych kwestiach, jeśli chodzi o parametry takiego monitora. Znalazłem niektóre wypowiedzi na tym forum które mogą się przydać przyszłym poszukiwaczom wymarzonego monitora.

 

"Monitory 120 Hz i wyższe mają sens tylko dla osób zainteresowanych e-sportem, albo sieciowymi strzelankami na myszkę. Tylko wtedy odczujesz różnicę między 60, a 120 Hz.

Jeśli zaś ma to być monitor dla zwyczajnego użytku, to:

- koniecznie unikaj matryc TN, ta cecha skreśla monitor.

- jeśli praca z tekstem, czytanie netu czy ogólnie programy użytkowe będą priorytetem, to szukaj monitora z matrycą IPS,

- jeśli głównym zastosowaniem będą gry i filmy, szukaj matrycy VA.

Jeśli spędzasz dużo czasu przed monitorem, to koniecznie szukaj monitora, który steruje podświetleniem przy pomocy zmian napięcia prądu stałego, a nie poprzez PWM, które polega na ciągłym włączaniu i wyłączeniu LEDów, co powoduje migotanie i męczy wzrok.

Częstotliwość odświeżania w LCD jako taka nie ma żadnego wpływu na zmęczenie wzroku. Piksele w LCD mają taką bezwładność, że nawet nie da się nimi sensownie zamigotać.

I jeśli chcesz pracować z tekstem, to koniecznie pomyśl o monitorze 4K. Wygładzenie czcionek i ogólna ostrość obrazu są tego warte."

 

"Więcej pikseli to tylko 4K. Rak pod nazwą "ultrawide" właśnie umiera, bo producenci się wycofują z tego idiotycznego formatu w którym wszystko oprócz gier wygląda jak gó**o. No, ale co jakiś czas pojawia się taka technologia. Było 3D jest i następne gó**o w postaci "ultrawide". Za kilka lat wszyscy o tym zapomną i ktoś kto się dał nabrać zostanie z ręką wiadomo gdzie."

Wiele ciekawych informacji, które ułatwią nasz wybór można się dowiedzieć z tego artykułu. Oczywiście pomijając kwestie jaka firma to sponsorowała

 

"Dla FHD idealne jest 23–25”. Większe przekątne – 27 i więcej cali – mają zaledwie 80 dpi, co już nie każdemu będzie odpowiadało. Są to jednak urządzenia doskonałe dla osób ze słabszym wzrokiem. (...) Tu warto podkreślić, że o ile małe dpi może przeszkadzać w pracy z Windows, to w grach nie jest wadą."

 

"27 cali jest rozmiarem dobrym dla rozdzielczości 2,7K (idealnym jest 32”), choć 110 dpi wymaga co najmniej poprawnego wzroku. (...) Granicznym rozmiarem monitora, który przy tej rozdzielczości oferuje jako taki komfort, są 24 cale. Na wysokie wartości dpi mogą decydować się osoby o sokolim wzroku lub pracujące w aplikacjach CAD."

Może przyda się komuś Info na co zwrócić uwagę jeśli mamy problem z astygmatyzmem link lub mamy wrażliwe oczy link

Asus ROG Strix XG27VG najtaniej za 1599 PLN

szczegółowe dane   wideo test

27''/LED/VA/FHD/4ms/3000:1/DisplayPort/DVI-D/HDMI

144Hz

Jasność: 300 cd/m2

Wielkość plamki: 0.311 mm

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Ligh

VESA

ASUS VG279Q najtaniej 1549 PLN

szczegółowe dane    

27''/LED/IPS/FHD/3ms/1000:1/DisplayPort/DVI-D/HDMI  

144Hz

Jasność: 400 cd/m2

Wielkość plamki: 0,155 mm

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Ligh

VESA

Ponownie Acer w swoim oficjalnym sklepie obniżył ceny niektórych monitorów o 10% i ten model Acer Nitro VG270UP z ceny 1799 PLN zjechał do 1619,10 PLN.

ciekawa dyskusja o tym modelu

Acer Nitro VG270UP

szczegółowe dane

27"/IPS/LED/WQHD/4ms/1000:1/HDMI/DisplayPort

144Hz

Jasność: 350 cd/m2

Wielkość plamki: b.d.

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Ligh

VESA

Edytowane przez mks73
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słyszeliście może o firmie YASHI?

Mają monitory na IPS z 144Hz w niskich cenach.

Obawiam się, że taka niska cena nie jest przypadkowa. Gdzie jest haczyk?

Monitor YASHI Pioneer YZ2437 23.6", IPS curved, FullHD, 1 ms, 144 Hz, GAMING

cena: 979 PLN

Monitor YASHI Pioneer YZ2709 27", IPS curved, FullHD, 1 ms, 144 Hz, GAMING

cena: 1099 PLN

Monitor YASHI Pioneer YZ2707 27", IPS curved, FullHD, 1 ms, 144 Hz, GAMING

cena: 1239 PLN

 

haczyk to zapewne matryca IPS 6bit+FRC

 

 

Asus ROG Strix XG27VG najtaniej za 1599 PLN

szczegółowe dane   wideo test

27''/LED/VA/FHD/4ms/3000:1/DisplayPort/DVI-D/HDMI

144Hz

Jasność: 300 cd/m2

Wielkość plamki: 0.311 mm

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Ligh

VESA

 

ASUS VG279Q najtaniej 1549 PLN

szczegółowe dane    

27''/LED/IPS/FHD/3ms/1000:1/DisplayPort/DVI-D/HDMI  

144Hz

Jasność: 400 cd/m2

Wielkość plamki: 0,155 mm

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Ligh

VESA

 

Ponownie Acer w swoim oficjalnym sklepie obniżył ceny niektórych monitorów o 10% i ten model Acer Nitro VG270UP z ceny 1799 PLN zjechał do 1619,10 PLN.

 

ciekawa dyskusja o tym modelu

 

Acer Nitro VG270UP

szczegółowe dane

27"/IPS/LED/WQHD/4ms/1000:1/HDMI/DisplayPort

144Hz

Jasność: 350 cd/m2

Wielkość plamki: b.d.

AMD Free-sync

Redukcja migotania (Flicker free)

Filtr światła niebieskiego (Low Blue Ligh

VESA

Asus ROG Strix XG27VG- matryca VA od samsunga 8bit 

 

ASUS VG279Q- matryca IPS 6bit + FRC <----- jak dla mnie ten od razu odpada

 

Acer Nitro VG270UP- matryca IPS 8bit

Edytowane przez tazik21
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Acer Nitro VG270UP- matryca IPS 8bit

 

Ten monitor ma matrycę INNOLUX M270KCJ K7B

Dochodzę do wniosku, że kupno w miarę dobrego monitora ze 144Hz w 27" to wydatek ok.1600 PLN i wyżej

Mój obecny wybór to Acer Nitro VG270UP

Na razie czekam na dostawę tego modelu do sklepu Acera i promocję.

Chyba, że dozbieram do pełnej kwoty to kupię jak będą...

Ten model jest na papierze w sklepie x bo czekają na dostawę.

Cena 1649 PLN

Wysłałem zapytanie do nich kiedy ma się pojawić...

 

Na bieżąco wątek tego monitora można śledzić tutaj

Mam odpowiedź ze sklepu x:

"Planowany czas dostawy to koniec marca"

Edytowane przez mks73
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten monitor ma matrycę INNOLUX M270KCJ K7B

Dochodzę do wniosku, że kupno w miarę dobrego monitora ze 144Hz w 27" to wydatek ok.1600 PLN i wyżej

Mój obecny wybór to Acer Nitro VG270UP

Na razie czekam na dostawę tego modelu do sklepu Acera i promocję.

Chyba, że dozbieram do pełnej kwoty to kupię jak będą...

Ten model jest na papierze w sklepie x bo czekają na dostawę.

Cena 1649 PLN

Wysłałem zapytanie do nich kiedy ma się pojawić...

 

Na bieżąco wątek tego monitora można śledzić tutaj

Mam odpowiedź ze sklepu x:

"Planowany czas dostawy to koniec marca"

Na ten moment VG270UP i inne monitory Acera na tej matrycy mają masakryczne problemy techniczne. Są podejrzenia że wycofują obecne monitory co tłumaczy zerową dostepność i będą wrzucać właśnie w koniec marca / początek kwietnia naprawione sztuki. Ale co będzie to nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Potem przyszła kolej na Samsung LC24FG73. Pierwszy model model który zamówiłem charakteryzował się fatalnym wykonaniem. Od góry przednia ramka wykończeniowa matrycy była źle spasowana z obudową do tego stopnia że widoczny był prześwit i widać było wnętrze monitora a w nim ledy podświetlające matryce. Drugi egzemplarz "owocowy" sklep przysłał mi używany wszystko począwszy od taśmy na opakowaniu po wnętrze i akcesoria było naruszone. Oczywiście podświetlenie matrycy podobnie jak w MSI. Monitory poszły do zwrotu. Co do jakości obrazu kolory w porównaniu do Iiyamy bardziej intesywne nawet lekko przesycone. Biel w Iiyamie jest naturalna, w MSI i Samsungach ma odcień żółtawy i nie można tego wuregulować. Owszem 144Hz daje się zauważyć i jest przyjemne. W grach przy wyłączonym V-Sync nie zauważyłem tearingu, ciemne sceny detaliczne, zakrzywienie matrycy przy tej rozdziałce nie ma znaczenia i nie powodoje efektu "wow" ot zbędny dodatek. Mnie już ochota na wymianę Iiyamy na coś "nowocześniejszego" odeszła. Ogólnie nie polecam. Jeżeli chcesz zamów sobie monitor zobacz czy będzie tobie odpowiadał, czy matryca równomiernie podświetlona czy dostałeś nowy fabrycznie bez naruszonych taśm na opakowaniu itd.  Te monitory to czysta loteria jak trafisz na porządną sztukę to w miarę ok. ale przy tej jakości wykonania szykuj się na kilka zwrotów. Pozdrawiam.

 

jeżeli zgłosiłeś, że jest źle spasowana obudowa. Powinieneś się cieszyć że przyjęli. Jak sobie wyobrażasz wysłanie drugiej paczki bez upewnienia się czy czasem cała partia nie jest wadliwa. Rentgenem to prześwietlić?

 

Zapewne w obu przypadkach nie wyłączyłeś Low Blue Light.

 

Link to post
Share on other sites

Info z oficjalnego sklepu Acera jakie otrzymałem na maila:
"Model powinien być ponownie dostępny pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego."

Kolejne info ze sklepiu x to:
"Dostawa tego produktu jest zaplanowana na dzień 28.03.2019"


 

 

Na ten moment VG270UP i inne monitory Acera na tej matrycy mają masakryczne problemy techniczne. Są podejrzenia że wycofują obecne monitory co tłumaczy zerową dostepność i będą wrzucać właśnie w koniec marca / początek kwietnia naprawione sztuki. Ale co będzie to nie wiadomo.

 

Czekam na informacje od Acera w tej sprawie.

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites

Info z oficjalnego sklepu Acera jakie otrzymałem na maila:

"Model powinien być ponownie dostępny pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego."

 

Kolejne info ze sklepiu x to:

"Dostawa tego produktu jest zaplanowana na dzień 28.03.2019"

 

 

 

Czekam na informacje od Acera w tej sprawie.

Z Acerem się czegoś dowiedzieć może być ciężko, na ich forach nie odpowiadają.

 

Jestem zainteresowany tym VG270UP bo to jest dokładnie ten sam panel co w Aorusie AD27QD tylko że bez świecidełek i zbędnych bajerów a dzięki temu za prawie 1000 zł mniej.

 

I nawet Freesync ma większy zasięg, 40-144 zamiast 48-144.

 

Ehh, zobaczymy.

Edytowane przez Navari
Link to post
Share on other sites
Z Acerem się czegoś dowiedzieć może być ciężko, na ich forach nie odpowiadają.

 

Acer odpisał mi w ten sposób na moje zapytanie o problemy z tymi monitorami:

"Nie posiadamy informacji odnośnie wycofywania tego modelu. Model ten w sklepie powinien być dostępny pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego tygodnia. Wszelkie oficjalne informacje udostępniane są na naszej stronie www.acer.pl"

 

Może komuś przydadzą się takie informacje odnośnie zakupów w oficjalnym sklepie Acera:

"Zamówienia wysyłane są z Polski z magazynu we Wrocławiu. Reklamacje po 14 dniach od daty zakupu lub jeżeli nie jest dokonywany zwrot należy kierować do serwisu pod numerem telefonu 222098988"

 

 

 

Zestawienie porównawcze 3 monitorów:

 

Acer Nitro VG270UP   1649 - 1799 - 1968 PLN

Gigabyte AORUS AD27QD   2499 - 2599 PLN

Acer Nitro XV272U   b.d. 

 

Acer Nitro XV272UP 1999 - 2783,99 PLN

 

Na obecną chwilę monitory w sklepie x dostępne są tylko na papierze.

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites

A ten AOC G27C1? Myślę nad tym modelem już od dłuższego czasu - niestety nadal jest niedostępny. Ma więcej  Hz niż 60 i FreeSync a monitor kupuję do Gier FPS i Filmów (również WWW).

 

Dla mnie FHD to plus - głównie przez wzgląd na parametry mojego PC, który może średnio radzić sobie z 1440p (nie lubię cięć ustawień a nie planuję nowego PC). Poza tym uważam, że WQHD to półśrodek w który wolałbym nie inwestować. Przykładowo UHD (4k) to następstwo FHD i do tej właśnie rozdzielczości dobrze się skaluje - 1440p to coś po środku niestety. Zastanawiałem się też nad AOC Q3279VWFD8 - nie wiem tylko czy nie będzie za duży. No i to WQHD (brak VESA mnie nie boli).

 

PS. Bardzo ciekawy wątek. Fajnie, że opisujesz wszystkie swoje uwagi i cytujesz znalezione informacje. Przeczytałem od początku do końca i wiele się dowiedziałem :)

 

Mój PC:

CPU: Ryzen 5 1600 (OC do 3900 mHz)

GPU: RX 580 8gb

RAM: 16GB ddr4 3000 mHz

Edytowane przez macko555
Link to post
Share on other sites
PS. Bardzo ciekawy wątek. Fajnie, że opisujesz wszystkie swoje uwagi i cytujesz znalezione informacje. Przeczytałem od początku do końca i wiele się dowiedziałem :)

Cieszy mnie Twoje zainteresowanie tym tematem (widać to też po ilości odsłon). Wychodzę z założenia, że zakupy trzeba robić świadomie. Niestety obecny rynek opiera się głównie na marketingu firmowym stąd ta loteria przy zakupach, bo produkty nie są jednak takie doskonałe jak nam się wmawia. (tu ciekawa wypowiedź o tym zjawisku)

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites

Ten AOC Q3279VWFD8 (z tematu powyżej) bardzo mnie też kusi. Boję się jednak, że będzie zbyt duży - 27 to byłoby chyba optimum. Nie wiem co zrobić. VESA jest mi bez znaczenia (i tak nie wiercę monitora do ściany), jedyny kłopot to brak regulacji góra-dół, ale jest to do przebolenia.

Link to post
Share on other sites
Ten AOC Q3279VWFD8 (z tematu powyżej) bardzo mnie też kusi.

Tu masz jego specyfikację i test

 

Boję się jednak, że będzie zbyt duży - 27 to byłoby chyba optimum. Nie wiem co zrobić.

O tym mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto już przesiadł się z mniejszego monitora na większy.

 

 

VESA jest mi bez znaczenia (i tak nie wiercę monitora do ściany), jedyny kłopot to brak regulacji góra-dół, ale jest to do przebolenia.

Co do regulacji góra - dół... jak za nisko to podłóż coś pod podstawę, a jak za wysoko - to lipa. Obie te kwestie rozwiązuje VESA. Zanim wybierzesz i kupisz monitor musisz znać jego dobre i złe strony - nie kupuj kota w worku.

 

A ten AOC G27C1?

Chyba zrobiłeś literówkę i chodziło o ten model AOC C27G1

Masz zestawienie porównawcze

Edytowane przez mks73
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu masz jego specyfikację i test

 

O tym mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto już przesiadł się z mniejszego monitora na większy.

 

 

Zanim wybierzesz i kupisz monitor musisz znać jego dobre i złe strony - nie kupuj kota w worku.

 

 

Chyba zrobiłeś literówkę i chodziło o ten model AOC C27G1

Masz zestawienie porównawcze

 

Tak, dokładnie o tego AOC C27G1 mi chodziło ;) Dzięki - poczytam, pomyślę, pośledzę wątek :)

Ale zapewne wezmę tego AOC Q3279VWFD8, tym bardziej że C27G1 jest aktualnie niedostępny (no i ten genialny stosunek jakość/cena!). Jeśli będzie za duży lub nie spełni moich oczekiwań to najwyżej go zwrócę (chyba mam 2 tygodnie na zwrot).

 

PS. RX580 8gb w połączeniu z monitorem 1440p to rozsądna kombinacja? Nie za słaba karta? Myślę nad minimum 27" ekranem a już w przypadku takiej rozmiarówki mam wątpliwości co do FHD.

Edytowane przez macko555
Link to post
Share on other sites

 

 

PS. RX580 8gb w połączeniu z monitorem 1440p to rozsądna kombinacja? Nie za słaba karta? Myślę nad minimum 27" ekranem a już w przypadku takiej rozmiarówki mam wątpliwości co do FHD.

Musisz poszukać w necie - tu masz namiastkę tego dylematu w 2017 (jakby co, wrzuć link w google translator :))


Tu masz charakterystykę niektórych kart - poszukaj wątek o swojej. Jest tam o rozdzielczościach

I znów dylemat?

Niestety, trzeba indywidualnie rozpatrywać każdy wybór.


Jak ktoś szuka monitora z funkcją FreeSync...

Oficjalna lista monitorów FreeSync na stronie czerwonych.


Dziś zamówiłem monitor Acer Nitro VG270UP w oficjalnym sklepie Acera z 10% rabatem w cenie 1619,10 PLN (taniej o 179,90 PLN)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...