Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

a mimo to producenci nic z tym nie robią.

Właśnie że robią, XFX jako jedyny dla Radeonów RX570 / RX580 z serii XXX, przez jakiś czas produkował grafiki z bez głośnymi cewkami, nawet chwalił się o tym na swojej stronie, niestety dobra passa długo nie trwała po przebudowie strony producenta xfxforce.com, informacja zniknęła.

 

Być może dostawca tych cewek podbił swoją cenę i dlatego zrezygnowali :P W każdym bądź razie, używałem wtedy do kopania z 20-25x tych kart i żadna nie piszczała

Link to post
Share on other sites

mam xfx rx 5700 i cewek nie słychać w ogóle ale miałem tez palita gtx 1080 i tez nie było cewek słychać.

Nic nie znaczy.Jeszcze tego brakowało żeby wybierać pod cewki.Dostajesz paździerz to ja w ciągu tygodnia zwracasz i tyle

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

 

Jeszcze tego brakowało żeby wybierać pod cewki.Dostajesz paździerz to ja w ciągu tygodnia zwracasz i tyle
A kto powiedzial ze problem wystapi od razu po zakupie? Moja karta zaczela piszczec po 6 miesiacach mojego użytkowania, a wczesniej byla rok uzytkowana przez pierwszego właściciela. Takze nie ma reguły kiedy problem wystapi
Link to post
Share on other sites

W każdym bądź razie, używałem wtedy do kopania z 20-25x tych kart i żadna nie piszczała

Zapewne do kopania używałeś zmodowanych biosów z undervoltingiem + oc pamięci. 

Ja miałem kilkanaście sztuk RX 480/580 głównie od XFX i wszystkie jak jeden wuj piszczały pod obciążeniem. Po uv przy mniejszym napięciu karty robiły się ciche. 

Najgorszy pod względem piszczenia był RX 580 Armor - nie dało się grać na głośnikach. Do gier musiałem słuchawki zakładać  :roll:

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Zapewne do kopania używałeś zmodowanych biosów z undervoltingiem + oc pamięci. 

 

testowałem je w crossfire, na pierwszym default-owym biosie, też nic nie piszczało

 

VrozzIl.png

 

2x RX580 grzały się jak diabły 90'C to nie problem.

 

A jak by tak połączyć 2x RX5700 XT na powietrzu... Rozumiem że 100'C to wtedy norma?  :D

Link to post
Share on other sites

 

testowałem je w crossfire, na pierwszym default-owym biosie, też nic nie piszczało

 

2x RX580 grzały się jak diabły 90'C to nie problem.

 

A jak by tak połączyć 2x RX5700 XT na powietrzu... Rozumiem że 100'C to wtedy norma?  :D

Też miałem Crossfire tylko z dwóch XFX RX480 8Gb GTR i również temperatury dobijały do 90C, głównie karta która byłą wyżej w slocie bo ta dolna jeszcze jakoś dawała sobie radę.  Niestety CF to problematyczne rozwiązanie i zdecydowanie lepiej grało mi się na GTX1070.  

Link to post
Share on other sites

##Pozdrawiam i przepraszam, że komuś jak to powiedział w pierdzieliłem się w interes##

https://www.youtube.com/channel/UCXH9OcSpylmh-xJusPi8IKQ/community

Super,świetnie,rewelacyjnie,książkowo go zniszczyli :[  :[  :[ 

Za to że śmiał swoją opinię z autopsji o guano kartach MSI wyrazić,też mu swoje dołożyli :[  :[  :[  

Link to post
Share on other sites

##Pozdrawiam i przepraszam, że komuś jak to powiedział w pierdzieliłem się w interes##

https://www.youtube.com/channel/UCXH9OcSpylmh-xJusPi8IKQ/community

Super,świetnie,rewelacyjnie,książkowo go zniszczyli :[  :[  :[ 

Za to że śmiał swoją opinię z autopsji o guano kartach MSI wyrazić,też mu swoje dołożyli :[  :[  :[  

Użalaniem się nad sobą i chęcią wzbudzenia litości nic nie zdziała. Postawa jaką na ten moment chłop prezentuje, jest odpychająca. Niestety jeżeli ktoś nie ma na tyle stabilności emocjonalnej i silnej psychiki, żeby sobie z hejterami radzić (najlepiej zrobić z nich narzędzia) to nie przetrwa. Hejterzy są byli i będą i kluczem do spokoju jest świadomość, że to głównie frustraci którzy swoje żale i smęty usiłują przelewać na innych. Konstruktywna krytyka jest zawsze dobra, natomiast to co tam Forestowi zgotowali to nie krytyka, a zwykłe gówniarstwo uskuteczniane przez słabe jednostki jakie chcą się dowartościować. Niemniej takim postem jak ten który ewidentnie ma wzbudzać litość, odpycha. Przy czym jego hejterom daję pożywkę. Życzę gościowi dobrze, natomiast obecną postawą sam sobie szkodzi, oby wyciągnął z tego wnioski.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Pytanie do weteranów którzy już to robili - czy jak zdejmę chłodzenie z mojego GPU celem "przepastowania" (plomb na Aorusach nie ma - pisałem z supportem) czy muszę wymieniać termopady z pamięci i sekcji zasilania? I jeżeli tak to gdzie je ewentualnie kupić?  Mogą być drogie byle by były dobrej jakości.

 

Hałas i temperatury po 85C nie dają mi spokoju.... :( Nigdy wcześniej nie było potrzeby tego robić to nie mam doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do weteranów którzy już to robili - czy jak zdejmę chłodzenie z mojego GPU celem "przepastowania" (plomb na Aorusach nie ma - pisałem z supportem) czy muszę wymieniać termopady z pamięci i sekcji zasilania? I jeżeli tak to gdzie je ewentualnie kupić?  Mogą być drogie byle by były dobrej jakości.

 

Hałas i temperatury po 85C nie dają mi spokoju.... :( Nigdy wcześniej nie było potrzeby tego robić to nie mam doświadczenia.

Nie musisz wymieniać termopadów, natomiast możesz. https://www.komputronik.pl/product/327344/gelid-gp-extreme-thermalpad-tp-gp01-b.html

 

Sprawdź tylko jakie tam na karcie masz, czy 0,5mm czy 1mm. Pastę ładuj TG Krynout (hydrno unikaj bo po czasie wypływa po za powierzchnię rdzenia, zdarzało się to). No i działaj, oby przyniosło efekty. Niedawno kumplowi ratowałem TITAN X Pascal który po 30 sekundach od włączenia wymagającej gry wbijał turbinę na 100% + czarny ekran. Okazało się, że pasta skamieniała.

 

https://www.x-kom.pl/p/396350-pasta-termoprzewodzaca-thermal-grizzly-kryonaut-1g.html?partnerid=100810031&sm12=NDA=&ts=1581171309&token=e315dcb29c68e3a785caad6d8ef885f8&85

 

Po poprawkach lata mu w okolicach 70C na krzywej turbiny dobijającej do 75% i jest zacnie :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak to stwierdzić? Mierzyć wysokość termo padów jak są ściśnięte czy jak zdejmę chłodzenie?

Sorry mogą się te pytania komuś obeznanemu wydawać debilne ale nie chce nic uwalić :)

Jak zdejmiesz chłodzenie :) Pytanie jak pytanie, kto pyta nie błądzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK Dzięki :)

 

Kryonauta mam. 1 litr izopropanolu też w szafce leży. Termopady zamówiłem te które zalinkowałeś Gosu + jeszcze inne o grubości 0,5mm.  Te wprawdzie mają niższą wartość przewodności cieplnej (6 zamiast 12 W/mk) ale lepszych nie znalazłęm w grubości 0,5mm.

 

Ręce mi się trzęsą na samą myśl ale spróbować trzeba. Do wtorku mam nadzieję zestaw przyjdzie.

 

Pamięci karty i te elementy układów sekcji zasilania można tak samo jak rdzeń umyć/odtłuścić/usunąć stary klej izopropanolem ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK Dzięki :)

 

Kryonauta mam. 1 litr izopropanolu też w szafce leży. Termopady zamówiłem te które zalinkowałeś Gosu + jeszcze inne o grubości 0,5mm.  Te wprawdzie mają niższą wartość przewodności cieplnej (6 zamiast 12 W/mk) ale lepszych nie znalazłęm w grubości 0,5mm.

 

Ręce mi się trzęsą na samą myśl ale spróbować trzeba. Do wtorku mam nadzieję zestaw przyjdzie.

 

Pamięci karty i te elementy układów sekcji zasilania można tak samo jak rdzeń umyć/odtłuścić/usunąć stary klej izopropanolem ?

Spokojnie, będzie dobrze :) Zawsze jest ten pierwszy raz. Zobaczysz, że to wcale nie jest nic trudnego. Bądź uważny, ostrożny, cierpliwy i podchodź do tematu z nastawieniem, że coś ulepszasz i przełoży się to na Twoje zadowolenie. Jeśli będziesz potrzebował pomocy, śmiało pytaj tutaj czy na PW.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przyszły termopady ... trochę mnie zagięło. Spodziewałem się ... może nie dywanu ale solidnego ich kawałka. tymczasem za 3 dyszki przyszedł kawałeczek 4x8cm... Na bank to nie starczy na całą kartę. Domówiłem jeszcze dwa....

Link to post
Share on other sites

Przyszły termopady ... trochę mnie zagięło. Spodziewałem się ... może nie dywanu ale solidnego ich kawałka. tymczasem za 3 dyszki przyszedł kawałeczek 4x8cm... Na bank to nie starczy na całą kartę. Domówiłem jeszcze dwa....

Jak będziesz zakładał to zrób zdjęcia pcb i podeślij :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...