Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Właśnie wszedłem na maila i moje oczy ujrzały kod na Controla i Wolfensteina, które nVidia dodaje do RTXów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ja tę kartę graficzną oddałem 3 tygodnie temu do sklepu :rotfl:

 

Aż się przypomina pewien cytat z polskiej komedii

hqdefault.jpg

 

Cóż, widocznie podziękowali Ci za to, że wybrałeś ich sklep. Nawet mimo zwrotu :D

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zmieniał ktoś bios u siebie w 2080 aby mieć lepszy power limit, zakupiłem MSI DUKE OC 2080 ale ma limit na 104%.

Jeśli tak to na jaki i czy były jakieś problemy.

Chipset mam w rev A1 a device ID ma 1E87  :)

Napisz do MSI czy mają nowy bios do Twojej wersji. Do mojej 2080 gaming x trio niestety aktualizacji zadnej nie ma :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie wszedłem na maila i moje oczy ujrzały kod na Controla i Wolfensteina, które nVidia dodaje do RTXów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ja tę kartę graficzną oddałem 3 tygodnie temu do sklepu

Cieszy cię fakt,że nie jesteś w porządku ?!

Link to post
Share on other sites

 

 

Cieszy cię fakt,że nie jesteś w porządku ?!
 

 

Znaczy się ma czuć się winny, że ktoś mu wysłał maila? To jego wina?  Czy też powinien schować się twoim zdaniem z tego powodu pod dywan i nikomu ani słowa, a maila z kluczami skasować tak by nikt z nich nigdy nie skorzystał?

 

Obie gry od dawana na torrentach, jak by chciał być nie w porządku to by sobie pobrał pirata z neta, a tego nie zrobił. Z tego samego powodu NV i twórcom gry tak naprawdę spływają te kody, bo i tak wiedzą, że jak ktoś będzie chciał pobrać na lewo to sobie je pobierze, a nie będzie kupował karty i oddawał licząc, że zdąży wykorzystać klucze z maila. Nie jest to fizyczny przedmiot który by przywłaszczył i tym samym pozbawił go kogoś innego. Inny kupujący dostanie po prostu inny działający ciąg cyfr i tyle. Nic to nikogo nie kosztuje. 

Link to post
Share on other sites

Napisz do MSI czy mają nowy bios do Twojej wersji. Do mojej 2080 gaming x trio niestety aktualizacji zadnej nie ma :(

 

Może że się wyraziłem szuka biosu który podniesie mi ten power limit - nie musi być od MSI. Stąd pytanie czy to ktoś robił.

Jak już pisałem parę razy, MSI sobie ostatni z power limitami w ciula leci - solidnie. 

Dodam też że DUKE to jest niska półka więc raczej nie ma co się spodziewać cudów. PCB powinno być tam referencyjne, o ile dobrze pamiętam. 

 

Nie chodzi o cuda, a o zwiększenie power limit  :D

Edytowane przez hans15336
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o cuda, a o zwiększenie power limit  :D

 

Mówimy tutaj o MSI  %-) Tak jak wspomniałem, jeżeli PCB jest referencyjne to można myśleć o flashu biosu z innej karty.

 

Np. u EVGI dopiero wersje FTW mają customowe PCB, a u ASUS'a STRIX. Obstawiam że u MSI dopiero Trio ma customowe PCB. 

NVIDIA dość mocno narzuciła standaryzację w przypadku RTX'ów.

Link to post
Share on other sites

Mówimy tutaj o MSI  %-) Tak jak wspomniałem, jeżeli PCB jest referencyjne to można myśleć o flashu biosu z innej karty.

 

Np. u EVGI dopiero wersje FTW mają customowe PCB, a u ASUS'a STRIX. Obstawiam że u MSI dopiero Trio ma customowe PCB. 

NVIDIA dość mocno narzuciła standaryzację w przypadku RTX'ów.

 

Pytanie podyktowane tym artykułem: https://www.pcgameshardware.de/Geforce-RTX-2080-Grafikkarte-267863/Specials/Nvidia-BIOS-Mod-Powerlimit-erhoehen-1268042/

Link to post
Share on other sites

1080Ti bardzo ładnie działa w BF5. Jakby obniżyć trochę detale to jestem pewien, że trzymałoby 60FPS w Full HD.

 

Mam gameplay na 1080Ti w 1080p z DXR Ultra na multi, ale włączałem też tam medium i low :) To wrzucę na dniach. No, da się pograć :)

Link to post
Share on other sites

Jakiś miesiąc temu pisałem o uszkodzonej 2070 Super FE. Minął niecały miesiąc od przyjścia wymienionej karty i od niedzieli zaczęły dziać się takie rzeczy. 

 

NY9zuH.jpg

 

Potrafi takie coś się zrobić nawet pod windowsem. Ogólnie natura problemu jest zupełnie inna niż za pierwszym razem, ale jak widzę identyczne artefakty na setkach zdjęć w google podpisanych RTX fail to chyba winowajca jest oczywisty, 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakiś miesiąc temu pisałem o uszkodzonej 2070 Super FE. Minął niecały miesiąc od przyjścia wymienionej karty i od niedzieli zaczęły dziać się takie rzeczy. 
 

 

łolaboga pamiętam ten temat.... toż to jednak nie PSU od SPC było winne? 

Może co niektórzy znafcy tematu wyciągną jakieś wniosku (albo i nie? teraz winna będzie budżetowa obudowa).

 

A tak całkiem na poważnie to czy dostałeś tą samą "naprawioną" kartę czy inną? widocznie na serwisie jakaś loteriada się odbywa 

 

"ence-pence w której ręce, raz, dwa, trzy bubla dostaniesz Ty!" - bo to mało prawdopodobne żebyś dostał nową "out of box".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

łolaboga pamiętam ten temat.... toż to jednak nie PSU od SPC było winne? 

Może co niektórzy znafcy tematu wyciągną jakieś wniosku (albo i nie? teraz winna będzie budżetowa obudowa).

 

A tak całkiem na poważnie to czy dostałeś tą samą "naprawioną" kartę czy inną? widocznie na serwisie jakaś loteriada się odbywa 

 

"ence-pence w której ręce, raz, dwa, trzy bubla dostaniesz Ty!" - bo to mało prawdopodobne żebyś dostał nową "out of box".

 

 

Warto byłoby zacząć sobie zdawać sprawę z prostego faktu. Mianowicie, jeżeli kolejna karta pada (a, tak jest to trup już) to może się ku temu przyczynić, co jest bardzo prawdopodobne - właśnie zasilacz. Fluktuacje napięć na liniach 12v to istny killer dla GPU / CPU.

 

Jak trzecia padnie, to się nie ma co zastanawiać tylko prewencyjnie PSU do wymiany.

Karta przyszła zupełnie nowa, ale ze starszymi numerami seryjnymi . 

 

Jeśli to karta wyprodukowana przed końcem października, początkiem listopada 2018 to znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka.

Wcześniejsze partie miały wadliwe VRM. Niezależnie czy karta posiadała Microny czy Samsungi, chociaż te z Samsungami (memki lepiej się kręcą wtedy) są znacznie bezpieczniejsze z prostej przyczyny, dalsze partie gdzie wyeliminowano problemy dostawały już Samsungi, chociaż niejednokrotnie Microny również. No i karty są całkowicie zdrowe.

 

Dopiero później NV zaczęła używać Samsungów, normalna procedura. Turingi są przystosowane do pracy z pamięciami Microna, Hynixa oraz Samsunga. Chociaż Hynixów jeszcze nie widziałem na żadnym Turingu.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Warto byłoby zacząć sobie zdawać sprawę z prostego faktu. Mianowicie, jeżeli kolejna karta pada (a, tak jest to trup już) to może się ku temu przyczynić, co jest bardzo prawdopodobne - właśnie zasilacz. Fluktuacje napięć na liniach 12v to istny killer dla GPU / CPU.

 

@@EH_Gosu, no proszę Cię..  z tego co pamiętam już dawno zasilacz został zmieniony. (chyba że coś mi się pomieszało @@@TheBiSHoP?)

Karta na reklamacje, nie ma o czym dyskutować. A za trzecim razem żądaj zwrotu gotówki i kup jakiegoś porządnego niereferenta.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak trzecia padnie, to się nie ma co zastanawiać tylko prewencyjnie PSU do wymiany.

 

PSU został wymieniony po pierwszej na Seasonic Prime Gold 650W

 

 

 

Jeśli to karta wyprodukowana przed końcem października, początkiem listopada 2018 to znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka.

 

To 2070 Super więc raczej nie była produkowana w 2018 roki.  

Link to post
Share on other sites

 

 

PSU został wymieniony po pierwszej na Seasonic Prime Gold 650W
 

 

Czyli dobrze pamiętałem :) , narobiliście tyle tutaj tyle szumu wtedy o to SPC, że chłopak pobiegł z wyrzutami sumienia i kupił tego Prima :/  chociaż to nie PSU był tutaj winien.

 

(tak na marginesie to nie ma czego żałować bo z tego co pamiętam w ładnej kasie go dorwałeś a to naprawdę dobry PSU)

Link to post
Share on other sites

Mój rtx 2080 gaming x trio poszedł dziś na RMA. Skaczący obraz co kilka minut pod obciążeniem, głośna praca wentylatorów nawet przy minimalnym RPM, a gdy wyjmie się karte ze slotu i zakręci wentylatorami to słychac szelest jakby tarł papier o papier i przy przeskakiwaniu rpm na wyższe tak do 50% wentylatory na moment załączają się z maksymalną prędkością po czym wracają do normalnych wartości

Link to post
Share on other sites

Sam myślałem o kupnie RTX, ale tak przeglądam wątek od premiery i widzę, że dawno tak awaryjnej generacji nie było. Odpuszczę sobie definitywnie. Do kolejnej moja 970 jeszcze jako tako dociągnie ;)

Teraz jak coś pada to niedobitki magazynowe. Zresztą od tego jest gwara żeby z niej korzystać. No ale jak ktoś ciśnienia nie ma na nowości to wiadomo, można sobie poczekać. Ale Ampere to dopiero najwcześniej za około 8-9 miesięcy. Wtopy jak z TSMC na starcie Turinga być nie powinno. Zobaczymy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...