Skocz do zawartości

UPS - który wybrać ? PC (skoki napiecia w domu)


Recommended Posts

Witam

 

mam problemy z instalacja sieci w domu ( mam skoki napiecia, lampy migaja czasami )

 

chciałem zakupić UPS ale kompletnie sie nie znam, słyszałem że najlepiej z "pełną sinusoida" poniewaz chce zeby cale napiecie było regulowane z UPS'ie bo jak pisalem wczesniej sa problemy w moim domu ze skokami napiecia,

 

zasialcz w PC seasonic 650w, i7 i 2080rtx

 

poszukuje UPS w okolicach 1000zł

 

jak by ktoś mógł coś polecić byłbym bardzo wdzięczny !

 

z góry dziekuje !

Link to post
Share on other sites

@vandam, jeżeli nie masz pojęcia, nie wypowiadaj się. Wszystko, co napisałeś, jest błędne.

Zdania zaczynamy wielką literą, nie "z wielkiej, nie "z dużej".

No i odmiana słowa "pisać" w trzeciej osobie to "pisze się", a nie "piszę się". Ta ostatnia forma jest w pierwszej osobie.

Chciałeś zabłysnąć, a wyszedłeś na debila nieznającego języka ojczystego.

 

Aby dobrać odpowiedni UPS, najpierw zsumuj sobie maksymalny pobór prądu wszystkich elementów.

Załóżmy zatem, że wraz z monitorem i peryferiami, będzie to maksymalnie 500W. Potrzebujesz zatem UPS o mocy około 800 VA.

Są UPS z prostokątną, symulowaną i "czystą" sinusoidą, a to ostatnie rozwiązanie będzie za każdym razem najlepsze.

Musisz też zwrócić uwagę na typ zasilania takiego urządzenia. Szukaj urządzeń oznaczonych jako "line interactive" lub "on line", bo tylko te dwa rodzaje zapewniają ochronę przed wahaniami napięć w sieci.

Oczywiście musi również być w pełni uziemiony.

 

Jednym z proponowanych przeze mnie będzie: https://allegro.pl/zasilacz-ups-1000va-do-pompy-czysta-sinusoida-lcd-i7560195127.html

Link to post
Share on other sites

@kokosnh

 

dzieki za pomoc niestety nie ma pelnej sinusidy :(

 

@slo1q

 

mam zamiar podpiac PC + 2 monitory + router, twoja propozycja wyglada naprawde interesujaco :D tylko ciezko mi znalesc jakies opinie na temat tego modelu :D

 

ja znalazłem cos takiego: https://www.x-kom.pl/p/338493-zasilacz-awaryjny-ups-cyberpower-ups-cp900epfclcd-900va-540w-avr-pvc.html

 

jest jeszcze mocniejsza wersja tego: https://www.x-kom.pl/p/338496-zasilacz-awaryjny-ups-cyberpower-ups-cp1300epfclcd-1300va-780w.html

 

Zasilacz 650W + i7 9700K + RTX 2080 + 2 monitory + router - jak cos brac ten mocniejszy ?

Edytowane przez Sorty
Link to post
Share on other sites

@vandam - chodziło mi o to, że nie pisze się "z dużej litery", lecz "dużą literą".

 

@Sorty - ta propozycja wygląda zdecydowanie lepiej, niż moja. Zdaje się spełniać wszystkie wymagania.

Słabszy wariant powinien teoretycznie na styk wystarczyć, lecz w tym przypadku wziąłbym mocniejszy dla świętego spokoju.

Link to post
Share on other sites

 

 

dzieki za pomoc niestety nie ma pelnej sinusidy
  jak nie ma ? jak ma 
Te co w X-kom znalazłeś to to samo, tylko mniej pojemne modele 


 

Zasilacz 650W + i7 9700K + RTX 2080 + 2 monitory + router - jak cos brac ten mocniejszy ?
tak z tym mocniejszym nie będzie problemu  

 

Oczywiście musi również być w pełni uziemiony.
Mojemu jakoś brak uziemienia nie przeszkadza :D 
Link to post
Share on other sites

@@wujek6, UPS-y pod PC są specyficzne, bo współpracują z zasilaczami posiadającymi PFC, tam w tym Tatarek widzę tylko modyfikowany sinus (on zwykle po przekroczeniu 20-50% obciążenia zmienia się w schodki) A jak masz schodki to już zaczyna być loteria, czy danemu układowi podejdą czy nie i nie przeciąży UPS-a. 

Jak masz czysty sinus, to wiesz że to zasiała, jak masz schodki, to musisz podpiąć i przetestować, bo nikt ci nie zagwarantuje że ruszy, jak się nie zgra z PFC. 
Zazwyczaj zasilacze łykają modyfikowany sinus, czy nawet schodki, no ale nikt na to gwarancji nie da. 


No jeszcze czas reakcji jest ważny, jak i typ UPS-a, pod PC zwykle zaleca się line interactive z AVR-em w domowych warunkach (bo nie każdy line interactive ma AVR)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...