Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Z 5700xt jestem bardzo zadowolony. Jak tak czytam na forum o kartach od amd to chyba jestem jedyna osoba ktora nie ma problemow. Byc moze ma znaczenie to, ze nie robie zadnych uv i nie krece karty. Na defaultowych ustawieniach jest ok. Niestety ale na kompie nie gram w wyścigi. Od tego mam ps4 w zestawie z kółkiem

Gdybym jak na trzech kartach 5700xt nic nie robił,też bym nie napisał złego słowa :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Mogli by dać jakieś info :D własnie stoje przed zamiarem kupna RTX 2080 super ale jak 3xxx mają wychodzić to tak się powstrzymuje

 

Zasada jest prosta, jak możesz poczekać to czekaj, jak Ci się "pali" to kupuj teraz. Zawsze możesz kupić teraz 2080 i sprzedać jak wyjdą nowe RTXy, tylko wiadomo, że taka zabawa kosztuje kilka stówek w plecy.

Link to post
Share on other sites

właśnie jestem w stanie poczekać kwestia tego kiedy dokładnie by celowali z premiera, bo czytałem własnie te plotki z

HmC33G0yB89yf9W7.jpg?time=1589352927610

i inne jeszcze 2 zdj i jeżeli faktycznie ma być duży skok to myślę ze jednak warto zaczekać

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

właśnie jestem w stanie poczekać kwestia tego kiedy dokładnie by celowali z premiera, bo czytałem własnie te plotki z

HmC33G0yB89yf9W7.jpg?time=1589352927610

i inne jeszcze 2 zdj i jeżeli faktycznie ma być duży skok to myślę ze jednak warto zaczekać

zalezy w co grasz i w jakiej rozdzielczosci i jaki masz procesor do tego, te karty jezeli plotki sie sprawdzą będą nieźle zarzynać procesory w FHD i 2k. Ale osobiście bym poczekał na premierę nowych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i jeżeli faktycznie ma być duży skok to myślę ze jednak warto zaczekać

I duży skok cenowy też będzie.

 

 

 

te karty jezeli plotki sie sprawdzą będą nieźle zarzynać procesory w FHD i 2k.

To pociągnie za kolejne koszty i wyjdzie jeszcze drożej,będziesz musiał zakupić najlepszy procek na rynku dla tej karty.

 

Zaczyna się napalanie na Amperki i co nie których pięknie wydoją z hajsu :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie żeby coś, ale przypominam tylko, że nikt nie przystawia pistoletu do głowy zmuszając do zakupu drogiej karty, tak mocnej, ze jeszcze pociągnie za sobą konieczność wymiany procesora. 

 

Rozumiem logikę zakupów mających na celu osiągnięcie jakiegoś rezultatu tj np stałe 144fps w FHD czy 60fps w 4K, ale nijak nie ogarniam rozumowania "kurła te GPU takie drogie, szczególnie, że trzeba doliczyć zakup procka który je ogarnie". Ludzie drodzy, nie macie procka który to ogarnie przy waszej rozdzielczości to kupcie niższy model GPU i tyle. Tych kart (tj xx80S i xx80ti) nikt na dzień dzisiejszy nie wypuszcza (i nikt rozsądny nie kupuje) z myślą o FHD. Prawda jest taka, że to GPU wypuszczane z myślą o 4k i RTX, gdzie nawet dobry procek góry średniej półki daje radę nadążyć, bo taki scenariusz skutecznie zajeżdża Turingi więc i nawet sporo mocniejsza Ampera będzie miała co robić. 

 

PS: Jak ktoś mimo, że z działania sprzętu jest zadowolony ma problem z tym, że w jego zestawie nie znajduje się topowy produkt, tylko model z średniej półki, to polecam terapię, bo zachodzi tu niestety popularny problem zatracenia prawdziwego celu posiadania sprzętu, często występująca w parze z nałogowym graniem w benchmarki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ot, zamierzony efekt #PcMasterRace. Dlatego ja kończę właśnie robić downgrade i odpuszczam siebie dalsze inwestowanie w HW. Może premiera Zen3 coś zmieni, ale tym razem nie popełnię tego samego błędu i poczekam ze zmianą Cpu na doszlifowanie procesu.

Link to post
Share on other sites

To kolega nie wie, że już teraz topowe Turingi w 1080p potrafią być ograniczone przez nawet flagowego 9900k po OC?

 

Jak dobrze żyć (co prawda jako pleb) w świecie 4K. Gdzie nawet R5 2600 OC styka bo bardziej martwi mnie ile 2070S z DLSS wyciągnie.  :D Ostatnio grając w Exodusa (zabrałem się za Rangera) i Control (po patchu z DLSS 2.0, przechodzę drugi raz) z Raytracingiem nie narzekałem. Do tego G-Sync przy 40-60fps i jestem happy. 

 

Jestem nawróconym ex-hejterem DLSS. :| Jasne, oszustwo i jest gorzej niż przy natywnym 4K. Ale dużo lepiej niż w QHD (czy FHD). 

Jak DLSS 3.0 przypasi to będę brał 3080. Chyba że poczekam i zaoszędzę na 4080 Ti. Nowa generacja konsol nadciąga, przez 2 lata będziemy mieli sztuczne ożywienie rynku (nim znów zdechnie na parę lat).

Link to post
Share on other sites
Zabawy z RTX 2080 TI HOF Anniversary Edition
 
2160/16400 na powietrzu gdzie to nie jest nawet limit tego GPU w owych warunkach.
 
 
Co ciekawe nawet po reflashu biosu i zabawie z innymi biosami, wszelkie softy wskazują mi max pobór w okolicach 280W. Podejrzewam trzy opcje :
 
  1. Psychoole z GALAXa tak to GPU projektowali, że softy nie chcą finalnie dobrze podawać wartości.
  2. Mam buga z PT i nie chce się podnieść dziad
  3. Problem z dobrym rozdzieleniem linii 12v z PSU, będę się jeszcze bawił.
Karta podpięta rzecz jasna osobnymi wiązkami 12v z PSU 3x8 PIN.
 
Jeżeli faktycznie mam buga z PT i to bydle przy tak niskim poborze robi takie takty, to jest to piękny bin TU102-300A. Zresztą GALAX chwali się tym, że te chipy to właśnie topka wśród selektów. Chwilowe z 2160 do 2130 boost to i tak nic przy tych warunkach
 
Spotkał się z ktoś z Was z takim problemem odnośnie wskazań poboru prądu przez GPU w GPU-Z oraz HWinfo 64?
 

Jutro sesja karty w studiu. Póki co lata na air, wodowanko na dniach. Ale ta karta aż prosi się o azot :D

 

 

96814652_917873015313311_694564405106442

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ciągle jestem przekonany, że 3080 nie zobaczę w sklepie przed grudniem/styczniem. :<

Tym bardziej, nvidia umie liczyć hajsy i będzie zwlekać ile się da w obecnej sytuacji. Uderzą wtedy, kiedy AMD będzie chciało coś przebąkiwać o konsolach i nowych high-endach.

 

Ciągle mam dylemat moralny. Siedzieć na 2070S FTW3, która jest super i wypas i starcza mi do mojego grania ultra (World of Warships itp) + w AAA jak czasami odpalę, to wsio DLSS obsługuje i też jestem happy... 

 

DLSS w 4K robi robotę. Ofc. preset quality albo wcale. Performance to tragedia... gorzej jak gra nie daje wyboru.

Link to post
Share on other sites

@@EH_Gosu,  a nie możesz tego zweryfikować fizycznie miernikiem poboru?

Taki mam zamiar :) Natomiast jeszcze się za to nie brałem. Inne priorytety, materiał o tej karcie czeka na swoją kolej.

Ciągle jestem przekonany, że 3080 nie zobaczę w sklepie przed grudniem/styczniem. :<

Tym bardziej, nvidia umie liczyć hajsy i będzie zwlekać ile się da w obecnej sytuacji. Uderzą wtedy, kiedy AMD będzie chciało coś przebąkiwać o konsolach i nowych high-endach.

 

Ciągle mam dylemat moralny. Siedzieć na 2070S FTW3, która jest super i wypas i starcza mi do mojego grania ultra (World of Warships itp) + w AAA jak czasami odpalę, to wsio DLSS obsługuje i też jestem happy... 

 

DLSS w 4K robi robotę. Ofc. preset quality albo wcale. Performance to tragedia... gorzej jak gra nie daje wyboru.

Przed przesiadką na RTX 3080, koniecznie zmień procka. Nawet przy obecnym RTX 2070 SUPER i graniu w 4K z (szczególnie z DLSS) R5 2600 4.2 GHz przyhamowuje GPU. R7 3700X / 3800X z nowych binów i będzie cacy.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Przed przesiadką na RTX 3080, koniecznie zmień procka. Nawet przy obecnym RTX 2070 SUPER i graniu w 4K z (szczególnie z DLSS) R5 2600 4.2 GHz przyhamowuje GPU. R7 3700X / 3800X z nowych binów i będzie cacy.

 

Ogółem (zawsze monitoruje pół kompa via RTSS) chyba nigdy nie zaobserwowałem by 2600 @ 4.2 mnie gdziekolwiek ograniczał - GPU zawsze zdycha pierwsze. Chyba że jakieś min dropy (1% low, 0,1% low) bo to na pewno miało gdzieś miejsce. Jedynie gdzie bardzo przydałby mi się lepszy procesor (a dokładniej IPC) to Hearts of Iron 4, bo gry paradoksu wyznają zasadę "single core much much". A tak to o dziwo jestem happy, dla tego "tymczasowy proc" siedzi już prawie 2 lata, na płycie ponad trzykrotnie drożej od samego cpu (big lol).

 

3700X wpadnie za 2 tyg gdy będę w Berlinkach w Reichu. Myślałem nad 3900X ale dla samego Resolve nie widzę żadnego sensu wydawania 140 euro więcej. Wolę ten hajs odłożyć na AM5 + DDR5 albo 4000 jeżeli C7H dostanie kiedyś bios update ze wsparciem.

 

W przypadku Ampere najbardziej interesowałby mnie głównie boost rdzeni RT oraz tensorów. :> Chyba pierwszy raz bardziej zainteresowany jestem zielonymi aniżeli czerwonymi. 

 

Link to post
Share on other sites

W kwestii wąskiego gardła wiele osób w błędny sposób interpretuje to co widzi na OSD. Ani użycie GPU w granicach 98/99% ani niskie użycie CPU nie jest niestety ostatecznym indykatorem tego zjawiska. Na napędzenie GPU wpływ mają takie aspekty jak IPC CPU niezależnie od jego ilości wątków, do tego jak wygląda cała wydajność podsystemu pamięci czy też samych pamięci i ich taktowań wraz z opóźnieniami. Stabilność w wypadku OC ma również ogromne znaczenie. Ty masz u siebie tak jak widzę po sygu, nieźle memki ustawione, kwestia jak dalsze timingi oraz drugi i trzeci rząd. Czy masz synchro z IF czy nie.

 

Tak czy inaczej R5 2600 nie jest w stanie w pełni wykorzystać potencjału RTX 2070 SUPER. Zobacz jak to wygląda na przykładzie i7-8700K 5 GHz vs R7 2700X 4.3 GHz oraz i7-8700K 4.2 GHz vs R7 2700X 4.3 GHz. W opisie jak i samym materiale masz podane również ustawienia memek. Testy jeszcze z GTX 1080 Ti.

 

 

 

Generalnie jak pójdziesz w 3700X oraz dodatkowo ładnie go wykalibrujesz i pobawisz się memkami, zdziwisz się jak duże różnice odczujesz. Nie tylko w aspektach min  / max / avg fps ale również w wypadku frametime, 1% low, responsywności etc.

 

Także szykuje się u Ciebie zmiana która da Ci sporo do myślenia :) I dobrze, o to chodzi żeby samemu również odkrywać pewne rzeczy. Podziel się wrażeniami jak na 3700X zrobisz przesiadkę.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...