Skocz do zawartości

Telefon za 1000 - 1300zl max.


Recommended Posts

Dostanie ale co zrobi ta aktualizacja z tym telefonem to już inna sprawa. Może jeszcze nie ta ale jak będzie się zbliżać premiera G7 to z aktualizacjami może ci nagle telefon tracić funkcjonalności. U motoroli to ostatnio znak rozpoznawczy.

Co masz na myśli ze telefon zaczyna tracić funkcjonalność, jaką?
Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli ze telefon zaczyna tracić funkcjonalność, jaką?

Kolega wyżej napisał bzdurę - przeżyłem kilkanaście "dużych" (z jednej wersji systemu na drugą) aktualizacji w motorolach (RAZR MAXX, X Play, X Force, Z Play, G3) i nigdy telefon nie tracił żadnych funkcjonalności, najczęściej wraz z nową wersją systemu zyskiwał nowe opcje i możliwości.

Link to post
Share on other sites
Kolega wyżej napisał bzdurę - przeżyłem kilkanaście "dużych" (z jednej wersji systemu na drugą) aktualizacji w motorolach (RAZR MAXX, X Play, X Force, Z Play, G3) i nigdy telefon nie tracił żadnych funkcjonalności, najczęściej wraz z nową wersją systemu zyskiwał nowe opcje i możliwości.
To znaczy twierdzisz, że volte ci dalej działa/działało w Moto Z Play po aktualizacji do 7.1 i wyżej? Próbowałeś po aktualizacji do A8 użyć w słuchawkach bt czegoś poza sbc (nie wiem czy na wszystkich słuchawkach)? Próbowałeś zmienić odwzorowanie kolorów na RGB po aktualizacji do 7,1 co zresztą zniknęło w 8 w ogole?

Its itp.

Syn przestał się denerwować i sprzedał.

Link to post
Share on other sites

To znaczy twierdzisz, że volte ci dalej działa/działało w Moto Z Play po aktualizacji do 7.1 i wyżej? Próbowałeś po aktualizacji do A8 użyć w słuchawkach bt czegoś poza sbc (nie wiem czy na wszystkich słuchawkach)? Próbowałeś zmienić odwzorowanie kolorów na RGB po aktualizacji do 7,1 co zresztą zniknęło w 8 w ogole? Its itp. Syn przestał się denerwować i sprzedał.

Volte mój operator nigdy nie obsługiwał, więc nie miałem nawet jak sprawdzić, słuchawek od zawsze korzystałem na jacku, więc bt'owych nawet nie podłączałem w żadnej wersji androida (6, 7 czy 8) - żadnego z tych braków nie zauważyłem. Odwzorowanie kolorów od początku (A6) były tylko dwie opcje - standardowy i jaskrawy (fragment recenzji MZP z GSMArena z czasów, gdy była jeszcze na Marshmallow: [...]If that is what you are after, the Vibrant mode has all the "pop" you could ever want. There maximum color deviation has a DeltaE 2000 of 11.8, and the average is 5.3. Then, there is the Standard mode. It lowers the maximum DeltaE to 7.1, which is quite good. You do, however, end up with a slightly colder color pallet and it's still not calibration-grade color reproduction. [...]

Link to post
Share on other sites

Wybralem jednak moto G6 Plus za 1000zł. Ojciec przedłuża abonament który ma wziety na firme, wiec skorzystam z dobrej ceny.

Xiaomo mi a2 już miałem kupować w x-kom, ale stwierdziłem że bateria jest za słaba. Nie dość ze na starcie tak słabo trzyma, a co bedzie po roku lub dwóch.

Link to post
Share on other sites
Volte mój operator nigdy nie obsługiwał, więc nie miałem nawet jak sprawdzić, słuchawek od zawsze korzystałem na jacku, więc bt'owych nawet nie podłączałem w żadnej wersji androida (6, 7 czy 8) - żadnego z tych braków nie zauważyłem. Odwzorowanie kolorów od początku (A6) były tylko dwie opcje - standardowy i jaskrawy (fragment recenzji MZP z GSMArena z czasów, gdy była jeszcze na Marshmallow: [...]If that is what you are after, the Vibrant mode has all the "pop" you could ever want. There maximum color deviation has a DeltaE 2000 of 11.8, and the average is 5.3. Then, there is the Standard mode. It lowers the maximum DeltaE to 7.1, which is quite good. You do, however, end up with a slightly colder color pallet and it's still not calibration-grade color reproduction. [...]
Do końca ci nie powiem co było z tym odwzorowaniem kolorów bo to nie mój telefon jak wspominałem ale z tego co wiem to w opcjach programistycznych coś było i pomagało jakims codem na nierównomierne świecenie diod przy ciemniejszych kolorach. W 7.1 było ale włączanie już nie przynosiło żadnego skutku (to widziałem na własne oczy - po wyjściu i powrocie przełącznik był dalej off), a w 8 podobno zniknęło w ogóle z opcji programistycznych.

Coś jeszcze syn marudził na aparat ale nie pamiętam na co.

Tak czy siak nie chodzi nawet o to czy ktoś czegoś używa czy nie ale o podejście producenta. Skoro tu sobie pozwala to kto go tam wie na co wpadnie.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Jednak tej motki nie wziąłem, okazało się że to byla G6 ale bez plusa. Także pozostaje zakup któregoś z telefonów w x-kom. Ta G6 plus jest za 1300zł + glosnik przenośny creative, który wart jest 200zł. Choć na tej promo kusi mnie ten xiaomi, w tej sytuacji cenowej. Ciekawi mnie tylko degradacja bateri, po ponad roku w tym xiaomi. Moze wyjść tak że po dwóch latch z powodu bateri telefon bendzie do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Używałem rok Redmi note 4 i bateria to był największy plus tego telefonu. Po roku nie odczułem negatywnej różnicy w jej trzymaniu na jednym ładowaniu. Zresztą wymienić baterię można nawet samemu w domu, trudne to nie jest w 4 jak i 5, wystarczy mały śrubokręt i coś do podważenia obudowy. W Motce byłoby to na pewno trudniejsze ze względu na inną konstrukcje. 

Link to post
Share on other sites

Myślisz że w xiaomi mi a2 też nie będzie problemu z wymianą bateri?

Mam aktualne zamówienie w x-kom na to xiaomo za 1100zl.

Jak by motka była w tej samej cenie to pewnie bym ją brał, ale bujać sie z tym glosnikiem i go sprzedawać to tak srednio mi sie widzi.

Ideał to by była nokia 7 plus, ale dopłacać 400zł to chyba nie ma sensu.

Tak jak mówię, najbardziej obawiam sie bateri. Nfc nie korzystam, a przejściówka do słuchawek i tak jest dorzucana.

I jeszcze jestem ciekawy jak to jest z gwarancja, chodzi o podejscie serwisu do klienta. Bo na LG sie przejechałem.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się teraz czy nie kupić Redmi note 5 ze względu na lepszą baterie. Już sprawą drugorzędną jest dla mnie aparat. Procek nie wiele gorszy niż Mi A2, jedynie nakładka Miui która może delikatnie obciążać.

Wiecie czy ta 5 dostanie aktualizacje do najnowszego andka 9 Pie?

W tym linku co kolega wcześniej przysłał nie ma takiej informacji o aktualizacji.

W podobnej cenie jest również Huawei Mate 10 Lite ale nie jestem przekonany.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Powinien dostać, Note 3 dostał jednego androida w górę, Note 4 to samo. Więc i 5 też na zdrowy rozsądek powinna przeskoczyć z Oreo na Pie. Zresztą bardziej istotne w Xiaomi jest MIUI, bo to one wprowadza wszelkie nowe funkcje aniżeli numerek androida.

Mate 10 lite nie jest warty uwagi przy Mi A2/Note 5.

Edytowane przez Chelsey
Link to post
Share on other sites

Teraz się zorientowałem że chyba nie dostanie bo startował z andkiem 7.1

Zdecydowałem się jednak na note 5, ze względu na baterie poświęciłem aparat w cenie 900 zł to i tak spoko cena jak na wersję że snpem 636 i 4gb ramu. A wydajnościowo jak się zbytnio nie gra to nie ma różnicy z MI A2.

Link to post
Share on other sites

Generalnie w tej cenie jeżeli chodzi o wydajność to poleciłbym LG G6. Jednak skoro nie chcesz LG (nie rozumiem dlaczego), to Jakiś Xiaomi, Ewentualnie jak dorzucisz 100zł to Huawej P10. 
Ze stajni Xiaomi Redmi note 5, Mi mix2 (nie wiem czy w tej cenie znajdziesz).

Ogólna uwaga do sytuacji...nie bierze telefonu u operatora. Po prostu wychodzi drożej. Kupno za gotówkę jest dużo tańsze. Chyba, że nie wchodzi to w grę w Twoim przypadku. Ja natomiast od lat nie kupuje u operatorów, bo w przeliczeniu wychodzi od 20 do nawet 60% drożej.

Link to post
Share on other sites

Redmi note 5 z polskiej dystrybucji to koszt 950zl ostatnio była promocja (chyba jeszcze trwa) i Note 5 chodzi po 890 zł z oficjalnej dystrybucji pl.

 

 

Edit: promocja była w sierpniu Note 5 4/64 + słuchawki 850 zł

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Generalnie w tej cenie jeżeli chodzi o wydajność to poleciłbym LG G6. Jednak skoro nie chcesz LG (nie rozumiem dlaczego), to Jakiś Xiaomi, Ewentualnie jak dorzucisz 100zł to Huawej P10. 

Ze stajni Xiaomi Redmi note 5, Mi mix2 (nie wiem czy w tej cenie znajdziesz).

 

Ogólna uwaga do sytuacji...nie bierze telefonu u operatora. Po prostu wychodzi drożej. Kupno za gotówkę jest dużo tańsze. Chyba, że nie wchodzi to w grę w Twoim przypadku. Ja natomiast od lat nie kupuje u operatorów, bo w przeliczeniu wychodzi od 20 do nawet 60% drożej.

 

LG G6 w cenie Redmi Note 5? To nawet bestcena się do tego pulapu nie zbliża :D

Edytowane przez Danicen
Link to post
Share on other sites

Dobry wybór, będziesz pan zadowolony ;) Aparat jest naprawdę spoko, gdy robisz zdjęcia przy dobrym oświetleniu, w nocy będzie się mocno gubił - ale tak naprawdę ile razy w życiu robimy zdjęcia w noc? ;)

Ja to z reguły rzadko używam aparatu, ale na wszelki wypadek wolę mieć w miarę dobry aparat. Choć w nocy tak jak piszesz, zdjęcie się raczej nie cyka tym bardziej smartfonem. :-)

 

Skorzystałem z promocji w x-kom i kupiłem za 899zl. MI A2 był 200zl droższy, ale ta bateria mnie zniechęciła.

LG nie uznało mi gwarancji w poprzednim telefonie na przegrzewający się prawdopodobnie procesor. Więc LG odpadło na starcie, zresztą G6 to koszt 1300zl, uznałem że nie warto dopłacać.

Edytowane przez LGV8V
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LG nie uznało mi gwarancji w poprzednim telefonie na przegrzewający się prawdopodobnie procesor. Więc LG odpadło na starcie, zresztą G6 to koszt 1300zl, uznałem że nie warto dopłacać.

 

Tutaj niestety jak trafisz na telefon z takim prockiem to nie uznają. Nawet w s7 czy w s8 potrafi się nie włączyć aparat w lato bo za ciepło więc to norma ;)

Link to post
Share on other sites

Tutaj niestety jak trafisz na telefon z takim prockiem to nie uznają. Nawet w s7 czy w s8 potrafi się nie włączyć aparat w lato bo za ciepło więc to norma ;)

No to ładnie, ale to już gruba przesada że we flagowcach za grubą kasę nie uznają takiej wady na gwarancji. To już lepiej kupić smartfona ze średniej półki, przynajmniej aż tak nie szkoda go później wyrzucić.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

No to ładnie, ale to już gruba przesada że we flagowcach za grubą kasę nie uznają takiej wady na gwarancji. To już lepiej kupić smartfona ze średniej półki, przynajmniej aż tak nie szkoda go później wyrzucić.

Wiesz to wszystko zalezy. Ale każdy fon w lato ma problemy. Ale jak notorycznie sie grzeke i jest problem z wydajnością to muszą wymienić płytę. Jak kiedyś miałem G2 to mi 2 razy mobo zmieniali w serwisie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...