Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Karty z konkretnych serii produkcyjnych padają - nie wszystkie. A nawet jak się trafi akurat ta to wymienią.

 

Wiem że wymienią w końcu chyba każda 2070-tka ma minimum 3 lata gwarancji ale nie lubię się z tym pierdzielić i czekać 

 

Cóż i tak chyba zaryzykuje to pytanie tylko co brać?

Armora?

Link to post
Share on other sites

Akurat jakiś artykulik albo post anglojęzyczny czytałem i nie zwróciłem uwagi na zdjęcia, ale gdzieś tam też mi się przewinął Twój profil na reddicie albo na forum jakimś nvidii :)(ewentualnie kogoś innego z EH). W każdym bądź razie trochę wtopa, ale trafiło się ślepej kurze ziarno i mieli na kogo zrzucić winę. 

No tak bywa. Obecnie to na luzaku można te karty brać, problemy były owszem, ale już temat ogarnięty. Zresztą od tego jest gwarancja, moje 2x 2080Ti wymieniono mi na nowe w przeciągu 2 tygodni, a trupy miałem odesłać do 15 dni od dostania nowych. Także na jednej ze zmniejszonymi o 1000 MHz efektywnie taktami GDDR6 grałem sobie (druga padła totalnie) mając i tak wydajność zauważalnie wyższą od TITAN X Pascal. Obecnie 2080Ti coraz bardziej odjeżdża od GTX 1080Ti, 25/30 fps w 4k to nie byle co :)

 

Na forum GF jestem ja jako GosuPL, oraz Łukasz jako Daemon z tego co pamiętam, tak samo ma na reddicie.

 

Teraz stację roboczą z 4x RTX 2080Ti FE robimy i karty gruntownie sprawdzamy. Wszystko co przychodzi nowe to już na Samsungach i nic nie pada. A, czasem na pewno się jakiś truposz trafi ale to już w ramach norm ;-)

Update posta:

 

TITAN RTX vs TITAN V w zastosowaniach profesjonalnych.

 

Jakby te karty połączyć (do roboty można) to mamy kombajn idealny :)

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Udało mi się zmodować sterowniki i uruchomić 4x RTX 2080Ti w SLI, bez mostków NVlink :D Czekam na 2x mostki 3 slotowe i jazda.

 

Póki co wyniki mam niewiele lepsze od 2x RTX 2080Ti ale dopiero się rozkręcam. Trzymać kciuki, czas znowu na rodzime barwy w kwestii bicia rekordów :)

 

57453658_2346568708741881_1688599549569957198854_2346569245408494_24125134784021

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Udało mi się zmodować sterowniki i uruchomić 4x

 

Czy przeprowadzona przez Ciebie metoda modowania sterowników jest bezpieczna dla sprzętu, czy można ją przeprowadzić dla poprzedniej gen kart nV nie wspierających SLI (mam akurat w domu dwie 1060 i nie ukrywam, że chętnie bym taką opcję przetestował)?

 

Mógłbyś zrobić poradnik - tylko taki dla noobów (step by step)?

Link to post
Share on other sites

Czy przeprowadzona przez Ciebie metoda modowania sterowników jest bezpieczna dla sprzętu, czy można ją przeprowadzić dla poprzedniej gen kart nV nie wspierających SLI (mam akurat w domu dwie 1060 i nie ukrywam, że chętnie bym taką opcję przetestował)?

 

Mógłbyś zrobić poradnik - tylko taki dla noobów (step by step)?

 

Nie bierz się za to, gra nie warta świeczki. Dużo kombinacji. Działanie tego pozostawia wiele do życzenia, bez mostka SLI HB (Pascal) czy NVlink (Turing) skalowanie bardzo słabe, stuttering, flickiering, czarne pasy na ekranie itd. Ja to potraktowałem jedynie jako ciekawostkę.

 

Przykładowo na 4x TITAN Xp udało mi się uzyskać jakiś czas temu skalowania sensowne od 6k wzwyż (poniżej bottlenecki). Używałem binowanych (czyli selekcjonowanych w tym celu) mostków flex.

 

Tam latało to znacznie lepiej niż na 4x RTX 2080Ti, które do należytej pracy potrzebują mosków NVLink, a te są tylko do 2 WAY SLI.

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A, co się dzieje z Twoimi kartami?

 

Pełno artefaktów, wyjące wentylatory, piszczące cewki jak nie wiem co, nie jestem nie wiadomo jakim maniakiem ciszy tzn. lubię spokój ale nie dramatyzowałbym z lekkim odchyleniem od normy ale to co się działo z RTX to jakieś nieporozumienie. Karta była bodajże 4 razy na gwarancji. Kupiłem kartę, odpaliłem Wieśka i cały ekran ale dosłownie calutki w artefakty i zaczęła wyć i piszczeć więc ją odesłałem. Przyszła następna i po włożeniu do kompa zaczęła się strasznie grzać a była w tzw. stanie spoczynku i znów na gwarancję. Gdy odesłali mi nową (uznali, że była wada jakaś tam) i ją zamontowałem to tej karcie dosłownie wszystko dolegało, więc ją oddałem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słali ci po kolei chyba z tej wadliwej partii :D

 

Miałem kiedyś zabawy z gwarancją jednej karty padała kilka razy na tą samą usterkę, a za każdym razem dostawałem inną z innym numerem seryjnym. W końcu dostałem zwrot kasy.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Słali ci po kolei chyba z tej wadliwej partii :D

 

Miałem kiedyś zabawy z gwarancją jednej karty padała kilka razy na tą samą usterkę, a za każdym razem dostawałem inną z innym numerem seryjnym. W końcu dostałem zwrot kasy.

 

Moje też miały różne numery seryjne. Jakby mi ktoś by to powiedział to bym nie uwierzył ale przekonałem na własnej skórze.

Też dostałem zwrot kasy. Kupię teraz RX570 i starczy, będę grał na konsoli.

Link to post
Share on other sites

OK, przerobiłem co podesłałeś, oraz jeszcze trochę innych materiałów. Masz rację - szkoda tracić czas.

 

Dokładnie tak. Tutaj masz stary materiał na temat SLI, taka wiedza w pigułce. Konkrety kiedy warto robić i z czego, a kiedy nie itd.

 

E:

 

Dorzucam nowe materiały z topowymi Turingami vs TITAN V w zastosowaniach pro. W grach testy też zrobiłem, pojawią się wkrótce na kanale.

 

 

Testy w zastosowaniach profesjonalnych FP16 / FP32 / FP64

 

Pojedynek behemotów GPU - RTX 2080Ti vs TITAN V

 

Specyfikacja kart :

 

TITAN V : 5120 CUDA / 320 TMU / 96 ROP / 640 Tensor / -- RT / 12 GB HBM2 / 3072 Bit

RTX 2080Ti : 4352 CUDA / 272 TMU / 88 ROP / 544 Tensor / 68 RT / 11 GB GDDR6 / 352 Bit

 

TITAN V - 14 200 zł

RTX 2080Ti FE - 5549 zł

 

Dodatkowo TITAN V vs TITAN RTX

 

 

Specyfikacja kart :

 

TITAN V : 5120 CUDA / 320 TMU / 96 ROP / 640 Tensor / -- RT / 12 GB HBM2 / 3072 Bit

TITAN RTX : 4608 CUDA / 288 TMU / 96 ROP / 576 Tensor / 72 RT / 24 GB GDDR6 / 384 Bit

 

TITAN V - 14 200 zł

TITAN RTX - 11 700 zł

 

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W aspekcie 4x RTX 2080Ti. Nasze nowe dzieło "Death Star" czyli machina ze zwodowanymi 4x RTX 2080Ti, pobiła rekordy na HWbot w aspekcie stacji graficznych z 4x GPU.

 

Stacje wyposażone w 4x TITAN RTX / 4x TITAN V / 4x Quadro RTX 6000 / 4x Quadro 8000 zostały pokonane. Również Kingpin i jego kręcone 4x TITAN V są za nami ;-)

 

Wyniki w wielu testach można zobaczyć na HWbot w profilu ADVenturePO, naszego znajomego overclockera dla którego zbudowaliśmy machinę. Nad pobiciem 4x TITAN V Kinpgina siedziałem nieco czasu i "trenowałem" karty by zrobiły robotę ;-)

 

Także jest to na ten moment najwydajniejsza stacja oparta o 4x GPU na świecie. Dopiero 10x RTX 2080Ti oferują większą wydajność.

58721794_2366759516722800_3075834236255658922419_2366758963389522_3388596095507458659851_2366756970056388_2379785823311658831593_2366762940055791_58044212041482

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gratuluje rekordu! Teraz może walka o pierwsze miejsce ? :)

Mam pytanko koledzy - prozaiczne na tle Waszych, ale w kontekście problemów z tym modelem wolę się zapytać. Kupiłem RTX 2080 Ti Msi Gaming x Trio - karta przyszła nie owinięta folią (opakowanie - karton). Na śledziu jakieś kropki jakby brudu - na karcie widać trochę jakby kleju - jak dotykam to się klei w niektórych miejscach - dziwne, jak za kartę za takie pieniądze. Nie mogę sobie przypomnieć jak była zapakowana moja poprzednia Gaming x - 1070 GTX, ale chyba w folię. Dostałem zwrot ? Czy może faktycznie te karty nie są "zaplombowane" folią ? Na internetach widziałem parę filmików, że jednak są. Od sklepu nazwę go "x" dostałem informacje, że ta karta to nie zwrot. Jak tam Wasze karty od MSI - były foliowane ?

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo popakowanie karty w foli antystatycznej to norma nowych kartach graficznych, jak i płytach głównych, i to od wielu lat.

Karton był zaklejony firmową taśmą po bokach na otwarciu z dwóch stron, takiego typu jak na opakowaniach BOX Intela ( raz odklejona nie dardy zakleić tak jak było?

Link to post
Share on other sites

@Kirolen

 

Dzięki :) Z tym, że my pozajmowaliśmy pierwsze miejsca w wielu kategoriach na 4x GPU przecież :)

Ten wynik z 10x RTX 2080Ti nie powinien w kategorii 4x GPU się znajdować no ale jest i jest to z tego co mi wiadomo jedyna kategoria gdzie w tym momencie nie mamy oficjalnie 1 miejsca na świecie przy 4x GPU ;-). Stacja robocza renderuje jedną klatkę w 15 sekund, gdzie wcześniejsza robiła to około 130 sekund, także różnica ogromna i dzięki temu kolejny projekt się szykuje. Coś chorego z 6x Quadro RTX 8000 które rzecz jasna zwodujemy. Cudowne machiny powstają :D

 

Co do Twojej karty, prawdopodobnie dostałeś sprzęt po 14 dniowym zwrocie. Z miejsca im oddawaj ten macany przez kogoś sprzęt. Pudełka nie są owinięte folią to fakt, ale za to sama karta musi być w zaplombowanej folii antystatycznej.

 

Ewentualnie masz niefart i brudna sztuka się trafiła ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy do końca mówimy o tym samym. Karta faktycznie była zaklejona w folię antystatyczną. Jednak opakowanie nie. I teraz mamy sprzeczność. 
 

https://www.youtube.com/watch?v=Zn5dJoZj2m8&t=52s

Na tym wideo widzimy folię na opakowaniu - dokładnie od tej minuty co zaznaczyłem. A od MSI dostałem informacje, że taka folia nie występuje. A "coś kleistego" może występować po kąpieli karty w płynie usuwającym pozostałości po procesie lutowania. 
 

https://zapodaj.net/48e8770cf7970.jpg.html
https://zapodaj.net/08c09aeaa03a7.jpg.html
https://zapodaj.net/467d376010183.jpg.html

1 Zdjęcie obrazuje te kropeczki na śledziu, 2 obrazuje "klej" na laminacie, a 3 to po prostu zdjęcie od góry. Przepraszam za jakość - zdjęcie faktycznie robione mikrofalówką. 

Nie chcę wyjść na jakiegoś natręta szukającego problemów na siłę - jednak to dość duży wydatek i wolę aby wszystko było jak należy. Kartę oczywiście poddam testom - na dniach jak dojdzie reszta części. Być może nie ma się czego bać - ale zawsze to lepiej posłuchać opinii doświadczonych kolegów i dodatkowo - za takie ( z reszta każde) pieniądze wymagamy towaru nowego a nie zwrotów - być może towar jest nowy - jednak ten brak folii mnie zaciekawił.


E: No to tym bardziej gratuluje pierwszych miejsc! Miło, że Polskie ekipy osiągają sukcesy w świecie! Tak trzymać! :)

E2:

https://www.youtube.com/watch?v=wmJuIR8tTIo

Kolejne wideo gdzie od 3 minuty widać, iż karta(opakowanie, karton, pudełko) jest zafoliowane i wtedy jesteśmy 100% pewni, że nikt przed nami nie otwierał opakowania. Czyli rozumiem koledzy robić zwrot ? 

Edytowane przez Kirolen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...