Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

i5 8600k po solidnym OC to kombajn. Na pewno będzie lepszy od jakiegokolwiek ryzena 2000 w grach. Imho nie widzę przeszkód, chociaż lepiej byłoby mieć QHD 144-165Hz przy takim konfigu.

 

Ale tą kartę zobaczysz najwcześniej w listopadzie/grudniu 2020... 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzucam test single GPU vs SLI oraz gameplay w "Metro Exodus" Extreme + HW + PhysX w rozdzielczości 5160x2160 na 2x RTX 2080Ti kręconych. Pełnia możliwości 2x RTX na TU102.

 

Trochę zabawy było z modowaniem kodu gry oraz NV Inspector, żeby SLI odpalić ale poszło. Niestety w DX12 nie działa z DXR, a to wtopa.

 

Jakby RTX 3080Ti oferował skok wydajności jak między Pascalem, a Maxwellem (980Ti vs 1080Ti) to będziemy mieli pierwszą kartę do 4k 120+ fps w bardzo wymagających tytułach.

 

 

Co do kart SUPER, podpytam znajomego z NVidii co i jak i na co realnie można liczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nVidia będzie mieć w końcu konkurencję w średnim segmencie. Oglądam stream na żywo.

 

5700XT zaoferuje sporo fajnych funkcji (szczególnie feature dot. anti input laga - dobre przy QHD i szczególnie monitorach 4K). 

 

449$ przy czym referencyjne PCB raczej nie ssie (akceptowalne).

 

A słabsza wersja... kogo ona obchodzi?  :-> (akurat wyszedłem po kanapkę i mnie ominęło).

 

Teraz mamy słabszego RTX 2070 o pare procent, Super 2070 powinien się zrównać. Musieli by go dać także za 449$. Ale... koszty produkcji układu nvidii są dużo wyższe od radeona. A to problem...

 

Może i u mnie Radek 5700XT powróci do łask... o ile ceny będą znośne i znów nie spartolą chłodzeń na niereferentach. Przyjanuszował by człowiek trochę $ by za rok znów zmienić GPU. 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak samo jak karty słabsze od Rtx 2080 nie mają sensu w kontekście Rt bo po prostu są to generatory slajdów. Więc nie widzę tu problemów. Na chwilę obecną RT nic nie znaczy i nie jest wszechobecny i przynajmniej parę lat jeszcze nie będzie.

Link to post
Share on other sites

No to mam kolejny argument na korzyść RTX 2080 Super względem 5700 XT.

Pomijając że RTX 2080 Super pewnie się zesra a nie odpali 4K z RT.  :rotfl:  :cry:

 

Będę się cieszył jak mi na 2x 2080Ti w maksowanym 3440x1440p z DXR będzie CB2077 śmigał bez spadków poniżej 100 fps ;-) Na 4k (w moim przypadku 5160x2160) nie liczę. QII RTX w 5160x2160 na 2x 2080Ti to miałem z 30-35 fps :D

 

Dla przykładu co "Quake II RTX" maksowany robi z 2x 2080Ti w 2580x1440p. Akurat są tu trzy efekty DXR.

 

Link to post
Share on other sites

Będę się cieszył jak mi na 2x 2080Ti w maksowanym 3440x1440p z DXR będzie CB2077 śmigał bez spadków poniżej 100 fps ;-) Na 4k (w moim przypadku 5160x2160) nie liczę. QII RTX w 5160x2160 na 2x 2080Ti to miałem z 30-35 fps :D

 

Dla przykładu co "Quake II RTX" maksowany robi z 2x 2080Ti w 2580x1440p. Akurat są tu trzy efekty DXR.

 

Idę się powiesić, gdzie te kable SATA...  :roll: 

RT można odpalać wg. ustawien ala low, med, high - prawda? No to 4K + low by mnie zadowoliło - zawsze coś. 

Link to post
Share on other sites

Idę się powiesić, gdzie te kable SATA...  :roll: 

RT można odpalać wg. ustawien ala low, med, high - prawda? No to 4K + low by mnie zadowoliło - zawsze coś. 

 

Później nagram na szybko porównanie ustawień DXR oraz ich wpływ na wydajność. Nagram na jednej karcie, żeby było lepiej to w w ilości klatek widać.

No taki świetny gamechanger... To ile tych gierek się sprzedało z RT? Bo chyba nawet Metro exodus słabo poszło na pecety

 

Obecnie mamy trzy gry z Ray Tracingiem (chińskiego MMO czy QII RTX nie liczę) na rynku.

 

- Shadow of The Tomb Raider

- Battlefield V

- Metro Exodus\

 

Kolejne nadchodzą

 

- Control

- Atomic Hearts

- Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

- Cyberpunk 2077

- Watch Dogs Legion

 

Z tych które kojarzę na szybko. Konsole kolejnej generacji również posiadać będą sprzętowe wsparcie dla Ray Tracingu.

Jak widać, wszelkie hasła na zasadzie "Ray Tracing się nie przyjmie" itd. Niewiele miały wspólnego z rzeczywistością co z resztą było dość oczywiste dla osób które śledzą branżę i wiedzą co czym dokładnie jest.

 

Ray Tracing będzie cały czas coraz konkretniej rozwijany i to jest po prostu fakt. Nowe Radeony RX 5700 / XT będą się siłą rzeczy cieszyć mniejszym zainteresowaniem niż byłoby to w wypadku ich sprzętowego wsparcia dla DXR.

 

Potencjalny kupujący który będzie miał do wyboru np RTX 2060 / RTX 2060 SUPER i tak samo w wypadku RTX 2070 / 2070 SUPER vs Navi RX 5700 / 5700 XT, wybierze karty Nvidii.

 

@Revenant

 

Co do tego, że karty poniżej RTX 2080 są za słabe do Ray Tracingu to nie jest to prawda. Sporo pograłem zarówno na RTX 2070 jak i RTX 2060 w BFV czy Metro i w 1080p (2070 bez cięcia detali) jest naprawdę przyzwoicie :)

 

 

 

  Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@Revenant

 

Co do tego, że karty poniżej RTX 2080 są za słabe do Ray Tracingu to nie jest to prawda. Sporo pograłem zarówno na RTX 2070 jak i RTX 2060 w BFV czy Metro i w 1080p (2070 bez cięcia detali) jest naprawdę przyzwoicie :)

 

 

Gorzej że ja klikam w 4K. Jeszcze bardziej dostaje po pupie. :( 

O ile zakres G-Sync 35-60hz to impact na fps nie może być większy jak -20%.  :cry:

Link to post
Share on other sites

 

Sporo pograłem zarówno na RTX 2070 jak i RTX 2060 w BFV czy Metro i w 1080p (2070 bez cięcia detali) jest naprawdę przyzwoicie :)

Może jeszcze napiszesz, że 6Gb vram na RTX2060 jest wystarczające do gry w Battlefield 5 z Ultra detalami + RTX med.?  8-)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Może jeszcze napiszesz, że 6Gb vram na RTX2060 jest wystarczające do gry w Battlefield 5 z Ultra detalami + RTX med.?  8-)

Nie, RTX 2060 bezproblemowo radzi sobie w BFV przy ustawieniach High + DXR med, 1080p.

 

Wracając do tematu Ray Tracingu w grach, zapomniałem dodać nowego Wolfa oraz Call of Duty.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...