Skocz do zawartości

Klawiatura do 300 zł


Recommended Posts

Cześć, potrzebuję klawiatury do 300 zł, używana będzie głównie w grach, aktualnie mam jakąś z mediamarkt za 30 zł, i zastanawiam się jak duża jest różnica między klawiaturą za 30 a za 300zł. Możecie coś polecić/ doradzić bo generalnie nie znam się na tych wszystkich przełącznikach, czy mechaniczna czy membranowa.

Link to post
Share on other sites

Warto byłoby samemu sprawdzić przełączniki.

Gatunek to głównie FPS?

TKL czy pełnowymiarowa?

 

Gram we wszystko od LoLa,PUBGA, po Wiedźmina, Battlefieda itp. 

Wlaściwie to nie używam klawiatury numerycznej także może spróbował bym kupić TKL.

Link to post
Share on other sites

Różnica może być spora, głównie ze względu na to że te droższe klawaitury są bardziej rozbudowane. Dodatkowo są trwalsze i moga uzyskać zdecydowanie wyższy "przebieg" jeżeli chodzi o liczbę kliknięć.
Jeżeli chodzi o gry to Thermaltake wypuścił klawiaturę strice pod e-sport, na przykład coś takiego:
https://www.sferis.pl/klawiatura-thermaltake-esports-kb-pzx-klblus-01-p596567

 

Bo najładniej podświetlone są chyba w tym momencie Lanparty od Modecoma :D.

Edytowane przez White_Ghost
Link to post
Share on other sites

Na tego Thermaltake'a nawet nie patrz, bo nic nie wiadomo o jego switchach.

Anglojęzyczne aukcje aż huczą o wadach tej klawiatury, innymi słowy wpakowałbyś się w niezłe bagno.

HyperX jest średni jakościowo, na pewno gorszy od CMa.

Jeżeli nigdy nie miałeś podkładki pod nadgarstki, to nie powielaj mitu, że jakoś specjalnie poprawia wygodę - mechaniki same w sobie są profilowane, osobiście nie potrzebuję niczego, dłonie się nie męczą.

 

Reasumując, jak szukasz czegoś na Redach, to nie znajdziesz nic lepszego jakościowo od tego Cooler Mastera w tym budżecie, nie z Polski.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się nie miałem klawiatury z nadgarstkiem swojej, ale miałem znajomego na niecały tydzień i naprawdę wygodnie mi się obsługiwało o wiele lepiej niż bez. Znaczy nie upieram się tak typowo pod czerwone, ale po prostu 'niby ' czerwone są typowo pod gry, nie wiem czy to prawda czy też nie ale tak słyszałem. Z tego co wiem niebieskie też się doskonale nadają pod gry

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ciągle kombinujecie.

Podlinkowany Fnatic to OEM Qpada o ile mnie pamięć nie myli.

IMHO szkoda z nim zachodu, pokryta guma zacznie schodzić po czasie, więc będzie to niezbyt zadowalający widok.

 

 

Czyli reasumując najsensowniejsza opcja to ta cooler mastera.

Link to post
Share on other sites

Alloy jest zdecydowanie niewarty żądanej przez HyperXa kwoty.

 

@Up

W Polsce niestety tak.

Browny są okej, oczywiście każdy ma jakieś swoje preferencje, ale osobiście do gier i pisania są całkiem przyjemne.

 

 

Poprzeglądałem jeszcze i poczytałem trochę i chyba zdecyduję się na tą klawiaturę: https://www.morele.net/klawiatura-cooler-master-masterkeys-pro-m-cherry-mx-red-sgk-4080-kkcr1-us-1020384/

 

Co myślisz? Jakościowo chyba nie odstaje od tej polecanej przez Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Jak do wszystkiego to tylko to: https://www.morele.net/klawiatura-cooler-master-masterkeys-pro-s-sgk-4090-kkcm1-us-1214129/

 

Lekko ponad limit, ale warto dopłacić, bo to porządna klawiatura. Wersji Nividii bym nie kupował, słyszałem, że są z nią jakieś problemy.

 

Po za tym o ile MX RED nada się do strzelanek tak z MMO czy strategiami jest lipa i tu lepiej sprawdza się MX BLUE. MX BROWN jest czymś pomiędzy, będzie pasować praktycznie do wszystkiego w co będziesz grał.

Link to post
Share on other sites

Jak do wszystkiego to tylko to: https://www.morele.net/klawiatura-cooler-master-masterkeys-pro-s-sgk-4090-kkcm1-us-1214129/

 

Lekko ponad limit, ale warto dopłacić, bo to porządna klawiatura. Wersji Nividii bym nie kupował, słyszałem, że są z nią jakieś problemy.

 

Po za tym o ile MX RED nada się do strzelanek tak z MMO czy strategiami jest lipa i tu lepiej sprawdza się MX BLUE. MX BROWN jest czymś pomiędzy, będzie pasować praktycznie do wszystkiego w co będziesz grał.

Dobra, nie kombinuje już i zamawiam tą podlinkowaną przez ciebie. Ta wersja od Nvidii niestety trochę odrzuca mnie tym zielonym podświetleniem :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...