Skocz do zawartości

Problem z instalacją sterowników do GTX 1070 po formacie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez robertb1,

Recommended Posts

Czołem wszystkim, mam problem ;(
W związku ze zmianą dysku SSD wykonałem dzisiaj format całego systemu i ponowną instalację na nowym dysku. Ściągnąłem ISO Windowsa z oficjalnej strony i zainstalowałem go przez pendrive.

 

Sam Windows śmiga bez problemu, jednak przy próbie instalacji sterowników Nvidia wyskakuje takie okno:

iNO4dVK.png

 

Na pewno ściągnąłem właściwą wersję, posiadam 1070tkę i windows 64bit i taką wersję ściągnąłem.

 

Pomyślałem, że to może wina wersji windowsa (october update) więc zrobiłem reinstal na poprzednią wersję, zdaje się kwietniową.

 

Problem nie ustąpił, próbowałem najnowszych sterowników Nvidia, jak i tych archiwalnych, które normalnie działały przed formatem (te ze screena).

Ktoś wie jak to ogarnąć? Próbowałem różnych opcji z YT ale nic nie działa :/

Link to post
Share on other sites

Hmmm... ciekawe. Chciałbym wiedzieć jak to się rozwiąże.

 

Ja 3 tygodnie temu na mojej nowej GTX 1070 po prostu wymontowałem starą 960, wsadziłem nową 1070 i po odpaleniu Windows 10 uruchomiłem "Geforce Experience". Otworzyłem zakładkę "sterowniki" i kliknąłem "aktualizuj sterowniki". Program samoczynnie przystąpił do deinstalacji poprzednich sterowników i instalacji nowych.

 

Twój komunikat wyraźnie mówi, że pobrana wersja sterownika nie jest zgodna z wersją Windows 10 jaką posiadasz (nie ten sterownik) i że powinienieś użyć Geforce Experience.

 

próbowałem najnowszych sterowników Nvidia, jak i tych archiwalnych

Zrozumiałem, że sam wybrałeś wersję sterowników. Ja sterowników do karty graficznej nie wybierałem samodzielnie bo nawet nie wiem jaka wersja mi się pobrała. Program sam powinien sobie wybrać sterownik taki, jaki mu pasuje i go zainstalować. Spróbowałeś tak? Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czołem wszystkim, mam problem ;(

W związku ze zmianą dysku SSD wykonałem dzisiaj format całego systemu i ponowną instalację na nowym dysku. Ściągnąłem ISO Windowsa z oficjalnej strony i zainstalowałem go przez pendrive.

 

Sam Windows śmiga bez problemu, jednak przy próbie instalacji sterowników Nvidia wyskakuje takie okno:

iNO4dVK.png

 

Na pewno ściągnąłem właściwą wersję, posiadam 1070tkę i windows 64bit i taką wersję ściągnąłem.

 

Pomyślałem, że to może wina wersji windowsa (october update) więc zrobiłem reinstal na poprzednią wersję, zdaje się kwietniową.

 

Problem nie ustąpił, próbowałem najnowszych sterowników Nvidia, jak i tych archiwalnych, które normalnie działały przed formatem (te ze screena).

 

Ktoś wie jak to ogarnąć? Próbowałem różnych opcji z YT ale nic nie działa :/

Witam. Miałem taki sam problem .Czysta instalacja W10 i GTX 1070Ti .

Pomogło zainstalowanie starszych sterowników 391.01 ze strony producenta karty (MSI) a następnie instalacja najnowszych sterowników. Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Ziental ale ja mam PC po formacie więc nie mogę zainstalować sterów przez Geforce Experience bo nie mam tego programu, żeby go mieć muszę zainstalować sterowniki i koło się zamyka :/
Od kilku lat zawsze w ten sam sposób instalowałem stery, tzn szukając na stronie nvidii. Tam praktycznie wybierasz tylko model GPU i rodzaj windowsa, więc naprawdę ciężko się pomylić, dla pewności pobierałem kilka razy upewniając się, że wybrałem wszystko ok i na pewno się nie pomyliłem.

Edit. nie ogarnąłem od razu o czym piszesz, tzn chodziło Ci o GeForce Experience a ja pisałem o panelu sterowania Nvidia. Oczywiście próbowałem przez GeForce Experience ale efekt ten sam.

@robertb1
Twój sposób pomógł, zainstalowałem stery 391.01 i poszły, a następnie te najnowsze i też poszły bez problemów :D
Rozważałem opcję, że starsze stery rozwiążą problem ale najwidoczniej trzeba było próbować trochę starszych.
Dzięki wielkie za pomoc! ;)

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...