Skocz do zawartości

FreeSync odpalony na GeForcie!


Recommended Posts

A ja się pozbyłem 1060 na rzecz 580 właśnie ze względu na FreeSync

 

I tak RX 580 jest imho lepszym wyborem niż 1060. Nic nie straciłeś :P ostatnio nabijałem się z kumpla że mój RX za 700zł rywalizuje fps'y jego 1070 FTW w Wolfensteinie 2. No ale to jest gra pod Wulkan + na dodatek zoptymalizowana pod Ryzeny... To jest prawdziwe tech-demo, jak należy zoptymalizowawszy grę by nie marnować zasobów sprzętowych. 

 

Weź pod uwagę że G-Sync może nie być wolny od wad na niektórych/większości monitorach freesync. A np. freesync + enhanced sync to jest super sprawa.

Link to post
Share on other sites

Obecnie nie, po tym jak oddałem S2417DG kolejną sztukę, wkurzyłem się solidnie (zagotowałem) i kupiłem monitor benqa VA FHD za 4 stówki, po czym jak go skalibrowałem i podkręciłem stwierdziłem że zostaje na jakiś czas  :rotfl: czekam na nowe panele QHD IPS od LG, które mają mieć 100fps+ oraz niby 1ms laga mając panel true ips. Ew. kupie coś 4K, może doczekam, się na legitnego QLED'a bez zakrzywionych rogów... a jak nie to LG.

 

Mając freesync widzę tylko dwie opcje:

1) FreeSync, reszta off, blokada FPS na -3fps względem max odświeżania (np. 141fps przy 144hz), najlepiej w RTSS bo ta opcja w panelu AMD działa bardzo słabo

2) FreeSync + Enhanced sync, żeby nie blokować fps (frametime). Idealne do gier typu MOBA (LOL, itp) czy "hakensleszy" jak Diablo czy Path of Exile

 

Mając G-Sync przy matrycy 120Hz zawsze miałem limit na sztywno 118fps.

Link to post
Share on other sites

tak się zastanawiam czy mając dość potężną konfiguracje która ciągnie każdy tytuł w minimum w minimum 75 fpsach z vsync potrzebuję tego całego freesync, czy mi to da mniejszy input lag ? przecież mniejszy będzie bez jakiejkolwiek synchronizacji mając 400fps w takim csie ,jak wnioskuje to się przydaje przy słabszych konfigach czy źle analizuje ? przy 144hz ma to dla mnie sens ale jak u mnie przy 75hz to tak średnio

Edytowane przez 486DX4
Link to post
Share on other sites

Z Samsung'iem C24FG73 działa bardzo dobrze na DP (brak migotania, zwiększonego ghosting'u, czy wyblakłych kolorów). Niestety włączając FreeSync odpada jakikolwiek overdrive, a czasem monitor nie jest wykrywany po zmianach w osd menu.

Link to post
Share on other sites

Jak coś to przez HDMI chyba nie działa. 

Potwierdzam u siebie, miałem podpięty monitor przez HDMI 2.0b, po podpięciu do DP 1.2 działa. Możliwe, że dodadzą support dla HDMI, a raczej bardzo prawdopodobne.

Na moim iiyama 2488 hsu-b2 działa ale do 120Hz i na DP

Mam jako drugi monitor, po włączeniu FreeSync działa maksymalnie właśnie na takim odświeżaniu.

Link to post
Share on other sites

G-Sync compatible odpalony na lg 27ud68 i gtx 1080. Na pierwszy rzut oka wygląda ok, ale zauważyłem że karta nie schodzi w spoczynku poniżej 18% obciążenia. Dopiero jak wyłączę freesync w monitorze spada do około 5%, ma ktoś podobnie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...