Skocz do zawartości

[UPDATE] Komputer odpala dopiero za drugim razem


Recommended Posts

Witam! Chciałem odnowić ten wątek, który ma już prawie sprzed dwóch miesięcy i nikt do niego raczej nie zajrzy więc proszę moderatorów o jego usunięcie.

A więc sprawa wygląda następująco : gdy próbuję włączyć komputer (po tym jak przez noc był wyłączony) często zdarza się, że nie wstanie. Pomaga wtedy wyłączenie i włączenie zasilacza(Fortron FSP460-60GHN) , jednakże to nie on stwarza problemy bo testowałem również inny (Chieftec 400W) i działo się to samo.

Kondensatory na MB nie są napuchnięte, więc może to wina BIOS'u?

Po tygodniu od zakupu płyty (koniec grudnia) aktualizowałem go do najnowszej wersji (0601).

 

Reszta części :

CPU : E5300 2,6GHz

MB : ASUS P5G41C-M LX

RAM : 2GB VRAM 800MHz

GPU : Intel X4500

Link to post
Share on other sites

Może to płyta ma jakiś problem z napięciami? Spróbuj wszystko odłączyć i ponownie podłączyć. U mnie rozłożenie kompa na części rozwiązało podobny problem.

Ewentualnie ściągnij i wgraj bios starszy od tego co masz.

 

EDIT:

A aktualizujesz z dysku czy flasher ściąga z neta bios?

Link to post
Share on other sites

Rozłożę dziś go i sprawdzimy...

Co do starszego BIOS'u to flasher ASUS'a Easy Flash nie chce przyjąć starszych kompilacji.

 

#UPDATE

Wszedłem na Okienka, odpaliłem ASUS Update jednak nie chce przyjąć starszej wersji, oto co wywala :

Warning! The BIOS image can't use in this motherboard. (The EEPROM Type incompatible.
Czyli zostajemy na 0601, rozbiorę piecyka, wyczyszczę i zobaczymy co będzie jutro...
Link to post
Share on other sites

Nie jest to kwestia biosu.

Wymień wszystkie kondensatory na płycie albo wymień płytę.

Kondensator mógł napuchnąć/wylać przy laminacie, wtedy tego nie zobaczysz.

Mógł też wcale nie puchnąć i zmienić swoje właściwości, bez miernika tego nie zobaczysz.

 

Ewentualnie sprawdź obsadzenie wtyczek zasilających, ale skoro próbowałeś z innym zasilaczem, to raczej nie pomoże.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...