Skocz do zawartości

Dobór nowego SSD.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Szukam nowego SSD, obecny (Toshiba OCZ TR150 240GB) chcę przenieść do laptopa.

Budżet:  płynny (jeżeli znajdzie się coś do 300zł to świetnie, a jak warto dopłacić to 400zł też przjedzie)
Pojemność: 240GB i więcej (może jest coś ciekawego w tym budżecie z 480GB na SATA)
Złącze: M.2 bądź SATA 
Płyta główna: Gigabyte Z97X Gaming 5 (wspiera M.2: Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA & PCIe SSD support)

Dysk chcę kupić na dniach, jeżeli zapomniałem podać jakiejś informacji to piszcie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

od 330zł jest su900 512GB. 
Lub 430zł za irdm pro 480GB. 

Można też M.2, ale twoja płyta ma tylko 10GB/s (realnie około 850MB/s) na złączu M.2, więc by przejściówka PCI-e x4 -> M.2 klucz M 32GB doszła do kosztów, choć można ją później kupić :D 
Zakładam że masz PCI-e x16 wolne aby ją włożyć? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Raczej coś na TLC, bo M.2 NVMe MLC trochę kosztują

Np. sx8200, lub sx8200 pro, to są te same ssd, jeden nie ma OP zarezerwowanego i jest większy przez to.

 

Za niedługo powinny się konstrukcje na phison E12 zacząć pojawiać, nawet seagate będzie je mieć, no ale jak na teraz musisz kupić, to raczej coś w stylu sx8200 z M.2

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Raczej coś na TLC, bo M.2 NVMe MLC trochę kosztują Np. sx8200, lub sx8200 pro, to są te same ssd, jeden nie ma OP zarezerwowanego i jest większy przez to. Za niedługo powinny się konstrukcje na phison E12 zacząć pojawiać, nawet seagate będzie je mieć, no ale jak na teraz musisz kupić, to raczej coś w stylu sx8200 z M.2

Podepnę się do tematu.

Mam tą samą płytę główną i dysk SSD 120GB na system i programy.

Z uwagi na kończące się miejsce na SSD chcę go wymienić na większy. Głównie zależy mi na szybkości, więc skłaniam się ku złączu M.2 + ewentualnie dodatkowa karta PCIe, bo jak już wspomniałeś ta płyta to 10Gb/s. Pojemność w okolicach 240GB są wystarczające, a okolice 500GB to max. jaki potrzebuję.

Czy warto czekać na kontroler o którym piszesz? Zaznaczę jeszcze, że wolę rozwiązania lepsze jakościowo (szybkość, trwałość) niż budżetowe, ale oczywiście w rozsądnej cenie.

Dodam jeszcze, że komputer używany jest do pracy w CAD, chociaż nie są to duże projekty - przeważnie 300MB, a sporadycznie powyżej 500MB wczytywane jednorazowo. Po godzinach przeglądanie internetu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...