Skocz do zawartości

Trwałe usuwanie sterownika z systemu


Recommended Posts

W laptopie mam dwie wersje sterownika karty dźwiękowej- Conexant SmartAudio HD i windowsowski HD Audio. Z tym, że Conexant jest tak jakby domyślny, ale przy tym bardzo badziewny. Mogę w korektorze cuda ustawić, a dźwięk jest pusty, głuchy z płaskimi basami. Ten HD Audio windowsa jest o niebo lepszy. Dźwięk jest barwniejszy z mocnymi basami i szerszą sceną. Tylko, że za każdym razem właśnie domyślny sterownik to ten Conexant. Mogę go usunąć z poziomu menedżera urządzeń i wtedy przeskakuje na ten z windowsa. Tylko gdy wyłączę laptop i później znowu odpale, to znowu wskakuje ten pierwszy sterownik. 

Jest jakiś sposób, aby go na stałe usunąć z systemu, lub zablokować? Trochę uciążliwe jest, aby po każdym uruchomieniu, usuwać go ponownie.

Link to post
Share on other sites

Kolega przecież napisał, że odinstalowanie nic nie daje. Jak już raz coś wejdzie to trudno to usunąć. Musisz przełączyć się między sterownikami. Wejść w menadżer urządzeń, właściwości i tam któraś opcja pokazuje, z którego sterownika obecnie korzysta karta. Spróbuj ręcznie przestawić na stery windosowskie

Link to post
Share on other sites

"Kolega przecież napisał, że odinstalowanie nic nie daje"

A czy napisał, że zaznaczył opcję "Usuń sterownik urządzenia"?

Jakoś nie widzę tego w postach.

 

Tak, zaznaczałem tą opcję, ale nic nie pomagało. Po restarcie wszystko było po staremu.

 

 

rnpKWkj.png

 

Tak to wygląda, tylko że zawsze zamiast tej ostatniej opcji wyskakiwał sterownik Conexant.

Wyłączyłem też w opcjach aktualizacji systemowych, aby nie znajdował aktualizacji innych firm niż Microsoft. Po restarcie wszystko jak narazie jest tak jak powinno, zobaczymy na jak długo.

Laptop to ASUS ROG 552WV i ten cały Conexant to ich domyślny sterownik audio z tego co widzę.

Link to post
Share on other sites

Laptop ma taką kartę dźwiękową i Windows zawsze będzie starał się dostosować sterownik do zastanego sprzętu. Masz to oprogramowania do dźwięku? Jest ono pod głośniki i mikrofon laptopa https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1009973/

 

Tak mam to. Już wyczyniałem cuda w tym programie, co skutkowało w miarę znośną jakość dźwięku, ale i tak nawet nie maił startu do tej z domyślnego sterownika windows. 

Link to post
Share on other sites

W końcu podałeś trochę informacji. Na twoim miejscu zrobiłbym tak:

1. Ściągnąłbym program ze strony https://geekuninstaller.com/ (jest przenośny, nie trzeba instalować),

2. Wyszukałbym w spisie zainstalowanych programów sterownik audio Conexant,

3. Odinstalował go (domyślnie wraz z wyczyszczeniem wpisów w rejestrze),

4. Windows 10 nie jest tak mądry, by instalować sterownik ze strony ASUSa, więc zainstaluje swoje domyślne, na czym ci właśnie zależy.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...